Apple

Apple zvažuje myšlenku celoobrazovkového iPhonu se zalomeným displejem

Budoucí iPhone by se mohl vyznačovat zakřiveným povrchem, který se obepíná a vytváří obrazovku na obou stranách. Apple podává každý rok nespočet patentových přihlášek. Jen proto, že existuje patent, to neznamená, že ho Apple udělá, ať už je jeho nápad jakýkoli. Často také podává patenty k už podaným patentům. K tomu dochází, když společnost po udělení originálu zavede upravenou verzi a velmi často je téměř nemožné zjistit, co se změnilo.

Elektronické zařízení s obalem displeje

Přesto i ten nejmenší důvod opětovného odeslání je známkou toho, že Apple to s tématem výzkumu myslí vážně. “Elektronické zařízení s obalem displeje,” je znovu udělený patent. A co víc, tento také přichází po řadě dalších, protože Apple opakovaně žádal o patenty na mírně odlišné verze tohoto nápadu „zabaleného“ displeje.

O ten nově udělený se původně žádalo v roce 2019. Ale předchozí nápad byl podán již v roce 2013. A v roce 2020 se objevily minimálně další dva.Takže pokud je to jen polední koníček některých zaměstnanců Applu, nezůstali u toho ani z poloviny. Tato verze obsahuje také prvek flexibility, což znamená, že se může dotknout problémů, které by potřeboval třeba skládací iPhone.

Patent se týká flexibilního displeje v průhledném krytu. Tento displej by pak mohl být schopen zobrazovat obrázky na jakékoli části obrazovky.

Zdá se, že Apple má největší zájem o prezentaci na jakékoli části zařízení. Apple říká, že je to způsob, jak co nejlépe využít jinak nevyužité části zařízení, zejména proto, že prostor je v malém zařízení tak drahý.

Konkrétně běžná podoba iPhonu nebo iPadu „ponechává boky a zadní povrchy zařízení poměrně nevyužité,“ říká Apple. Obtékající displej by tedy lépe využíval dostupnou plochu.

Patent se týká především teoretického procesu výroby takového displeje, ale to, co popisuje, je méně všestranné a flexibilní. Mohlo by to mít obrazovku, která se pohybuje se zařízením a je umístěna na různých částech šasi, jak je požadováno. Pokud se někdy něco takového realizuje, bude to vypadat opravdu zajímavě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Budoucí senzory mozkových vln Apple Vision Pro by mohly zlepšit duševní a fyzické zdraví

Následující článek

Apple chce mít výrobce kamerových modulů pro iPhone v Indii

Související články

Apple: nový hardware bude v Evropě nejspíše levnější

Pokud v blízké době plánujete nákup některého z nových Apple produktů, máme pro Vás velmi příjemnou zprávu. Apple se dle několika zdrojů rozhodl, že je čas v dobrém slova smyslu změnit mezinárodní ceny (tj. změna cen se netýká samotného USA) a zlevnit tedy nové Apple produkty. Jakousi první "vlaštovkou" by měl být právě nový MacBook Air.