Internet za poslední týden 2016/2

Zdravím všechny čtenáře nedělního magazínu “Internet za poslední týden”, který vychází každou neděli na webové stránce iPhonetips.cz. Tento týden byl doslova ve znamení úniků fotek a renderů a my si o nich povíme. Pohodlně se tedy usaďte a čtěte.

OBJEVILY SE NOVÉ SNÍMKY IPHONU 5SE S MENŠÍM DISPLAYEM

Již minulý rok jsme čekali, že Apple uvede na trh nový, menší iPhone, který bude pokračováním iPhone 5C. První zmínky mluvily o plastovém těle a názvu iPhone 6C, jenže začátkem tohoto týdne se začal potvrzovat název 5se (special edition) a kovové tělo. Hlavním trhákem tohoto iPhonu bude 4 palcový display, po kterém určitá skupina zákazníků Applu volá. Nově se na internetu také objevily samotné fotografie tohoto telefonu v porovnání s iPhonem 5. Pohánět by jej měl čip Apple A8 s co-procesorem M8. Přední kamera by nově měla mít 8 Megapixelů, pořád ale bez blesku. Na zádech by se mělo vyskytovat také NFC, určené výhradně pro platby ve službě Apple Pay. Design celého těla zůstává v linii iPhone 6, tudíž se dočkáme zaoblených tvarů a mírně zakřiveného skla na bocích.

Zdroj fotografie: MacRumors.com

Capture

AKTUALIZACE IOS NA VERZI 9.3 BETA

V pondělí také Apple uvolnil aktualizaci svého systému iOS, která nese číslo 9.3 a přídavkem Beta.

– Nově přináší nastavení chladnosti/teplosti barev celého systému, takže vás v noci nemusí tolik pálit oči.

– Krom poupravení barev můžete aktivovat I “noční režim”, jenž vám systém poupraví do tmavého tématu.

– Pokud použijete 3D Touch na hlavní obrazovce, tak nabídka možností zůstává otevřená i po odejmutí prstu z displaye.

– Doposud jste mohli spárovat s iPhonem pouze jedny hodinky Apple Watch, nyní to jde i s vícero.

– Přibyla možnost skrytých poznámek, které se zobrazí pouze po zadání hesla, nebo sejmutí otisku prstu díky TouchID.

APPLE WATCH V ČR

Velkou novinkou jsou pro nás také Apple Watch, které se tento týden dostaly na český trh. Více o cenách a dostupnosti si můžete přečíst v našem článku.

SAMSUNG GALAXY S7 NA OFICIÁLNÍCH RENDERECH

Novinky se objevily I u Samsungu, ne však cestou, jakou by výrovce chtěl. Nové modely řady Galaxy S (S7 a S7 mini) se nám ukázaly na oficiálních snímcích.

Capture

 

Předchozí článek

Apple Watch přišly do česka.

Následující článek

5 nejslavnějších citátů Steva Jobse.

Související články

Mall.cz: Tisková zpráva oznamuje start prodeje iPhone 4 už zítra!

Před pár okamžiky mi do e-mailu přistála zajímavá tisková zpráva od internetového obchodu Mall.cz. Jak jistě víte, čtenáře iPhoneTips neunavujeme PR textem, dnes ale uděláme výjimku, protože Mall ve své zprávě informuje, že bude mít iPhone 4 32GB už zítra skladem! Bohužel cena za exkluzivní předprodej je vysoká, za 32GB model zaplatíte 26.990Kč.