Chattero UK: elegantní iPad kecálek pro Facebook (soutěž)

Příjemný a jednoduchý interface. Cenově dostupný kecálek, určený pouze pro Facebook – tak by se dal charakterizovat Chattero UK. Troufnu si říci, že se nejedná o tolik známou aplikaci v našich končinách, a to i přesto, že za jejím vznikem stojí Petr Čekyl – autor známých aplikací jako SMS zdarma, MHD či Train & Bus – Europe. Nyní už se ale pojďme podívat blíže na samotnou aplikaci, která, jak brzy zjistíte, si takové přehlížení určitě nezaslouží.

Příjemný a jednoduchý interface. Cenově dostupný kecálek, určený pouze pro Facebook – tak by se dal charakterizovat Chattero UK. Troufnu si říci, že se nejedná o tolik známou aplikaci v našich končinách, a to i přesto, že za jejím vznikem stojí Petr Čekyl – autor známých aplikací jako SMS zdarma, MHD či Train & Bus – Europe. Nyní už se ale pojďme podívat blíže na samotnou aplikaci, která, jak brzy zjistíte, si takové přehlížení určitě nezaslouží.

Při prvním startu Chattero UK se, ne příliš překvapivě, objeví okno, kam máte vyplnit vaše přihlašovací údaje k Facebooku. S tímto oknem bývají v nějakých aplikacích problémy, v Chatteru jsem se ovšem s nimi naštěstí nesetkal a vše fungovalo, tak jak mělo.

Přihlašování do Chattera UK

Ihned po jejich vyplnění už vás přivítá okno se všemi připojenými lidmi na Facebook Chatu. Chattero UK můžete používat jakkoli – jak naležato, tak i nastojato. Pokud máte iPad položený naležato, budete mít okno rozdělené na 3 části. Vlevo budete mít všechny přihlášené kontakty. Co mě potěšilo je, že jsou seřazeny tak, že přítomní na chatu mají přednost před těmi, co jsou pryč, což rozhodně nebývá pravidlem a toto řazení mi více než vyhovuje. Uprostřed samozřejmě probíhá samostatná komunikace, řešená všem známými bublinami. Co mě velmi potěšilo je zobrazení posledního statusu člověka, se kterým si dopisujete – příspěvek se navíc v průběhu chatu může upravit, pokud mezitím uživatel napíše příspěvek další (novější). Vyvolání klávesnice vzniká jak při nakliknutí kontaktu, tak i při kliknutí do samostatné komunikace. Jednoduché a funkční. No a nakonec napravo jsou všechny kontakty, se kterými si dopisujete.

Chattero UK v praxi. Takto vypadá aplikace, když je "naležato".

“Nastojato” vypadá Chattero UK trochu jinak. Levý panel chybí – samozřejmě ale můžete všechny kontakty zobrazit jednoduchým kliknutím na tlačítko vlevo nahoře. Jinak je vše jako při starém a já osobně jsem si tento mód oblíbil více, než landscape.

Chattero UK v režimu "nastojato".

Nastavení programu je velmi jednoduché. Spíš by se ale dalo říci, že nastavení není prakticky žádné. Možnosti jsou pouze “zavření všech oken”, “smazání historie” a odhlášení. Chattero UK podporuje push notifikace pouze po dobu 10 minut, což někomu může přijít jako velmi krátká doba. Já osobně se k tomuto stavím spíše pozitivně a vyhovuje mi to. Před těsným odpojením vás program ještě upozorní push notifikací, že brzo budete odhlášeni. Žádná možnost prodloužení ani zkrácení doby push notifikace zatím bohužel není. Co musím ale pochválit, je rychlost spuštění aplikace, navíc je vše velmi svižné a bez žádného sekání.

"Nastavení" aplikace. Nic k nastavování tam ale nehledejte.

Stejně ale jako každá aplikace, i tato má své mouchy. Jako jednu z největších vidím totální absenci zvuků – chybí mi hlavně jakýkoli tón při příchozí zprávě. S tímto problémem souvisí i notifikace o nové zprávě, pokud si zrovna dopisujete s někým jiným, než vám píše. Nepřečtené zprávy se totiž píšou hned za jméno uživatele v pravém rohu. Pokud má ale ten, co vám novou zprávu napíše, jméno dlouhé (zejména ti, kteří mají tendence mít uprostřed jména ještě přidanou přezdívku), tak se žádné číslo nezobrazí a spolu s absencí zvuků si nemáte šanci nijak všimnout, že vám někdo odepsal – leda neustálým kontrolováním. Svým způsobem se ale jedná o prkotinu, která by měla jít vyřešit v nějakém z dalších update.

Jinak jsem s aplikací velmi spokojen – příjemný vzhled, svižnost a příjemná cena dělají z této aplikace adepta na velmi oblíbeného kecálka pro Facebook. Plná verze je dostupná za 1.59€, dostupná je ale také lite verze s podporou iAds, která je úplně zdarma. Aplikaci hodnotím 7/10 s tím, že pokud by přibyly zvuky a opravení problému s čísly nepřečtených zpráv za jménem, dal bych ještě o dva body více.

App Store – plná verze

App Store – lite verze

Soutěž o 4 promo kódy

Napište do komentářů pod tento článek, čím se Vám aplikace líbí a pro 4 nejzajímavější komentáře máme promokódy na plnou verzi aplikace Chattero UK! Ale pospěšte si, čas máte jen do dnešních 20:00! (17.2.2011)

Výherci byli kontaktováni na mailové adresy uvedené u komentářů.

26 comments
  1. Tak tahle aplikace vypadá fakt libově. :)) A jelikož facebook využívám denně na mém iPhone 4, tak bych si určitě jeden promo kód zasloužil. :))

  2. paci sa mi najviac na tom ze je to dobre rozdelene 🙂 a je tam aj historia ktora mi dost pomaha ked nieco zabudnem 🙂 .. ze by konecne uz nejaka poriadna app na fb chat ? 🙂

  3. muj dojem z teto aplikace je “v jednoduchosti je krasa” a posledni dobou presne takove aplikace uprednostnuji…

  4. Líbí se mi kompozice oken, a přirozená grafika na kterou jsme zvyklí, ale chybí absence zvuku (vyp./zap.) a hlavně push notifikace? To pak ztrácí smysl, ještě řekněte, že to nepodporuje Multitasking a radši mi ten Promokod neposilejte 😀

    1. Multitasking je takový, na jaký jste zvyklý i z ostatních IM. Prostě push, a narozdíl od většiny, bleskový start aplikace.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Billings: majte svoj biznis pod kontrolou

Následující článek

Farm Frenzy 2 Pizza Party: vyzkoušejte si svůj multitasking

Související články