Dvě mediální novinky v AppStore: iDNES.cz a iVysílání pro iPad

Rychlý pohled na dvě nové aplikace, konkrétně na aplikaci deníku iDNES.cz a také iVysílání České televize, které pro váš iPad zpřístupňuje celý archiv.

S mediálními aplikacemi se na českém trhu roztrhl pytel, což se určitě shodneme, že je dobře. Zatímco aplikace televizních stanic ČT24 a ČT4 a Hospodářských novin jsou v App Store již nějaký ten pátek, Novinky.cz se k nim přidaly teprve nedávno. Nyní jsme se dočkali i aplikace deníku iDNES.cz a také velice povedené aplikace iVysílání od České televize, která přemění váš iPad v přenosný archiv této televize. Pojďme se podívat na první dojmy z těchto aplikací.

iDNES.cz

iDNES.cz je třetí ze čtveřice nejvýznamnějších českých internetových deníků, který představil svou vlastní aplikaci pro iPhone. Díky tomu se mohl inspirovat aplikacemi svých konkurentů a především reakcemi na ně – a vyšperkovat tak svou aplikaci k dokonalosti, což se dle mého názoru sice povedlo, ale pouze částečně.

Pokud bych měl čerpat z článku srovnávajícího Novinky.cz a iHNed.cz, tak vzhledově aplikaci iDNES.cz umístím někde mezi tyto dvě aplikace. Obsahově pak iDNES.cz vyhrává na celé čáře, nicméně je důležité zdůraznit, že tato aplikace je zdarma pouze prvních 14 dní – poté budete pro plnou funkcionalitu nuceni zaplatit 1,59€, což je částka, která sice nikoho nezruiniuje, ale také určitě nepotěší. Pravděpodobně díky ní ale dojde k odstranění ošklivé reklamy, která je podobně jako v případě iHNed.cz jako pěst na oko.

Vzhled aplikace si můžete alespoň zběžně prohlédnout na screenshotech, a tak přejdu rovnou k funkcím. iDNES.cz kromě obsahu ze všech svých magazínů (dokonce i Xman, Ona Dnes apod.) nabízí také veškeré fotogalerie a dokonce i videa, což je určitě příjemné. U článků je možné také prohlížet diskuze, což ale dokážou jen ti nejotrlější, nicméně není možné do nich přispívat, což trošku snižuje krásu této funkce. Články pak můžete označovat jako oblíbené a dokonce se můžete nechat pomocí Push notifikace upozornit na aktuální důležité zprávy.

Abych to shrnul – pokud by vývojáři ještě trošku zapracovali na vzhledu, tak by byla aplikace iDNES.cz (přes fakt, že není zdarma) pravděpodobně nejpropracovanější aplikací na trhu. Nejlepší určitě bude, když se odeberete na App Store a aplikaci si vyzkoušíte na vlastní kůži a zjistíte, jak moc vám vyhovuje.

iDNES.cz – free – App Store link

iVysílání

Je pěkné, že se naše veřejnoprávní televize tolik angažuje v moderních technologiích – a je ještě hezčí, že jako svou hlavní platformu vybírá právě iOS. Jak už jsem zmínil v úvodu, pro iPhone jsou již dostupné aplikace stanic ČT24 a ČT4, ovšem od nynějška můžou zajásat i majitelé iPadů, kterým ČT nadělila aplikaci iVysílání, díky níž můžete do svého přístroj streamovat veškerý obsah archivu České televize.

Aplikace je překvapivě pěkně zpracovaná a využívá veškerých vymožeností iOS. Nejhezčí je podle mě asi přehled pořadů dle dní (na screenshotu), dále je k dispozici i abecední seznam či třídění dle žánrů. A pokud chcete, můžete si jednotlivá videa přidávat do playlistu, abyste nikdy na žádné nezapomněli.

Jediné, co bych aplikaci vytknul (i když to asi nebude problém této konkrétní aplikace, ale ČT obecně), je horší kvalita obrazu, kterou by se určitě dalo o něco vylepšit. Jinak je aplikace téměř dokonalá – a hlavně zdarma. Stává se tak pro každého českého majitele iPadu prakticky povinností.

iVysílání – free – App Store link

127 comments
    1. To by bylo pěkné, no. Ale iPhone má zase aplikace na live sledování, takže aspoň něco 🙂 ČT ale určitě jednou aplikace pro iPhone a iPad sjednotí.

  1. Z tiskové kanceláře ČT se nám povedlo získat tuto informaci:”V nejbližších týdnech vznikne sesterská aplikace iVysílání pro iPhony, pak i pro chytré Nokie a pro systém Google Android. Příští rok by mělo být iVysílání i v chytrých televizorech.”

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iOS 5: oznámení na WWDC '11 a podpora pouze pro Apple A4 a A5

Následující článek

MacDefender: nejnebezpečnější virus v historii Mac OS X útočí

Související články