This Could Hurt: nejbolestivější zábavná hra

Chillingo nás poslední dobou zásobuje kvalitními iOS hrami, které stojí za pozornost. Jednou z nich je i zábavná hra This Could Hurt.

Chillingo nás poslední dobou zásobuje kvalitními iOS hrami, které stojí za pozornost. Jednou z nich je i zábavná hra This Could Hurt.

Mnoho lidí nemá čas na dlouhé večery strávené u hraní her. Právě proto na App Store vládnou spíše herní tituly, které nabídnou rychlou zábavu, dobrou hratelnost, obstojnou grafiku a zajímavý nápad. A přesně to můžete očekávat od This Could Hurt.

V roli malého kluka se budete snažit proběhnout všechny nástrahy, které vám budou stát v cestě. Cílem je tedy dostat se z bodu A do bodu B, přičemž malý hrdina automaticky běží kupředu po určené trase. Tak lehké to však nebude, v cestě vám budou stát různé překážky. A nebude jich málo, narazíte na padající a pohybující se platformy, kanóny, několik druhů pil, pohyblivé kameny, lidožravé rybičky, plameny, katapulty apod. Všechny vám při zasažení uberou určitý počet životů a pokud si nedáte pozor, klučina to do konce úrovně nepřežije.

Malý hrdina se ovládá pouze jedním prstem. Pokud podržíte prst kdekoliv na obrazovce, z běhu se zastaví a čeká, dokud prst neuvolníte. Takto se bude muset prokousat 4 světy z nichž každý má 10 samostatných levelů. Ovládání je opravdu jednoduché, ale nejmladší hráče určitě nenadchne obtížnost, při hře musíte být bystří a přemýšlet.

Ač to na první pohled nevypadá, hra začne být rychle obtížná. Abyste získali všechny ocenění v úrovni, bude zapotřebí velké snahy. 40 levelů se nejeví jako mnoho zábavy. Opak je pravdou, nad jedním levelem strávíte klidně i přes půl hodiny. Pokud budete chtít získat všechny ocenění za level, budete se muset občas snažít ještě více. Ocenění za každý level jsou následující: 1) musíte projít celý level 2) musíte projít celý level bez jediného zranění 3) musíte level projít během určitého času 4) musíte v levelu získat určité skóre (poměr mezi časem a životy). V některých úrovních lze po nalezení tajné cesty odemknout vylepšení (s časovým omezením), jako štít, zpomalení nebezpečí, zmenšení hlavního hrdiny apod. Ty si pak koupíte za žaludy, které dostanete po ukončení každé úrovně.

Hra má jednoduchý koncept, který je však propracovaný. Grafika je na pohled moc hezká a spolu s hudbou jen podtrhává dobrou hratelnost. Prudit vás v této hře bude jen obtížnost a pokořování dalších ocenění. Ale to je na tom to krásné, ne? Kdybyste ji prošli bez zastávky za 15 minut, nestála by vám ani za stažení. Hra je iOS universal, takže za 0,79€ dostanete porci zábavy pro iPhone, iPad i iPod Touch. Rozhodně doporučuji vyzkoušet.

This Could Hurt – 0,79€ – App Store Link

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kZNN5GPWGK4&feature=youtu.be[/youtube]

65 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Nubilous: minimalistické počasí pro iPhone

Následující článek

Fruit Ninja slaví dvouleté výročí updatem

Související články