iPhone 4S: První den prodeje v USA je podle operátorů rekordní

Zatímco internetový předprodej nového iPhonu 4S již v USA nějaký ten den běží, v pátek konečně nastal den D, tedy den, kdy se nový produkt dostal i do kamenných obchodů – a kdy mají dorazit předobjednávky z e-shopu. Jako již tradičně se na nový iPhone tvořily dlouhé fronty, které ale podle všeho nebyly tak dlouhé jako u předchozího modelu. Akcie Applu tak díky tomu páteční den uzavřely na rekordním maximu.

Zatímco internetový předprodej nového iPhonu 4S již v USA nějaký ten den běží, 14.10.2011 konečně nastal den D, tedy den, kdy se nový produkt dostal i do kamenných obchodů – a kdy mají dorazit předobjednávky z e-shopu. Jako již tradičně se na nový iPhone tvořily dlouhé fronty, které ale podle všeho nebyly tak dlouhé jako u předchozího modelu. Akcie Applu tak díky tomu páteční den uzavřely na rekordním maximu.

Nenechte se ale zmást – kratší fronty ani v nejmenším neznamenají, že by o nový iPhone nebyl zájem. V jednom z minulých článků jsme vás informovali o jednom milionu prodaných iPhonů za prvních dvanáct hodin, což se ještě nikdy v historii nepovedlo. Možná právě díky tomuto faktu, tedy že se více lidí rozhodlo pro internetovou předobjednávku, a také proto, že iPhone se nyní prodává i u třetího operátora, došlo k rozmělnění front, které na pohled nevypadají tak dlouhé.

Když už jsme u těch operátorů, určitě bude dobré zmínit, že Sprint i AT&T již stihli vydat zprávu o rekordnách prodejích a aktivacích nového přístroje. I když to není moc velké překvapení, servery operátora AT&T nevydržely nával požadavků na aktivaci, což si tento operátor mohl dovolit v dobách, kdy prodával iPhone jako jediný, ovšem v současné situaci už to pro něj tak příjemné není.

Podle prvních zpráv to také vypatá, že Apple se tentokrát poučil a lépe si předpřipravil skladové zásoby. Zatímco třeba u iPadu 2 odcházelo mnoho zákazníků domů zklamaných, v současné době to vypadá, že v některých amerických Apple Storech dokonce zásoby přebývají. Podle komentářů na zahraničních webech je ale stále sázkou na jistotu (podobně jako u nás) jít do “nejablečného” obchodu, tedy v jejich případě například do některého obchodu řetězce Best Buy, kde se údajně netvoří žádné fronty.

Jiná situace je ale podle všeho třeba v Austrálii nebo Německu, kde se iPhone 4S také začal v pátek prodávat. Zásoby v těchto zemích byly údajně vyprodány během několika hodin, což může poskytnout obrázek o tom, jak bude probíhat prodej v našich končinách, jakmile se sem nový iPhone 28. října dostane. I přesto si ale troufám myslet, že situace bude o trošku lepší než v případě iPadu 2.

Díky obrovskému zájmu o zprvu zatracovaný přístroj se včera vyhouply akcie Applu na historickou hodnotu $422. Mnoho analytiků očekávalo, že po nečekaném odchodu Steva Jobse půjde cena akcií drasticky dolů, ale investoři zřejmě věří, že vedení kalifornské společnosti je schopné pokračovat ve svém veleúspěchu i bez svého legendárního spoluzakladatele – což je pro nás jedině dobrá zpráva.

Na konec článku se podívejte na jedno z prvních 1080p videí natočených iPhonem 4S. První zkušenosti čerstvých uživatelů určitě shrneme v některém z dalších článků.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=43wNub0_FSk[/youtube]

Zdroj: mashable.com, 9to5mac.com

6 comments
  1. Predpokladam ze tento predaj je zatial iba na kontrakt, co znamena ze telefony su blokovane…tie neblokovane sa budu dat kupit niekedy v novembri podlatoho co som videl na webe apple za full cenu.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iOS 5: Jak nastavit Wi-Fi synchronizaci? (video)

Následující článek

Notes Plus: nejlepší ruční psaní poznámek na iPadu

Související články