Samsung: chceme zakázat prodej iPhonu 4S ve Francii a Itálii

Zdá se, že Samsung nehodlá jen tak vzdát právní bitvu s americkou jablečnou společností – nově chce zakázat prodej iPhonu 4S ve dvou evropských zemích, Francii a Itálii.

Zdá se, že právní bitva mezi Samsungem a Applem jen tak neskončí. Po aféře v Austrálii, kdy tamní soud předběžně zakázal prodej tabletu Galaxy Tab 10.1, pokračuje válka na evropské půdě a týká se nejnovějšího jablečného přístroje – teprve před pár dny představeného iPhonu 4S.

Samsung tvrdí, že Apple v tomto novém iPhonu nelegálně využívá jeho patenty týkající se 3G sítí a zkusí kvůli tomu soudní cestou zastavit jeho prodej. Právní kroky byly prozatím podniknuty pouze ve Francii a Itálii, ale korejská společnost se hodlá bránit i v ostatních státech. Zda má tato akce šanci na úspěch, se nedá v této chvíli nijak předpokládat či hádat.

Nutno poznamenat, že celou nepříjemnou situaci odstartoval Apple, který zažaloval svého největšího dodavatele komponent právě kvůli tabletu Galaxy Tab, který podle Applu jasně kopíruje jeho iPad – a to jak designem, tak i softwarem, který na něm běží. Něco na tom asi bude, protože Apple již v patentových sporech zaznamenal několik úspěchů (Austrálie, Německo), zatímco Samsung je na tom se svými snahami o poznání hůře.

Apple by ale zřejmě neměl brát Samsung na lehkou váhu, neboť jeho high-endový telefon Samsung Galaxy S II, který byl představen letos v únoru, se prodává velice dobře – v září se mu dokonce podařilo překonat hranici deseti milionů prodaných kusů, což není žádné malé číslo (za první tři dny prodeje se prodalo 1,7 milionu kusů iPhonu 4).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oM9RO-GAKjE[/youtube]

Spekuluje se dokonce o tom, že Samsung by mohl být výrobcem nového telefonu od Googlu, nástupce Nexus One a Nexus S, který by měl nést označení Nexus Prime. Těmto spekulacím nahrává i upoutávací video, které se nyní objevilo na YouTube a které láká na Samsung event, který se má uskutečnit 11. října. Ve videu je zobrazen zakřivený přístroj a nad ním nápis “Something BIG is coming”, který by mohl signalizovat právě Nexus Prime. Ten má mimo jiné kromě extrémně “nabušeného” hardwaru přinést také novou generaci Androidu, nazvanou “Ice Cream Sandwich”. Zde na iPhoneTips můžete samozřejmě čekat podrobný článek, ve kterém se s vámi podělíme o informace o tomto novém přístroji.

Co si myslíte o patentových sporech a konkurenci Samsungu? Udělal Apple dobře, když rozpoutal takovou právní bitvu? Zajímají nás vaše názory, tak se o ně nezapomeňte podělit v komentářích.

4 comments
  1. Zpetne bych rekl, ze udelal. Sice patenty obecne jsou zlo, ale verim, ze kvuli tomu doslovnymu kopirovani vzhledu vcetne prodejen Applu ruply nervy. A pri pohledu na HTC, SE, Dell, Motorolu, Nokii je videt, ze i kdyz se jedna jen o kvadr, jehoz predni plochu zabira displej, tak lze vymyslet jedinecny design…
    zatimco u zcela obecneho 3G – to je ujety co Samsung zkousi…

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Facebook pro iPad: Proč nakonec nebyl na keynote?

Následující článek

Smutná zpráva: Steve Jobs podlehl své nemoci

Související články