Majitelé iPhonů mají své smartphony déle než uživatelé Androidu

Které telefony si uživatelé nechávají déle, Android nebo iOS? V USA byl proveden zajímavý průzkum. Navzdory hrubé paritě v instalované základně iPhonů a telefonů Android v USA mají majitelé iPhonů tendenci uchovávat si svá zařízení déle díky faktorům, jako je kvalita sestavení.

Předchozí zprávy od Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) naznačovaly, že lidé před upgradem vlastnily své iPhony delší dobu. To byl posun od trendu během pandemie COVID-19, kdy lidé upgradovali své iPhony častěji.

Výsledky jsou jasné

Nedávní zpráva od CIRP odhaluje další poznatky, které potvrzují, že uživatelé iPhonů opět vyměňují své smartphony méně často, a také zahrnuje údaje o návycích uživatelů Androidu při výměně.

Konkrétně 61 % kupujících iPhonu mělo svůj předchozí iPhone dva roky nebo déle, ve srovnání se 43 % majitelů Androidu. Navíc 29 % majitelů iPhonů mělo své poslední zařízení tři roky nebo déle, zatímco pouze 21 % majitelů Androidu mohlo říci totéž. Na druhou stranu pouze 10 % majitelů iPhonů mělo své předchozí zařízení rok nebo méně, ve srovnání s téměř čtvrtinou majitelů Androidu s 21 %.

Upgradovací cykly

Běžně zažité názory naznačují, že majitelé iPhonů jsou bohatší a více naladěni na technologii a styl, zatímco uživatelé Androidu jsou obecně více zaměřeni na rozpočet. Data však těmto předpokladům neodpovídají a CIRP nabízí několik vysvětlení. iPhone dostává každoroční aktualizace, které spotřebitelům poskytují pouze jednu roční pobídku ke koupi nového zařízení. Na druhou stranu ekosystém Android, který zahrnuje značky jako Samsung, Google a Motorola, nabízí každý rok několik nových verzí.

To dává uživatelům Androidu častější příležitosti zvážit upgrade, i když v komunitě Android existuje loajalita ke značce. Je také možné, že cyklus výměny iPhone je pomalejší kvůli odolnosti a spolehlivosti zařízen , což vede k delší době uspokojivé uživatelské zkušenosti.

1 comments
  1. Důvod je každému jasný … pořizovací cena. Btw za stejný výkon – min. 2x vyšší cena.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Švédská firma představila Apple zařízení s 7586 diamanty za čtvrt milionu dolarů

Následující článek

Apple soukromě popsal Android jako „masivní sledovací zařízení“

Související články

Carcassonne: slavná desková hra nyní i pro iPhone

Hru Carcassonne již pravděpodobně znáte a pokud ne, tak věřte, že je velmi oblíbená a sesbírala spoustu ocenění jako například „Hra roku“, které získala hned několikrát. Nyní přichází tato fenomenální hra v oficiálním portu na iPhone a později můžeme očekávat také iPad verzi.