Splode: nenáročná a chytlavá oddychovka + Soutěž o 2 promo kódy

Některé hry si zakládají na neotřelém a originálním nápadu, který ne tak často doplňují příjenou grafiku, a některé hry to mají právě naopak – nejsou nijak extrémně promyšlené, ale hezká grafika, příjemné prostředí a chytlavý zvukový doprovod z nich udělá hru, ke které se budete rádi vracet. Splode je sice hrou spíše z té druhé kategorie, ale to vůbec nevadí, protože, přiznejme si, člověk hrající si na telefonu ne vždy potřebuje a chce mít mozek vytížen na plné otáčky.

Splodes jsou malé chlupaté potvůrky, které si pomalu a v klídku plují po obrazovce. Jsou nabité magickou energií a mají jednu zajímavou nadpřirozenou schopnost – uvolníte-li dost takovéto energie do okolí, dokáže proměnit noc v den, což bude přesně váš cíl. Škoda jen, že abyste toho docílili, musíte nechat potvůrky explodovat.

Celá hra má jednoduchý princip – v místě, kde se dotknete displeje, se vytvoří jakési vlny, které přinutí blízké Splodes k vybuchnutí. Při výbuchu uvolněná energie kromě toho, že odsune šedou noc kousek stranou, tak má stejný efekt jako váš prst – tedy donutí blízko se pohybující potvůrky také explodovat. “Exploze” je také doprovázena zvukovým doprovodem, který připomíná hrající kytaru, a protože potvůrky vybuchují v pravidelných intervalech, dosáhnete tím pěkně znějící melodie. Jedná se vlastně o jakousi řetězovou reakci, kterou musíte svým počátečním klikem zažehnout tak šikovně, že exploduje co nejvíce Splodes.

Hra obsahuje dva módy, které se od sebe ale zase tolik neliší – prvním je mód “Challenge”, který obsahuje klasické levely, v nichž máte vždy pomocí jednoho kliku nechat explodovat co nejvíce Splodes – a postupně se zvyšuje jak celkový počet potvůrek na obrazovce, tak i počet explodovaných potřebný k postupu dále. Nezdaří-li se vám to (což se bude stávat opravdu často), nezoufejte – level můžete opakovat, jak dlouho chcete.

Druhým a pravděpodobně o něco zajímavějším módem je “Score Attack”, ve kterém máte místo jednoho kliku kliků pět. Jakmile dosáhnete určitého počtu, všechny pokusy se vám obnoví, a vy tak můžete pokračovat dále. Další pokus získáte také v případě, že se vám podaří najednou nechat explodovat více jak 75% Splodes na obrazovce. Jakmile vám dojdou pokusy a nepodaří se vám dosáhnout určeného počtu, zapíše se vaše skóre do tabulky (bohužel bez možnosti přidat jméno nebo cokoliv jiného) a můžete začít znovu od posledního checkpointu, tedy okamžiku, kdy se vám naposled obnovily životy.

Obávám se ale, že to je všechno, co vám tato hra může nabídnout. Dovedl bych si představit (snad v budoucích updatech), že autoři například hru propojí s high-score systémem OpenFeint nebo podobným (vybírat si mohou z opravdu hodně možností) nebo přidají další prvky pro zpestření hry, například speciální více výbušné či rychlejší Splodes. Vývojáři ale pravděpodobně hru zamýšleli jako výhradně oddychovou, kterou si zahrajete pár minut, když čekáte v čekárně u zubaře, ale kdoví – dostupnost hry pro iPad by ale tomuto tvrzení mohla odporovat. Doufejme, že se vývojáři v příštím updatu pochlapí a předvedou něco “revolučního”.

Splode je graficky skvěle propracovanou hrou, jejíž Achillovou patou je ale obsah a délka hratelnosti. Ano, je to pěkné a zprvu vás to nadchne, ale jakmile se dostanete do vyšších levelů, zjistíte, že je to pořád o tom samém a hru vypnete – což ale neznamená, že se k ní nikdy nevrátíte. Moje hodnocení: 75%. Hra byla recenzovaná ve verzi 1.03.

Splode – 0,79€ – AppStore link

Blesková soutěž o 2 Promo kódy

Přinášíme vám možnost získat 2 promo kódy hry Splode. Co že musíte udělat pro to, aby se tato kopie dostala zrovna do vašeho iPhonu, iPodu nebo iPadu? Nic těžkého!

Promo kód získá 1. a 3. komentář v diskuzi pod tímto článkem.

Co je to Redeem (Promo) kód a jak ho využít:

Redeem (nebo chcete-li Promo) kódy jsou poukázky ke stažení hry zdarma. Tyto kódy bohužel ale fungují pouze v americkém AppStore, ovšem není nic jednoduššího, než si na US App Store založit účet, kód využít a přihlásit se opět do svého českého. Nebojte se – žádná aplikace se vám nesmaže a o nic nepřijdete.

110 comments
  1. >>> “Exploze” je také doprovázena zvukovým doprovodem, který připomíná hrající kytaru…<<< chtěl bych jen upozornit, že doprovodný zvuk není kytara, ale harfa…8)

  2. >>> “Exploze” je také doprovázena zvukovým doprovodem, který připomíná hrající kytaru…<<< chtěl bych jen upozornit, že doprovodný zvuk není kytara, ale harfa…8)

  3. Inak kvoli redeem kodom som si zakladal USaccount:)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Apple Media Event: dnešní konferenci můžete sledovat živě!

Následující článek

Apple: nové iPody, iOS 4.1, iTunes 10, Ping, Apple TV a další!

Související články