Zoom získal přístup ke speciálnímu API fotoaparátu u iPadu

Pokud používáte Discord, Microsoft Teams a podobné aplikace na iPadu, tak jistě víte, že ačkoliv se jedná o povedené aplikace, chybí jim zásadní funkce. Tou je přístup k přednímu fotoaparátu při zavření aplikace. Nově to ale vypadá, že vývojáři aplikace Zoom získali k tomuto API přístup.

Přerušení přístupu ke kameře během videohovoru je asi nejotravnější věc, kterou bohužel iOS v základu vynucuje. Zoomu se ale nějakým způsobem podařilo získat přístup k API kamery. Díky tomu z ní nyní mohou získávat data i při používání aplikace pouze na Split view. Ani jedna z firem se tímto ale zatím oficiálně nechlubila. Funkce byla objevena mobilním vývojářem Jeremy Provostem.

Ten mimo jiné uvádí, že funkce se hodí zejména pokud vedete konferenci a potřebujete mít na půlce vašeho iPadu například poznámky k prezentaci. Provost následně kontaktoval vývojáře aplikace Zoom. Ti jen uvedli, že se jedná o soukromé záležitosti, které jsou mezi Zoomem a Applem.

Zatím to tedy vypadá, že se podobné vychytávky u ostatních telekomunikačních aplikací nedočkáme. Bude ale zajímavé sledovat, zda tímto směrem půjde Apple ještě dál a povolí podobným aplikacím využívat přední kamery i v zavřeném stavu. Jednalo by se o velmi vítanou vychytávku, zejména v dnešní době online konferencí a schůzek. Není to ale poprvé, co Apple na vývojáře používá dvojí metr, takže se zatím nechme překvapit.

Předchozí článek

Majitel AirTagu upravil pouzdro tak, aby se mu vešlo do peněženky

Následující článek
iphone 13 fotoaparáty

iPhone 13 je nepatrně silnější

Související články

Apple Bumper: kryty zdarma prozatím nedostupné

Slova Steva Jobse "Okay — we’ll give you a free case" zafungovala jako magické zaklínadlo a během chvíle přišlo to, co všichni víceméně očekávali. Bumpery obaly prozatím došly a jsou momentálně nedostupné. Pokud se mrknete na stránky Apple Store a najdete zde objednávku Bumper obalu, u každé barvy uvidíte tu samou poznámku: Ships Currently Unavailable.

Jailbreak iOS 4.3.2: untethered jailbreak pro novou verzi iOS

Ani ne před týdnem se objevila nová verze iOS s ozačením 4.3.2. Aktualizace nepřinesla žádné převratné změny, pouze opravy bugů u iPadu 2 (kterého se ale paradoxně jailbreak netýká) a několika oprav bezpečnostních děr v systému. Přesto se ale velmi rychle přiřítil funkční jailbreak, se kterým můžete mít vaše zařízení v nejnovější verzi iOS a s jailbreakem.