Notes Plus: nejlepší ruční psaní poznámek na iPadu

Oblíbená aplikace Notes Plus je nejlepší řešením pro ruční psaní poznámek. Je plná užitečných funkcí, díky kterým je dokonce produktivnější než tužka a papír.

Oblíbená aplikace Notes Plus je nejlepší řešením pro ruční psaní poznámek na iPadu. Je plná užitečných funkcí, díky kterým je dokonce produktivnější než tužka a papír. Hodí se pro vás?

Mohl bych tu popisovat, jak aplikace pracuje spolu s detailním popsáním funkcí, ale vývojáři aplikace dali dohromady krátké video, které aplikaci oproti psanému popisu perfektně předvádí.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xk_KVY-4HfI[/youtube]

Jednou z klíčových funkcí, která se vám bude hodně líbit, je psaní ve zvětšeném náhledu. Možná že není první aplikací, která tuto funkci nabízí, ale co je u Notes Plus perfektní, je funkce automatického posouvání přiblížení spolu s automatickým zaoblením psaní, takže okraje zůstanou hladké a konzistentní. Ti z vás, kteří přesto chtějí text psát pomocí klávesnice, mohou klepnout dvěma prsty pro zapnutí takového psaní.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KHlbFj-Q1R8[/youtube]

Detekce tvarů je další věcí, kterou si mnoho z vás oblíbí. Jedním z problémů kreslení tvarů je, že zamýšlený tvar většinou ani zdaleka nepřipomínají. Notes Plus obsahuje algoritmus, který zajistí, že vaše pokusy o čtverec, obdélník, kruh nebo trojúhelník, budou rozeznány a převedeny do geometricky perfektního vzhledu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rsFaQZAIZZI[/youtube]

Aplikace obsahuje i další funkce, jako je schopnost převést poznámky do jpg nebo pdf a odeslat je emailem, případně synchronizaci do cloudu pomocí služby Dropbox. Také můžete poznámky organizovat do složek nebo k nim nahrávat zvuk z mikrofonu. Bohužel Notes Plus nijak nezaznamená, co jste psali, když jste nahrávali, jako některé ostatní aplikace.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jZ9HGr71fO0[/youtube]

Chystá se také verze 3, která poskytne další zajímavé funkce, a bude poskytována jako update verze 2 zdarma:

  • Mnohem spolehlivější práce s dokumenty aplikací Apple Pages nebo Microsoft Word
  • Poznámky budou vytvořeny ve formátu SVG, takže je budete moci otevřít v internetovém prohlížeči a upravovat pomocí vektorového editoru
  • Online a offline spolupráce. Užitečné pokud budete například ve třídě a budete chtít své poznámky poslat spolužákovi vedle vás.
  • Vylepšená reakce aplikace. Opoždění při psaní, kteří někteří uživatelé zažívají bude pryč.
  • Další podpora cloudových služeb – Evernote
  • PDF poznámky, import obrázků, kopírování a vložení, atd.
  • Možnost zabrat psaním poznámek polovinu obrazovky, druhá může být použita pro prohlížení internetu atd.

Notes Plus je tedy skvělou aplikací pro ruční psaní poznámek, u které jsou už všechny chybějící funkce připravovány pro verzi 3. Její používání je snadné, intuitivní a zábavné. Pokud ale potřebujete hlavně psát pomocí klávesnice nebo nechcete na chybějící funkce čekat, hledejte jinde.

Notes Plus – 3.99 Eur – AppStore Link (iPad)

128 comments
  1. Dost casto je tato super aplikacia v zlave za 1,59 eura. Oplati sa pockat. 

  2. notes plus sem poridil na poznamky z prednasek na VS, ale musim rict, ze se s tim docela peru (rychlost tvorby potnamek). po par pokusech sem na poledni prednasce sahl k papiru a peru…. mozna je to tim ze mam ipad 1, na dvojce je mozna odezva lepsi, a nebo s tim jeste neumim poradne pracovat. jinak obecne povazuji Notes Plus za skvelou app, v nekterych pripadech

  3. dala by se někde ještě sehnat verze 2.2 před aktualizací na 3.0? ta nová mi vůbec nevyhovuje.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 4S: První den prodeje v USA je podle operátorů rekordní

Následující článek

Gyro13: realistická letecká arkáda s perfektní atmosférou

Související články