Nahoru

České sjezdovky: když nevíte kam na hory

Chcete-li vyrazit na lyže, snowboard nebo třeba boby, aplikace České sjezdovky se bude určitě hodit pro výběr toho správného kopce.

Aplikace přinášející sněhové zpravodajství v České republice byla donedávna jednou z věcí, které jsem nejen já, ale i spousta dalších, vyhlíželi na App Store marně. Naštěstí se to ale změnilo, a tak již není problém rychle na iPhonu zjistit stav sněhu.

V aplikaci je ihned na úvodní obrazovce přes 200 různých sjezdovek zobrazených na mapě. Samozřejmostí je i zobrazení aktuální polohy, takže si případně můžete vybrat i podle vzdálenosti. O zdrojová data se stará server České-sjezdovky.cz, díky čemuž můžete po „rozkliknutí“ získat přehled o výšce sněhu (typ již ale aplikace neprozradí), provozní době a také o případné přítomnosti nočního osvětlení.

Není ovšem problém si přímo v aplikaci zobrazit „profil“ sjezdovky, na kterém zjistíte opravdu mnoho podrobností. Například o Harrachovu se dozvíte nadmořskou výšku, počet vleků a lanovek, přítomnost parkoviště, půjčovny lyží a servisu, jestli jsou v areálu skoky pro snowboardisty a dokonce i typ permanentky (tedy zasouvací či bezdotykovou) a mnoho dalšího. Mimo vlastního profilu na již zmíněném serveru není problém rychle zjistit, co také píší na oficiálních stránkách sjezdovky.
Trochu mi schází možnost přidání sjezdovky do oblíbených, nebyl by totiž na škodu seznam vybraných sjezdovek třeba i s rychlým přehledem o stavu, není samozřejmě problém své oblíbené místo najít na mapě, pokud jich je ale více a chcete si vybrat to nejoptimálnější, chvíli to zabere. Zároveň postrádám aktuální teplotu v dané lokalitě, podle které se dá lépe posoudit, jaký bude sníh a jestli náhodou nebude pršet.

Aplikace České sjezdovky je rozhodně skvělý počin s dokonalou cenou, kterému téměř nemám co vytknout. Za 0,79€ by neměl váhat žádný milovník sněhu, který chce rychle a jednoduše zjistit jak základní informace o sněhu v ČR, tak podrobnosti týkající se jednotlivých areálů.

České sjezdovky – App Store – 0,79€