Bezdrátové nabíjení iPhone s WiQiQi i5

Nabíjení iPhonů je poměrně jednoduchá záležitost, stačí vyhledat zásuvku, nebo USB port, a zapojit adaptér do telefonu. Existuje ovšem i jednodušší řešení a je jím novinka, která je zatím dostupná jen na západě, ale očekává se, že se dostane časem i k nám, jde o WiQiQi i5.

Bezdrátové nabíjení bylo plánováno velmi dlouho, ovšem většina nápadů neuspěla, buď byly drahé nebo nebezpečné. Technologie WiQiQi i5 je ovšem úplně snadné. Představte si, že nabíjíte telefon pouze tím, že ho položíte na malou platformu vedle notebooku, žádné kabely ani dockovací stanice, jen telefon položíte a sledujete, jak se nabíjí. Lze takto telefon odkládat kdykoliv během dne a dobíjet ho i průběžně.

Jak celé toto zařízení funguje? Jedná se o gadget, který se přes USB výstup zapojí do notebooku, tvoří ho pouze plochá platforma. Následně je ovšem nutné na iPhone aplikovat drobný nabíjecí štítek. Tento štítek se přilepí na zadní stranu telefonu tak, aby jeho konec sahal až k nabíjecímu portu. Následně stačí umístit telefon do jakéhokoliv obalu, aby nabíjecí štítek nepadal a nabíjení může začít.

iPhone stačí položit na platformu a okamžitě se zobrazí ikona baterie a její nabíjení Je to velmi jednoduché. Pokud uživatelé používají iPhone neustále, tak se často ocitnou s vybitou baterií. Nyní již v této situaci stačí položit iPhone vedle notebooku a sledovat nabíjení. WiQiQi i5 je malé zařízení a jeho přítomnost v blízkosti počítače uživatele nijak neobtěžuje.

WiQiQi i5 bude postupně dostupná na mezinárodních aukčních portálech, ale plná dostupnost bude pravděpodobně až koncem roku. Zařízení je kompatibilní pro iPhone 5, 5S, 5C a iPod Touch.  Celé balení bude obsahovat kabel, platformu pro nabíjení a nabíjecí štítek na iPhone, základní cena je zatím stanovena na cca 1100 Kč.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Sometimes You Die jako lék pro vaše temné myšlenky

Následující článek
LED dioda

iOS Tip: Výstrahy bleskem LED

Související články

Nový iPhone 4: Apple ztratil prototyp, máme první informace!

Do redakce internetovému magazínu Gizmodo se se dostal prototyp neznámého zařízení, který svým designem velice nápadně připomíná vylepšený iPhone, součástky přístroje na sobě nesou značky Apple a podobná konstrukce doposud nebyla v jiném přístroji k vidění. Apple se dokonce neoficiálně vyjádřil ve smyslu, že skutečně prototyp nového iPhone ztratil a chce ho zpět! Zní to slibně, co říkáte? Všechny novinky a informace o novém iPhone 4 najdete v našem článku.