Composite: umělcem snadno a rychle

Vytvářet umělecká díla lze na plátně, na papíře, na počítači a díky Composite i na iPadu s fotoaparátem.

Vytvářet umělecká díla lze na plátně, na papíře, na počítači a díky Composite i na iPadu s fotoaparátem.

Ano, je to velmi specifická oblast, pouze majitelé iPadu 2 a nového iPadu. Když však vezmeme v potaz, kolik těchto iPadů se již prodalo, je to poměrně velké množství. Pokud tedy splňujete podmínku, můžete si zakoupit Composite a tvořit.

Composite vám umožní překreslovat scénu, kterou právě snímáte fotoaparátem, přímo na plátno – iPad. Nedá vám na výběr barvy, dá vám jen tři štetce a možnosti jejich úpravy. Fotoaparátem snímanou scénu vidíte na 50% průhledně na iPadu a zbylých 50% je plátno. To, co chcete přenést z kamery na plátno, to jednoduše obtáhnete. Složitě se tento princip popisuje, podívejte se tedy na video od Jamese Allibana, tvůrce aplikace:

[vimeo]http://vimeo.com/27458264[/vimeo]

Aplikace obsahuje 3 štetce, kterým můžete upravovat velikost, rozmazání a sílu. Nastavit lze i tloušťku založenou na rychlosti kreslení. Moje oblíbená funkce je “Stroke pauses video”. Pokud totiž překreslujete cokoliv, iPad se vám v ruce hýbe. Díky této funkci bude při každém doteku obraz pozastaven a vy tak překreslíte to, co chcete. Scénu fotoaparátu lze také lehce upravit. Barevnými posuvníky RGB lze upravovat barevnost scény a spolu s posuvníky jasu a kontrastu tak můžete přizpůsobit scénu obrazu svému. Z krátké procházky po přírodě, nebo památkách můžete vytvořit přímo veledíla. Stačí jen šikovně kombinovat scény, volit štetce a jejich nastavení.

Kromě těchto nastavení vám Composite umožní nahrávat obrázky z fotogalerie, přepínat mezi přední a zadní kamerou iPadu, sdílet dílo na email, Twitter, Facebook a Tumblr a také smazání aktuálního plátna. Najdete zde i funkce “zpět” a “vpřed”, díky kterým se aplikace obejde bez gumy.

Za 1,59€ získáte aplikaci na tvorbu uměleckých děl, ale i na odreagování a zábavu. Výběr z některých opravdu povedených děl najdete na Flickr galerii přímo od tvůrce aplikace. Žádné problémy ani bugy jsem nenašel a aplikaci můžu jen doporučit. Pokud vás přesvědčí už video, neváhejte.

Composite – 1,59€ – App Store Link

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Rock For People 2012: festivalová aplikace je na světě

Následující článek

Frequency: videa z celého internetu na jednom místě

Související články