iPhone 4S 16GB: Vodafone nasadil cenu o 2 tisíce vyšší než Apple

Vodafone představil dotované ceny iPhone 4S 16GB. S měsíčním plnění 2 177 Kč získáte telefon za 10 377 Kč. Nedotovaná cena je o téměř 2 tisíce vyšší, než v Apple Online Store!

Při startu prodeje každého nového iPhone fanoušci Apple v ČR vždy čekali na operátory, kteří nastavili cenu za kolik se nový iPhone bude prodávat. Letos tu máme ale jinou situaci. Díky Apple Online Store, který již ceny všech modelů iPhone 4S odhalil, máme dokonalé srovnání o kolik operátor zvedne doporučenou cenu. Veřte nebo ne, ale cena 16GB modelu u Vodafone je o 1 787 Kč vyšší, než v internetovém obchodě Applu!

Cena nedotovaného iPhone 4S 16GB u Vodafone

Jak vidíte na obrázku, cena nedotovaného iPhone 4S 16GB u Vodafone je vysokých 16 277 Kč. Pokud si říkáte, že vás zachrání dotovaná cena, tak vás musíme zklamat. Pokud máte plnění do 277 Kč, tak vás dotovaná cena nemusí příliš zajímat, protože cena u Apple je 14 490 Kč bez jakéhokoliv úpisu operátorovi. S vyšším plněním získáte samozřejmě vyšší slevu, je to ovšem vykompenzované úpisu Vodafone. Pojďme se podívat na konkrétní dotované ceny.

Dotované ceny iPhone 4S 16GB u Vodafone:

 • S minimálním měsíčním plněním 277 Kč – 14 177 Kč
 • S minimálním měsíčním plněním 477 Kč – 13 377 Kč
 • S minimálním měsíčním plněním 777 Kč – 12 777 Kč
 • S minimálním měsíčním plněním 1177 Kč – 11 577 Kč
 • S minimálním měsíčním plněním 2177 Kč – 10 377 Kč

Zajímavá pak bude situace kolem záruky. Jak jsme vás již informovali, od Apple získáte záruku 2 roky a v případě reklamace v druhém roce je nutný expertní posudek stavu a až poté je možná reklamace. (Čtenáři nás upozornili, že tato informace není pravdivá a že Apple bude běžně uznávat reklamace i v druhém roce. – pozn. redakce) Předpokládám, že Vodafone bude ke svým telefonům nabízet záruku 2 roky s tím, že posudek potřebovat nebudete, což samozřejmě může mírně navýšit cenu. Zda se vám za 1 rok delší záruku chce připlácet operátorovi je už pouze na vás.

Aktualizace: Vodafone odpovídá na Twitteru

Zkusil jsem získat vyjádření Vodafone k cenám nového iPhone 4S na Twitteru a dostala se nám zajímavá odpověď. Zde si můžete přečíst oduvodnění proč Vodafone nasadil vyšší cenu:

@webego Vodafone není primárně prodejcem telefonů, ale mobilním operátorem, z čehož vyplývá i naše prodejní strategie, kdy zvýhodňujeme zákazníky, kteří chtějí telefon používat s našimi službami.

Už při minimálním měsíčním plnění 277 korun vyjde iPhone 4S u nás o 413 korun levněji než u Applu a cena dále klesá až na 10 377 korun při minimálním měsíčním plnění 2 177 korun, což je o čtyři tisíce korun méně, než u Applu.

Délka úvazku je šest měsíců, pokud minimální měsíční plnění zákazník nedodrží po tuto dobu, neplynou z toho žádné sankce, pouze doplatí cenu telefonu.

Co říkáte na odůvodnění Vodafonu? Souhlasíte s tím, že cena nového iPhone může být vyšší o 2 tisíce, protože Vodafone není primárně prodejcem telefonů? Napište nám komentář, děkujeme!

Cena iPhone 4S 16GB v českých obchodech

Apple iPhone 4S 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

146 comments
 1. Ta jednoletá záruka je blbost. U applu je klasická dvouletá. Už k tomu bylo více článků. Chyba vznikla špatným překladem.

  1. Díky za doplnění.
   Záruka je 2 letá, to je bez debat. Jak ale Apple bude vyřizovat závady v druhém roce, k tomu jsme žádné oficiální vyjádření nedostali. Je dost možné, že “expertní posudek” vůbec nebude potřeba, tak jak píšete.

   1. Tak nebo tak, kdyz prodavaji u Nas tak musi dodrzet dvouletou zaruku. A jestli chteji nejaky expertni posudek, tak je to jen na nich jak si ho zaridi ale musi dodrzet 30 dni na vyrizeni reklamace.

    1. Možná to vše souvisí s tím, že prodávajícím je společnost mimo ČR:

     Apple Sales International je společnost založená v Irsku, se sídlem na adrese Hollyhill Industrial Estate, Hollyhill, Cork, Irsko, IČ: 157192.

     tj. se prodej řídí zárukou jak ji definuje Irsko a tam nevím kolik mají

      1. V Irsku to tak celkom neplati. Zil som tam par rokov a vzdy tam dava predajca rocnu zaruku a za dalsi rok sa musi priplacat. Tiez som si myslel ze ked su v EU zak by mali byt automaticky dva.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

MacBook Pro: update již velice brzy, známe specifikace

Následující článek

Where's My Water: perfektní logická hra pro celou rodinu

Související články