Zoom získal přístup ke speciálnímu API fotoaparátu u iPadu

Pokud používáte Discord, Microsoft Teams a podobné aplikace na iPadu, tak jistě víte, že ačkoliv se jedná o povedené aplikace, chybí jim zásadní funkce. Tou je přístup k přednímu fotoaparátu při zavření aplikace. Nově to ale vypadá, že vývojáři aplikace Zoom získali k tomuto API přístup.

Přerušení přístupu ke kameře během videohovoru je asi nejotravnější věc, kterou bohužel iOS v základu vynucuje. Zoomu se ale nějakým způsobem podařilo získat přístup k API kamery. Díky tomu z ní nyní mohou získávat data i při používání aplikace pouze na Split view. Ani jedna z firem se tímto ale zatím oficiálně nechlubila. Funkce byla objevena mobilním vývojářem Jeremy Provostem.

Ten mimo jiné uvádí, že funkce se hodí zejména pokud vedete konferenci a potřebujete mít na půlce vašeho iPadu například poznámky k prezentaci. Provost následně kontaktoval vývojáře aplikace Zoom. Ti jen uvedli, že se jedná o soukromé záležitosti, které jsou mezi Zoomem a Applem.

Zatím to tedy vypadá, že se podobné vychytávky u ostatních telekomunikačních aplikací nedočkáme. Bude ale zajímavé sledovat, zda tímto směrem půjde Apple ještě dál a povolí podobným aplikacím využívat přední kamery i v zavřeném stavu. Jednalo by se o velmi vítanou vychytávku, zejména v dnešní době online konferencí a schůzek. Není to ale poprvé, co Apple na vývojáře používá dvojí metr, takže se zatím nechme překvapit.

Předchozí článek

Majitel AirTagu upravil pouzdro tak, aby se mu vešlo do peněženky

Následující článek
iphone 13 fotoaparáty

iPhone 13 je nepatrně silnější

Související články

Apple TV: bude moci streamovat Keynote?

Vypadá to, že ano. Někdo totiž napsal Steveu Jobsovi dotaz ohledně streamu prezentací z Macu či iOS zařízení do Apple TV a odpověď byla překvapivá - prý se tato možnost objeví již brzy. Přesněji řečeno, s největší pravděpodobností se objeví s Keynote '11 (která bude součástí balíčku iWork '11), ve kterém vytvoříte prezentaci a poté jí pomocí streamu odprezentujete na Apple TV.

BeejiveIM for iPad: IM, který raději nekupujte

Pokud jste si v nedávné době pořídili iPad a hledáte, jaké IM na něm používat, tak nestojíte před lehkou volbou. Narozdíl od menšího iPhonu či iPodu touch je počet instant messengerů značně omezen a např. povedené IM aplikace zdarma, jako Trillian nebo Meebo na iPadu nenajdeme (pokud tedy nebudeme emulovat stávající aplikace, což je ale pro dlouhodobější využití prakticky nepoužitelné). Poté tedy přichází na řadu několik "prověřených" IM messengerů, mezi které patří zejména IM+ či nyní recenzované BeejiveIM.

WWDC 2011 Online: podívejte se na video záznam důležité keynote

Tento příspěvek by mohl nést nadpis "Apple a jeho fanoušci důstojně oslavili svátek". Který svátek? Dnes od 19:00 proběhla konference Worldwide Developers Conference (WWDC) 2011, ve které nejen Steve Jobs představil zásadní novinky, na které se od Apple můžeme těšit. Podívejte se na dnešní konferenci online v záznamu přímo od Apple a v originálním znění!