Gyro13: realistická letecká arkáda s perfektní atmosférou

Recenze hry Gyro13, ve které se pustíte do zachraňování horníků ve starém opuštěném a tajemném dole. Zábava zaručena!

Musím se přiznat, že i když jsem už hrál na svém iPhonu a iPadu hodně her, tak těch leteckých bych napočítal ani ne na prstech jedné ruky. Leteckých simulátorů bychom sice našli v App Store poměrně hodně, ale z mého pohledu je většina z nich buďto až příliš komplexní a nepřizpůsobená dotykovému ovládání, nebo jsou často šité horkou jehlou. Gyro13 ale ani jedním z těchto deficitů určitě netrpí, protože se od těchto her velice liší. Díky perfektní atmosféře vás navíc absolutně vtáhne do děje.

V Gyro 13 (přesněji “Gyro13 – Steam Copter Arcade HD”) si totiž zahrajete na mladého nadějného kadeta, kterého ovšem namísto oslňujících výkonů v boji čeká lopotění se s přepravou “starých krámů” v opuštěném dole. Během toho ovšem odhaluje zajímavé souvislosti a historii tohoto místa.

Právě kvůli faktu, že se celý příběh odehrává ve starém opuštěném dole, má tato hra tak skvělou atmosféru. Navíc je postavena na kvalitním Unreal Enginu (jako třeba známá hra Infinity Blade), a tak si budete moci vychnutnat opravdu dechberoucí grafiku. Zatímco budete prolétávat úzkými chodbami, uvidíme v dáli blikat světélka, pohybovat se hydraulická ramena a podobně. Často se vám tak stane, ža právě kvůli obdivování okolí budete muset level opakovat.

Abych to upřesnil – nebudete konkrétně převážet “staré krámy”, ale opuštěné horníky, kteří na vás budou zoufale mávat vespod dolu. Snažte se jich naložit co nejvíc, abyste v každém levelu získali hvězdičku – bohužel vás ale bude tlačit neúprosný časový limit a také fakt, že vaše helikoptéra není nerozbitná. Stačí se párkrát “škrábnout” o stěnu či narazit na nastraženou minu (za ty údajně můžete děkovat teroristům) a celá vaše snaha půjde do kytek.

Obtížnost levelů, kterých je ve hře prozatím celkem 24, se postupně zvyšuje, a tak zatímco v úvodních částech hry bude vaším největším problémem to, jak se procpat úzkou uličkou, v pokročilejších levelech se setkáte s hydraulickými kladivy, dveřmi otevíranými pomocí obřího větráku a mnoha dalšími stroji, které vám budou stát v cestě.

V posledním updatu byly do hry doplněny Game Center žebříčky pro každý level, ovšem achievementy, které by se do hry velice hodily, stále chybí, což je škoda. Hře by možná také neuškodilo, kdyby se čas od času alespoň trošku proměnilo herní prostředí, i když tento fakt nelze považovat za nějaký výrazný prohřešek.

Ovládání a chování helikoptéry je opravdu velice realistické, díky čemuž si užijete hromadu zábavy. Svůj stroj ovládáte dvěma prsty – tím vlevo přidáváte “plyn” a tím vpravo řídíte naklánění helikoptéry. U svého již tak graficky velice propracovaného stroje můžete také za odměnu měnit skiny.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fzdGPqM9Qug[/youtube]

Celkově na mě hra působí velice dobrým dojmem, ovšem domnívám se, že nevyužívá svůj obrovský potenciál úplně naplno. Vypadá to však, že budou (mimochodem čeští) vývojaři na své hře dále pracovat – a tak doufám, že se (klidně i za nějaký příplatek) dočkáme dalších a dalších levelů. Graficky a zvukově je hra perfektní, a tak dávám 85%. Hru jsem hrál ve verzi 1.1.

Gyro13: Steam Copter Arcade HD – 4,99€ App Store link (iPhone/iPad)

42 comments
  1. Vypada to hezky, ne ze ne.. Ale letela z telefonu po par desitkach minut, obtiznost proste prepalili. Pro me je hrani o zabave a ne o frustraci 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Notes Plus: nejlepší ruční psaní poznámek na iPadu

Následující článek

Microsoft Tellme: konkurence Siri se blíží, koukněte na první video

Související články

Real Racing 2: nejoblíbenější závodní hra se dočká pokračování

Firemint poslední dobou hýří novými oznámeními a jinak to nebude ani teď - Firemint totiž oznámil pokračování jedné z nejoblíbenějších her na iPhone - Real Racing 2. O pokračování této hry však zatím nevíme skoro nic - dle oznámení je ale jisté, že vývojáří pracují pouze na verzi pro iPhone - nejspíše se tedy dočkáme verze pro iPad (dovoluji si tipnout s přívlastkem HD na konci) v pozdější době, než tomu bude u iPhonu.