QuickCal Mobile: tvorba nových událostí v mžiku

Napsat článek 1900 45min sat, i tak může znít jeden z do iPhonu nadatlovaných příkazů, který to již jen přelouská a vytvoří událost „Napsat článek“ s datem nejbližší soboty a časem trvání od 19.00 do 19.45. Jednoduše a rychle, s aplikací QuickCal Mobile.

Napsat článek 1900 45min sat, i tak může znít jeden z do iPhonu nadatlovaných příkazů, který to již jen přelouská a vytvoří událost “Napsat článek” s datem nejbližší soboty a časem trvání od 19.00 do 19.45. Jednoduše a rychle, s aplikací QuickCal Mobile.

QuickCal Mobile je aplikace sloužící primárně k jednomu účelu, tedy již uvedenému bleskovému zadávání nových událostí do systémového kalendáře bez nutnosti dlouhého nastavování jejich parametrů. K urychlení zadávání totiž naprosto změnila dosavadní systém a nabízí místo něj jen jeden řádek pro psaní a klávesnici. Co z toho?

Popravdě… hodně. Stačí totiž zadat ty nejzákladnější údaje a aplikace si je již sama urovná do jednotlivých políček. Stejně jako Mac předloha (od stejných vývojářů) totiž umí rozeznat jednotlivé údaje a podle toho s nimi dále pracovat.

Aplikace je navíc hodně otevřená různým zápisům, a tak to chce akorát najít ten optimální, který uživateli vyhovuje a aplikace ho pozná. “Jak na to” radí také sekce Help v nastavení nebo měnící se tipy v prázdném zadávacím řádku. Jakmile se vám podaří vyladit systém zadávání, stane se QuickCal velmi příjemným pomocníkem, díky kterému již nebudete odkládat zápis nově naplánovaných událostí na později, “protože je to prostě opruz”.

Pomocí jednoduchých zkratek je možné vyplnit značnou část údajů, co mi ale opravdu chybí, je možnost přidat upozornění před událostí. Aplikace v nastavení sice nabízí Smart Reminders nebo automatické přidání upozornění ke každé z vytvořených událostí, minimálně pro moje použití to ale není systém, na který bych si zvykl, a tak se musím v případě potřeby po vytvoření události proťukat do její editace a upozornění přidat ručně.

To lze naštěstí naprosto bez problémů přímo z aplikace. Kromě přidávání událostí totiž nabízí i jejich seznam, díky čemuž lze naprosto opustit systémový kalendář, který bude již jen zajišťovat případnou synchronizaci na pozadí.

Překážkou v používání QuickCal pro někoho může být, že aplikace v zadání nerozpozná české názvy dnů a měsíců, ačkoliv s nimi jinak normálně pracuje. Pokud se je pokusíte použít, většinou spadnou na místo události, jejího názvu nebo je aplikace vůbec nepoužije.

Zároveň aplikace nenabízí tolik možností zobrazení kalendáře jako ten systémový. V podstatě má jen seznam s událostmi den po dni a náhled pro každý měsíc, který umožňuje akorát rychle přeskočit na jiný den v seznamu.

QuickCal Mobile je na App Store za velmi příjemnou cenu 0,79 €, škoda jen, že nemá i verzi pro iPad.

QuickCal Mobile – 0,79 € – App Store

164 comments
  1. Pochopil jsem správně, že se aplikace umí sesynchorizovat se systémovým kalendářem?
    Ďekuji.

    1. Přesně tak, QuickCal je pouze nadstavbou pro systémový kalendář a zapisuje do něj nové události (a další si z něj samozřejmě tahá k sobě).

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

SMS Oskárek: posílejte SMS zdarma do všech sítí

Následující článek

Slingshot Racing: neobyčejné závody na laně

Související články