Notes Plus: nejlepší ruční psaní poznámek na iPadu

Oblíbená aplikace Notes Plus je nejlepší řešením pro ruční psaní poznámek. Je plná užitečných funkcí, díky kterým je dokonce produktivnější než tužka a papír.

Oblíbená aplikace Notes Plus je nejlepší řešením pro ruční psaní poznámek na iPadu. Je plná užitečných funkcí, díky kterým je dokonce produktivnější než tužka a papír. Hodí se pro vás?

Mohl bych tu popisovat, jak aplikace pracuje spolu s detailním popsáním funkcí, ale vývojáři aplikace dali dohromady krátké video, které aplikaci oproti psanému popisu perfektně předvádí.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xk_KVY-4HfI[/youtube]

Jednou z klíčových funkcí, která se vám bude hodně líbit, je psaní ve zvětšeném náhledu. Možná že není první aplikací, která tuto funkci nabízí, ale co je u Notes Plus perfektní, je funkce automatického posouvání přiblížení spolu s automatickým zaoblením psaní, takže okraje zůstanou hladké a konzistentní. Ti z vás, kteří přesto chtějí text psát pomocí klávesnice, mohou klepnout dvěma prsty pro zapnutí takového psaní.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KHlbFj-Q1R8[/youtube]

Detekce tvarů je další věcí, kterou si mnoho z vás oblíbí. Jedním z problémů kreslení tvarů je, že zamýšlený tvar většinou ani zdaleka nepřipomínají. Notes Plus obsahuje algoritmus, který zajistí, že vaše pokusy o čtverec, obdélník, kruh nebo trojúhelník, budou rozeznány a převedeny do geometricky perfektního vzhledu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rsFaQZAIZZI[/youtube]

Aplikace obsahuje i další funkce, jako je schopnost převést poznámky do jpg nebo pdf a odeslat je emailem, případně synchronizaci do cloudu pomocí služby Dropbox. Také můžete poznámky organizovat do složek nebo k nim nahrávat zvuk z mikrofonu. Bohužel Notes Plus nijak nezaznamená, co jste psali, když jste nahrávali, jako některé ostatní aplikace.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jZ9HGr71fO0[/youtube]

Chystá se také verze 3, která poskytne další zajímavé funkce, a bude poskytována jako update verze 2 zdarma:

  • Mnohem spolehlivější práce s dokumenty aplikací Apple Pages nebo Microsoft Word
  • Poznámky budou vytvořeny ve formátu SVG, takže je budete moci otevřít v internetovém prohlížeči a upravovat pomocí vektorového editoru
  • Online a offline spolupráce. Užitečné pokud budete například ve třídě a budete chtít své poznámky poslat spolužákovi vedle vás.
  • Vylepšená reakce aplikace. Opoždění při psaní, kteří někteří uživatelé zažívají bude pryč.
  • Další podpora cloudových služeb – Evernote
  • PDF poznámky, import obrázků, kopírování a vložení, atd.
  • Možnost zabrat psaním poznámek polovinu obrazovky, druhá může být použita pro prohlížení internetu atd.

Notes Plus je tedy skvělou aplikací pro ruční psaní poznámek, u které jsou už všechny chybějící funkce připravovány pro verzi 3. Její používání je snadné, intuitivní a zábavné. Pokud ale potřebujete hlavně psát pomocí klávesnice nebo nechcete na chybějící funkce čekat, hledejte jinde.

Notes Plus – 3.99 Eur – AppStore Link (iPad)

128 comments
  1. Dost casto je tato super aplikacia v zlave za 1,59 eura. Oplati sa pockat. 

  2. notes plus sem poridil na poznamky z prednasek na VS, ale musim rict, ze se s tim docela peru (rychlost tvorby potnamek). po par pokusech sem na poledni prednasce sahl k papiru a peru…. mozna je to tim ze mam ipad 1, na dvojce je mozna odezva lepsi, a nebo s tim jeste neumim poradne pracovat. jinak obecne povazuji Notes Plus za skvelou app, v nekterych pripadech

  3. dala by se někde ještě sehnat verze 2.2 před aktualizací na 3.0? ta nová mi vůbec nevyhovuje.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 4S: První den prodeje v USA je podle operátorů rekordní

Následující článek

Gyro13: realistická letecká arkáda s perfektní atmosférou

Související články

NoMute: vraťte “Screen Rotation Lock” vašemu iPadu s iOS 4.2

Majitelé iPadu v posledních týdnech nemluví o ničem jiném, než o nefunkčním přepínači Screen Rotation Lock (zamykání otáčení displeje), který v iOS 4.2 Apple nesmyslně nahradil za přepínač Mute. Pokud ale máte svůj iPad jailbreaknutý (návod na Jailbreak), tak můžete využít zajímavý doplněk NoMute a iPadu tak vrátit opět zamykání displeje.

Nový MacBook Air: vydání se znovu posouvá, čeká se na Lion

Pokud patříte mezi lidi, kteří netrpělivě čekají na nový MacBook Air, pak pro Vás mám špatnou zprávu. Původně se nový MacBook Air měl objevit již na konci tohoto měsíce, čehož se chytla většina zahraničních serverů. Nestalo se ale tak a vypadá to, že vydání nového MacBooku Air je "natáhováno" ne kvůli nějakým problémům ve výrobě, ale spíše z důvodu vydání nového operačního systému od Apple - OS X Lion.