HiPhone: klony útočí aneb jak vydělat na cizím úspěchu

HiPhone? Asi šotek a trapné zkomolení telefonu iPhone, říkáte si možná. Nene, HiPhone je opravdu jméno telefonu, který se tváří jako iPhone, ovládá se jako iPhone, design softwaru vypadá jako iPhone OS a stojí pár tisíc Kč. V čem je háček? Čtěte dál.hiphone-1

Taktika výrobce HiPhonu je jasná – přimět potencionálního zájemce o Apple iPhone k tomu, aby si raději vybral jeden z modelů HiPhone za atraktivní cenu cca 70-100$. Možná se divíte, že někdo vůbec tyto padělky kupuje, na druhou stranu technické parametry modelů nevypadají až tak zle a předevšim masivní celosvětová bannerová kampaň dává o HiPhonu vědět. A o čem se mluví, to se také kupuje. O tom, že HiPhone se skutečně prodává úspěšně svedčí i fakt, že výrobce stačil vyprodukovat již několik modelů HiPhonu – pojďme se podívat jeden z mnoha modelů HiPhone z technického hlediska.

HiPhone I9+

hiphone--I9
HiPhone I9+

Podporované sítě – 850/900/1800/1900MHz

Display – 240×320 pixels

Fotoaparát – 1,3 Megapixel

Rozměry – 115*61*12mm

Váha – 100g

Vlastnosti:

Podpora dual sim, bluetooth, FM radio, MP3 / MP4 player, handsfree, kalendář, budík, kalkulačka, WAP, podpora GPRS a MMS

Co říkáte, parametry nevypadají zle. Hlavní “tahák” na zákazníky HiPhonu má být podpora 2 SIM karet, což určitě někteří potencionální zákazníci využijí. Toto jsou ale pouze parametry co všechno telefon “umí”, otázka je jak telefon funguje.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=79bd76YYQng[/youtube]

Na videu si můžete všimnout, že tento HiPhone může měnit pozadí zatřesením přístroje, krásné. 🙂 Dále si můžete všimnout, že dotyková obrazovka nereaguje příliš svižně a proto uživatel později ve videu používá stylus (stylus = “tužka” pro ovládání telefonů). Dále si můžete všimnout softwaru telefonu, o kterém si můžete udělat názor sami (a napsat ho případně do diskuze pod tímto článkem).

HiPhone P168
HiPhone P168

Modelů Hiphonů, jak jsem již psal, je mnoho, ale opravdu nemám sílu dohledávat různé rozdíly tohoto telefonu. Pokud máte zájem, tak Google vám po zadání slova HiPhone nejde několik obchodů, ve kterých HiPhone koupit. Prakticky u všech modelů je ale ta samá hlavní vlastnost a to Dual SIM a samozřejmě velice dobře okopýrovaný design telefonu od Apple. Prodej HiPhonu se pomalu rozjíždí i v ČR a při psaní tohoto článku jsem narazil na několik firem prodávající HiPhone cca za 5 až 7 tis. Kč, což při dnešním kurzu dolaru je poměrně vysoká cena.

Co říci závěrem? Snad jen to, že iPhone je fenomán a velice dobře prodávaný produkt, takže není divu, že číňani, kteří kopírují už prakticky cokoliv, okopírovali také iPhone. Doufám, že mě nikdy v budoucnu nepotká na internetu stránka HiPhoneTips, to bych si už opravdu ťukal na čelo…

113 comments
 1. Kamoška takový hiphone má, takže vím o čem mluvím,zkoušel jsem ho…za ty prachy špatnej opravdu není…ale iphone je prostě original….hiphone se docela blbě ovládá…není tak svižnej…potřebujete víc trpělivosti, než se prstem trefíte…barvy taky trochu horší,OS místy docela nedomyšlenej. Nikdy bych si ho nekoupil, po tom co jsem poznal iPhone. Kamoška je s ním ale spokojená…..za 3000kč.

 2. Kamoška takový hiphone má, takže vím o čem mluvím,zkoušel jsem ho…za ty prachy špatnej opravdu není…ale iphone je prostě original….hiphone se docela blbě ovládá…není tak svižnej…potřebujete víc trpělivosti, než se prstem trefíte…barvy taky trochu horší,OS místy docela nedomyšlenej. Nikdy bych si ho nekoupil, po tom co jsem poznal iPhone. Kamoška je s ním ale spokojená…..za 3000kč.

 3. No teda , dnes se mi ozval znamej ze si taky ten iphone koupil a potrebuje tam nahrat cestinu, kdyz mi napsal jak se to jmenuje tak me bylo jasny o co jde, to ze nekdo dela dotykovy telefon nevalne kvality jeste pochopim a ostatne je to jeho vec ale kdyz nekdo tezi s popularity znacky a napodobuje ji a jeste ne moc dokonale tak je to k placi.
  Tohle jen kazi znacku Apple , fuuuuuuuj!!!!

  P.S. Sam mam iphone 2G (originalni , ne zadny HIPhone), jo presne tak , koupil jsem si ho v ameru a jailbreaknul jsem si ho, okradam tedy Apple a AT&T ale zaplatil jsem za nej 7 litru , uz ho mam 2 roky a naprosta spokojenost s ovladanim.

 4. No teda , dnes se mi ozval znamej ze si taky ten iphone koupil a potrebuje tam nahrat cestinu, kdyz mi napsal jak se to jmenuje tak me bylo jasny o co jde, to ze nekdo dela dotykovy telefon nevalne kvality jeste pochopim a ostatne je to jeho vec ale kdyz nekdo tezi s popularity znacky a napodobuje ji a jeste ne moc dokonale tak je to k placi.
  Tohle jen kazi znacku Apple , fuuuuuuuj!!!!

  P.S. Sam mam iphone 2G (originalni , ne zadny HIPhone), jo presne tak , koupil jsem si ho v ameru a jailbreaknul jsem si ho, okradam tedy Apple a AT&T ale zaplatil jsem za nej 7 litru , uz ho mam 2 roky a naprosta spokojenost s ovladanim.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Duke Nukem 3D: dokonalý port PC verze

Následující článek

Red Bull X-Fighters: luxusní freestyle motocross

Související články