Starší telefony BlackBerry definitivně končí

BlackBerry nepovažuje mnoho výrobců telefonů za příliš velkou konkurenci, ale přesto se jedná o populární telefony s historií. Společnost BlackBerry oznámila, že mnoho z jejích klasických zařízení se softwarem BlackBerry ztratí počátkem roku 2022 přístup ke klíčovým funkcím, což v podstatě znamená konec staršího hardwaru.

BlackBerry s Androidem se neloučí

Společnost oznámila konec životnosti funkcí, jako je volání, textové zprávy a data na klasických zařízeních BlackBerry – jako jsou zařízení se systémem BlackBerry OS 7.1 nebo starším nebo OS 10. K ukončení dojde 4. ledna 2022. Bez možnosti volat nebo dokonce i textovat jsou zařízení skoro jako mrtvá.

Smartphony značky BlackBerry se systémem Android však budou i nadále normálně fungovat. Konec životnosti se týká pouze staršího hardwaru společnosti. Není to poprvé, co byla zařízení BlackBerry prohlášena za mrtvá. Ještě v únoru 2020 oznámil poslední velký výrobce smartphonů a tabletů BlackBerry, že ukončí výrobu ikonické značky. V roce 2019 společnost BlackBerry uzavřela svůj App Store a službu zasílání zpráv.

Značka BlackBerry žije dál díky licencování třetích stran. Zda se však zařízení vrátí, se teprve uvidí. V roce 2020 texaská společnost s názvem OnwardMobility uvedla, že v roce 2021 uvede na trh nový 5G smartphone se systémem Android se značkou BlackBerry. K 31. prosinci 2021 toto zařízení ještě nebylo uvedeno na trh.

Mateřská společnost BlackBerry, BlackBerry Limited, také přešla na jiné podniky. V současné době společnost prodává software pro kybernetickou bezpečnost a další řešení podnikům a vládním zákazníkům.

Předchozí článek

Očekává se, že čipy Apple Silicon budou obnovovány v 18-měsíčním cyklu

Následující článek

Apple se stává první společností na světě s tržní kapitalizací 3 biliony dolarů

Související články
Číst více

Vyzváněcí melodie z iPhone v dubstepovém remixu

Indický producent, který si říká MetroGnome, na YouTube uveřejnil remix zvuků a vyzvánění, které najdete ve vašem iPhone. Možná si říkáte, že to musí být neposlouchatelná slátanina zvuků, opak je ale pravdou a tento podařený song v dubstepovém stylu má již více jak 1,5 milionu přehrání!

O2: zákazníci s Apple iPhone budou moct využívat tethering

Operátor O2 není u majitelů nakouslých jablíček zrovna dvakrát populární a to především proto, že operátor doposud odmítal umožnit tethering (sdílení internetu) s výmluvou, že o této funkci usilovně jedná s Apple. Jak to podle dnešní tiskové zprávy vypadá, O2 se s Apple konečně "dohodlo" a tethering umožní svým klientům plně využít již toto léto.