Nubilous: minimalistické počasí pro iPhone

Nubilous je minimalistická aplikace na počasí, která toho sice moc neumí, ale je rychlá a hlavně má krásné a přehledné rozhraní.
Nubilous je minimalistická aplikace na počasí, která toho sice moc neumí, ale je rychlá a hlavně má krásné a přehledné rozhraní.
Nijak moc se neliší od standartní aplikace Počasí od Apple, ale stejně Nubilous používám raději. Rychlostně je na stejné úrovni jako předinstalovaná app v iOS. Polští vývojáři CocoLab si však dali záležet na designu a trochu vylepšili předpověď.
V opravdu jednoduchém rozhraní nenajdete žadné složitosti, ani ošklivá kontextová menu. Do nastavení se dostanete pouhým swipenutím směrem dolů. Můžete si zde vybrat mezi °C a °F. Zapnout lze i počasí založené na geolokaci, které pracuje tak, jak byste očekávali. Pokud si budete chtít přidat města, lze tak snadno učinit zadáním jména a přidáním, jako v klasickém Počasí.
Všechno je tedy shodné s Počasím v iOS. Až na hodinovou předpověď. Počasí v iOS umí na dva dny dopředu ukazovat hodinovou předpověď, Nubilous má však předpověď na celý týden. Sice není hodinová, ale ukazuje 4 části dne: ráno, poledne, večer a noc. Je to docela užitečné a dopředu vám to dá lepší předpoveď počasí, než aplikace v iOS.
Pokud to shrnu, tak to na první pohled vypadá, že se aplikace vůbec nevyplatí. A bohužel tomu tak je i na pohled druhý. Aplikace totiž stojí 40Kč (nyní je ve slevě za 20Kč!) a přitom je prakticky stejná, jako Počasí v iOS. Kdybych nenarazil na akci, když byla aplikace Nubilous zdarma, zcela jistě bych si jí nepořídil. A jediný důvod k pořízení je opravdu překrásné UI (Aplikace je dokonce Retina ready, takže i když nemá iPad verzi, nevypadá na iPadu špatně).
Pokud se vám graficky nehnusí aplikace Počasí ve vašem iPhonu, stahujte Nubilou už nyní, je ve slevě za 0,79€. Normálně stojí Nubilous 1,59€.

5 comments
  1. Než podpořit Polský průmysl a  ještě k tomu v app store, to radši spláchnu iPhone do záchoda.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

FPS střílečka Razor: Salvation pro iOS již tento měsíc

Následující článek

This Could Hurt: nejbolestivější zábavná hra

Související články