Nahoru

Notes Plus: nejlepší ruční psaní poznámek na iPadu

Oblíbená aplikace Notes Plus je nejlepší řešením pro ruční psaní poznámek na iPadu. Je plná užitečných funkcí, díky kterým je dokonce produktivnější než tužka a papír. Hodí se pro vás?

Mohl bych tu popisovat, jak aplikace pracuje spolu s detailním popsáním funkcí, ale vývojáři aplikace dali dohromady krátké video, které aplikaci oproti psanému popisu perfektně předvádí.

Jednou z klíčových funkcí, která se vám bude hodně líbit, je psaní ve zvětšeném náhledu. Možná že není první aplikací, která tuto funkci nabízí, ale co je u Notes Plus perfektní, je funkce automatického posouvání přiblížení spolu s automatickým zaoblením psaní, takže okraje zůstanou hladké a konzistentní. Ti z vás, kteří přesto chtějí text psát pomocí klávesnice, mohou klepnout dvěma prsty pro zapnutí takového psaní.

Detekce tvarů je další věcí, kterou si mnoho z vás oblíbí. Jedním z problémů kreslení tvarů je, že zamýšlený tvar většinou ani zdaleka nepřipomínají. Notes Plus obsahuje algoritmus, který zajistí, že vaše pokusy o čtverec, obdélník, kruh nebo trojúhelník, budou rozeznány a převedeny do geometricky perfektního vzhledu.

Aplikace obsahuje i další funkce, jako je schopnost převést poznámky do jpg nebo pdf a odeslat je emailem, případně synchronizaci do cloudu pomocí služby Dropbox. Také můžete poznámky organizovat do složek nebo k nim nahrávat zvuk z mikrofonu. Bohužel Notes Plus nijak nezaznamená, co jste psali, když jste nahrávali, jako některé ostatní aplikace.

Chystá se také verze 3, která poskytne další zajímavé funkce, a bude poskytována jako update verze 2 zdarma:

 • Mnohem spolehlivější práce s dokumenty aplikací Apple Pages nebo Microsoft Word
 • Poznámky budou vytvořeny ve formátu SVG, takže je budete moci otevřít v internetovém prohlížeči a upravovat pomocí vektorového editoru
 • Online a offline spolupráce. Užitečné pokud budete například ve třídě a budete chtít své poznámky poslat spolužákovi vedle vás.
 • Vylepšená reakce aplikace. Opoždění při psaní, kteří někteří uživatelé zažívají bude pryč.
 • Další podpora cloudových služeb – Evernote
 • PDF poznámky, import obrázků, kopírování a vložení, atd.
 • Možnost zabrat psaním poznámek polovinu obrazovky, druhá může být použita pro prohlížení internetu atd.

Notes Plus je tedy skvělou aplikací pro ruční psaní poznámek, u které jsou už všechny chybějící funkce připravovány pro verzi 3. Její používání je snadné, intuitivní a zábavné. Pokud ale potřebujete hlavně psát pomocí klávesnice nebo nechcete na chybějící funkce čekat, hledejte jinde.

Notes Plus – 3.99 Eur – AppStore Link (iPad)

 • Aaa

  Dost casto je tato super aplikacia v zlave za 1,59 eura. Oplati sa pockat. 

 • jjasanus

  notes plus sem poridil na poznamky z prednasek na VS, ale musim rict, ze se s tim docela peru (rychlost tvorby potnamek). po par pokusech sem na poledni prednasce sahl k papiru a peru…. mozna je to tim ze mam ipad 1, na dvojce je mozna odezva lepsi, a nebo s tim jeste neumim poradne pracovat. jinak obecne povazuji Notes Plus za skvelou app, v nekterych pripadech

 • Allesg

  dala by se někde ještě sehnat verze 2.2 před aktualizací na 3.0? ta nová mi vůbec nevyhovuje.

 • Pingback: Leo