Starší telefony BlackBerry definitivně končí

BlackBerry nepovažuje mnoho výrobců telefonů za příliš velkou konkurenci, ale přesto se jedná o populární telefony s historií. Společnost BlackBerry oznámila, že mnoho z jejích klasických zařízení se softwarem BlackBerry ztratí počátkem roku 2022 přístup ke klíčovým funkcím, což v podstatě znamená konec staršího hardwaru.

BlackBerry s Androidem se neloučí

Společnost oznámila konec životnosti funkcí, jako je volání, textové zprávy a data na klasických zařízeních BlackBerry – jako jsou zařízení se systémem BlackBerry OS 7.1 nebo starším nebo OS 10. K ukončení dojde 4. ledna 2022. Bez možnosti volat nebo dokonce i textovat jsou zařízení skoro jako mrtvá.

Smartphony značky BlackBerry se systémem Android však budou i nadále normálně fungovat. Konec životnosti se týká pouze staršího hardwaru společnosti. Není to poprvé, co byla zařízení BlackBerry prohlášena za mrtvá. Ještě v únoru 2020 oznámil poslední velký výrobce smartphonů a tabletů BlackBerry, že ukončí výrobu ikonické značky. V roce 2019 společnost BlackBerry uzavřela svůj App Store a službu zasílání zpráv.

Značka BlackBerry žije dál díky licencování třetích stran. Zda se však zařízení vrátí, se teprve uvidí. V roce 2020 texaská společnost s názvem OnwardMobility uvedla, že v roce 2021 uvede na trh nový 5G smartphone se systémem Android se značkou BlackBerry. K 31. prosinci 2021 toto zařízení ještě nebylo uvedeno na trh.

Mateřská společnost BlackBerry, BlackBerry Limited, také přešla na jiné podniky. V současné době společnost prodává software pro kybernetickou bezpečnost a další řešení podnikům a vládním zákazníkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Předchozí článek

Očekává se, že čipy Apple Silicon budou obnovovány v 18-měsíčním cyklu

Následující článek

Apple se stává první společností na světě s tržní kapitalizací 3 biliony dolarů

Související články

iPhone 5: vydání je velice blízko, potvrzuje několik zdrojů

Vskutku velmi zajímavého vývoje jsme se dočkali za poslední dva dny, co se týče zjišťování data uvedení nového iPhone 5. Nové informace týkající se převážně toho, jak bude nový iPhone vypadat, jsme Vám přinesli v minulém článku. Nyní Vás ale můžeme ujistit o tom, že nový iPhone 5 je velice blízko, a pokud tomu nevěříte, máme pro Vás několik informací, které Vás o tom přesvědčí.