Where’s My Water: perfektní logická hra pro celou rodinu

Recenze perfektní hry Where’s My Water, ve které pomůžete nešťastnému a hygienou posedlému krokodýlu Swampymu s přívodem čisté vody do jeho sprchy.

Swampy, velice čistotný krokodýl žijící ve stokách společně s ostatními členy krokodýlího klanu, nenachází u svých druhů žádné pochopení pro svou důslednou hygienu. Obzvlášť jednoho krokodýla jménem Cranky štve Swampyho “nekrokodýlí chování” natolik, že mu zničí přívod čisté vody do jeho sprchy. Pomůžete mu zničené potrubí opravit, aby se mohl vykoupat?

Tato hra od studia Disney může na první pohled vypadat jako hra určená pro malé děti, ale věřte mi, opak je pravdou. Sám jsem jí také zpočátku nevěřil, ale jakmile jsem se přehoupl přes prvních pár levelů, nebyl jsem již schopný hru vypnout a musel jsem počkat, až se mi vybije baterka. U Where’s My Water se tak pobaví úplně celá rodina, která může soutěžit jak v sesbíraných kachničkách (obdoba hvězdiček u ostatních her), tak i v sesbíraných zajímavých předmětech, které jsou náhodně rozesety po jednotlivých levelech a které si pro získání musíte najít a vykopat.

Ale teď už k samotnému principu hry – jak jsem již psal na začátku, bude vaším úkolem zařídit vše tak, aby měl Swampy dostatečný přísun čisté vody do své sprchy. Hraní však nebude spočívat ani tak v opravování trubek, ale v kopání, potírání plísně, spouštění spínačů a hromadě dalších aktivit.

Ve stokách, kde se celá hra odehrává, totiž nenarazíte pouze na čistou vodu (vlastně by se dalo říct, že čistá voda vhodná pro koupání je spíše vzácností). Často se tak setkáte s toxickou vodou či s jakýmsi zeleným slizem, jehož konzistenci zde raději rozebírat nebudu. Zatímco třeba toxická voda poměrně úspěšně ničí plíseň, která se naopak rozrůstá v přítomnosti vody čisté, tak naopak při smíchání s čistou vodou tuto vodu do poslední kapky kontaminuje – a určitě byste nechtěli Swampymu pustit do kohoutku vodu, která ho do pár minut rozežere.

Ve valné většině levelů bude třeba notnou chvíli přemýšlet, než naplánujete svůj postup. Někdy budete muset použít speciální spínač, někdy zase bude třeba vodu rozdělit přesným poměrem tak, aby zbylo jak na Swampyho, tak na kachničky. Nebudou chybět ani vodou spínané bomby, různé kohouty, které vodu vystřikují opět nahoru, nebo třeba udělátko, které mění typ vody podle vaší potřeby. Zkrátka a dobře, možnosti této hry jsou prakticky neomezené. Obtížnost levelů je vyvážená tak akorát – nikde se na půl hodiny nezaseknete, ale na druhou stranu ani nezískáte vše na první pokus.

Celá hra se bude odehrávat ve 100 levelech (včetně dvaceti, které přibyly v updatu zrovna v den recenze), kterých ale bude stále přibývat. Hry jsou rozděleny do jednotlivých kapitol, a tak je důležité po cestě posbírat co nejvíce kachniček, které vám otevírají cestu dále. Nebudou chybět ani achievementy a skryté levely, takže je opravu na co se těšit. Hru navíc můžete hrát několikrát od začátku, protože díky velkému množství možností jen tak neomrzí.

Celkově nemám této hře prakticky co vytknout. Líbí se mi jednoduchá “dětská” grafika, zvukové pozadí, princip hry i fakt, že hra bude nadále doplňována o další obsah. Vysokému hodnocení nahrává také fakt, že se jedná o universal aplikaci v ceně 0,79€. Zkrátka a dobře – s koupí této hry neváhejte ani minutu, nebudete litovat. Moje hodnocení: 95%. Hru jsem hrál ve verzi 1.1.0.

Where’s My Water? – 0,79€ – App Store link (iPhone/iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 4S 16GB: Vodafone nasadil cenu o 2 tisíce vyšší než Apple

Následující článek

Fruit Ninja - Puss in Boots: nejisté pokračování hení legendy

Související články