Nahoru

Navigace: průvodce navigacemi pro iPhone

Jedny z nejdražších a přesto hodně stahovaných aplikací na App Store jsou navigace. Řidičů, kteří vyměnili své klasické navigace za nový software ve svém iPhonu se našlo opravdu dost. Přináším vám proto porovnání 3 nejlepších navigací Sygic, iGo a Navigon. Pokud uvažujete o koupi navigace, neměl by vám tento článek uniknout!

Sygic69,99€ – 1,81 GB

sygic

Sygic navigace je asi nejméně oblíbená a rozšířená navigace a musím hned poznamenat, že ze 3 aplikací, které dnes představuji, je nejslabší. Nevýhody Sygicu oproti konkurenci je velice pomalé zjišťování požadované trasy, která je navíc občas špatná! To bych viděl jako hlavní nevýhodu, dále pak občasné výpadky signálu (rozuměj chyba softwaru, ne samotného signálu), nestabilita samotného programu, opravdu nepraktické ovládání a nemožnost zoomovat 2ma prsty (multi-touch) odsouvá navigaci Sygic na poslední místo. Pokud vám mohu radit, o této navigaci neuvažujte.

iGo My way – 89,99€ - 1,39 GB

iGO Druhá navigace, kterou si dnes představíme, je iGo a u lze již považovat za plnohodnotnou a dobře fungující navigaci, která má příjemné prostředí, velmi kvalitní zvukový projev a dostatečné mapy. Ano, dostatečné, nikoliv dokonalé. Tato navigace by byla prakticky bez chyby, ale právě mapy ji malinko degradují. Velká města jsou  samozřejmě „pokrytá“ dobře, ale v menších bohužel navigace „nestíhá“. Může se vám stát, že po odbočení vlevo vám za 10 vteřin iGo „chytře“ napoví „Odbočte vlevo“. Takové mouchy jsou sice akceptovatelné, ale věřte mi, že vás v danné chvíli nepotěší a budete si řikat, že iGo asi nebylo to pravé ořechové. Abych to shrnul, samotný software je velice dobře udělaný, uvládání a čitelnost je na výborné úrovni. iGo však ztrácí v méně frekventovaných místech, proto vám ani tuto navigaci nedoporučím. A co poslední navigace v testu? Jak dopadl Navigon?

Navigon MobileNavigator79,99€ – 1,67 GB

navigon

A jak se říká do třetice všeho nej – Navigon je opravdu nej. Tento produkt je momentálně nejstahovanější navigace a uživatelé asi vědí proč. Navigon dle mého splňuje vše co od navigace očekávat – kvalitní a přehlednou grafiku, která se mi subjektivně víc líbí než u iGo, rychlé a intuitivní ovládání a předevšim nepřekonatelné mapy! Jako jediná ze všech 3 navigací prakticky nemá problém a navíc dokáže upozornit na radary. Radary by měl oznamovat také iGo, avšak databáze radarů má lepší Navigon. Všeobecně mapy této navigace jsou na lepší úrovni aproto bych volil Navigon. Práce v samotné navigaci je opravdu příjemná, zoom map se ovládá výborně a celkově je ovládání Navigonu kvalitní. Mínus této aplikaci dám pouze za zvuky, které oproti iGo jsou horší a navigaci je zkrátka o něco hůře rozumět. To bych ale neviděl jako výrazné mínus, ze všech tří dnes testovaných navigací dopadl Navigon nejlépe.

Možná se vám zdá, že můj verdikt je až příliš jednoznačný, ale zkrátka Navigon je dle všeho prozatím opravdu nejlepší dostupná navigace. Říkam prozatím, protože se čeká na produkt známé firmy TomTom, která je velmi očekávána. Na druhou stranu proč čekat, když MobileNavigator funguje dobře? Asi proto, že každá navigace má své pro a proti a každý by si měl zvolit právě tu, která mu nejvíce vyhovuje – já doporučuji Navigon, který vám rozhodně dobře poslouží.

Ještě si neodpustím 2 pěkná videa z YouTube, která jasně demonstrují porovnání Navigonu jak s klasickou navigací od TomTomu, tak s propadákem tohoto testu, navigací Sygic.

Tomtom GO 720 vs Navigon MobileNavigator

Navigon vs. Sygic

Máte vlastní zkušenost s navigacemi? Podělte se s námi v diskuzi!