Nahoru

SMS Oskárek: posílejte SMS zdarma do všech sítí

Populární aplikace pro posílání SMS zdarma, SMS Oskárek, konečně přichází i na iOS. Je jednoduchá, rychlá, spolehlivá a je zdarma. Pojďme si ji představit.

SMS Oskárek - úvodní obrazovky
Při prvním spuštění se vám aplikace představí několika úvodními obrazovkami a zeptá se vás na telefonní číslo. Jakmile ho zadáte, objeví se prázdná obrazovka, na které v budoucnu najdete seznam všech odeslaných SMS.

SMS Oskárek - vaše telefonní číslo SMS Oskárek - nastavení

Nejdříve je ale důležité zamířit do nastavení. Pokud máte účet v SMS bráně jednoho z operátorů, určitě nezapomeňte vyplnit svoje přihlašovací údaje. Aplikace dokáže posílat SMS i přes brány Poslatsms.cz a sms.sluzba.cz, kde lze taktéž zadat přihlašovací jméno a heslo. Dále pak můžete v nastavení zakázat ukládání odeslaných SMS, nastavit si podpis, který se připojí na konec každé SMS, a zvolit výchozí bránu.

Nyní už k samotnému posílání textových zpráv. To je rozděleno do dvou kroků. V prvním kroku se vás aplikace zeptá na telefonní číslo adresáta. To je možné buď naťukat klávesnicí, nebo vybrat ze seznamu kontaktů ve vašem iPhonu nebo iPodu Touch. Poté si můžete zvolit SMS bránu, která se má pro odeslání SMS použít, nebo nechat aplikaci rozhodnout za vás. Poslední možnost je tzv. Aprílová SMS, což je zpráva, u které lze zadat místo telefonního čísla jméno odesílatele.

SMS Oskárek - adresát SMS Oskárek - text zprávy

Ve druhém kroku přichází na řadu samotný text zprávy. Zde se nachází užitečná funkce pro odstranění diakritiky a počítadlo znaků.

Po stisku tlačítka Odeslat se SMS odešle a po návratu do seznamu odeslaných zpráv si ji můžete prohlédnout.

SMS Oskárek - odesláno

A to je vše. Všechno je velice jednoduché a hlavně funkční. Zprávy jsou odeslány rychle a spolehlivě. Z tohoto důvodu mi nezbývá nic jiného než aplikaci SMS Oskárek doporučit a popřát vám příjemné SMSkování.

SMS Oskárek – Zdarma – App Store link