Apple pracuje na technologii výroby futuristického celoskleněného MacBooku Pro

Nově odhalený výzkum ukazuje, že Apple se snaží napodobit skleněnou zadní stranu iPhonu pro celoskleněný MacBook Pro, který by také mohl obsahovat dotykovou obrazovku. Pokud byste mohli jít pouze podle nově odhalené patentové přihlášky „Electronic Device“, mysleli byste si, že prvek dotykové obrazovky je méně pravděpodobný než u MacBooku Pro se skleněnou zadní stranou. Je to v této patentové přihlášce prakticky jako vedlejší, i když se to rozkládá na osmi stranách a pokaždé ve stále větších detailech. Navíc se nemusíte řídit touto jedinou patentovou přihláškou. Již dříve se říkalo, že Apple představí dotykový MacBook Pro někdy v roce 2025.

Nejde jen o hmotnost, ale také o trvanlivost a užitečné využití

Skutečným těžištěm neobvykle nudně pojmenované patentové přihlášky „Electronic Device“ je však to, že víko MacBooku Pro je vyrobeno ze skla. Apple se zabýval tím, zda nebo kdy vzít část displeje z MacBooku Pro a použít sklo na zadní straně, kde je logo Apple.

„Protože notebooky jsou typicky přenosná zařízení, faktory jako velikost, hmotnost a odolnost mohou ovlivnit celkovou užitečnost zařízení,“ říká Apple. “Velikost, hmotnost a odolnost počítače mohou mít vliv na konkrétní materiály použité pro přenosný počítač, a zejména pro součásti skříně.”

“Například,” pokračuje, “materiály krytu, jako je plast, mohou být lehké, ale mohou mít relativně nízkou trvanlivost.”

V důsledku toho Apple navrhuje, aby víko MacBooku Pro obsahovalo „komponent kovového pouzdra, který definuje obvodové boční plochy… a skleněné desky pro přední a zadní povrch části displeje“.

Zatímco většina patentu hovoří o celém skleněném panelu, Apple v některých bodech odkazuje pouze na části zadního povrchu, které jsou skleněné. Patent je víc než to, že Apple chce jen představit displej nebo nás vrátit do dnů před rokem 2015, kdy se rozsvítilo logo Apple.

„Namísto toho tato konfigurace vytváří část displeje, která je tenká a lehká při zachování vysokého stupně tuhosti,“ pokračuje Apple. “Navíc, protože zadní část displeje je vyrobena ze skla, zadní strana může být odolnější vůči poškrábání, prasknutí, deformaci a jinému poškození, ke kterému mohou být náchylné jiné materiály.”

Dočkáme se sloučení Macu s iPadem?

Apple pravidelně prohlašuje, že pracuje na sloučení Macu s iPadem – a společnost stále říká ne. Úniky však obvykle míní sloučením těchto zařízení to, že mají na obou stejný softwarový operační systém.

V tomto případě by Apple ve skutečnosti vzal hardwarový prvek z iPhone a přinesl jej na Mac. Není to také poprvé, co byl podobný nápad prozkoumán, protože v jednu chvíli se Apple ukázalo, že zkouší vyrobit iMac výhradně z jedné tabule skla. Tato patentová přihláška je připsána čtyřem vynálezcům. Patří mezi ně Lauren M. Farrell, která má mnoho předchozích zásluh za patenty a aplikace týkající se displejů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek
investiční zlato

Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Následující článek

Apple existuje už 48 let, kdyby byl založen dnes, počítače by byly zcela jiné

Související články