Checkmark: připomínky na každém rohu

Reminders v iOS 6 nejsou dokonalou aplikací na připomínky a toho se snaží využít Checkmark. Vylepšuje hlavně funkce připomenutí v oblíbených místech.

Reminders v iOS 6 nejsou dokonalou aplikací na připomínky a toho se snaží využít Checkmark. Vylepšuje hlavně funkce připomenutí v oblíbených místech.

Checkmark je konkurent Reminders v iOS. Bohužel ani jedna jmenovaná aplikace není dokonalá. Checkmark si však mnohem lépe poradí s připomínkami založenými na lokaci, přesněji při příchodu a odchodu a to včetně zpoždění. Nezapomíná ani na klasické připomínky.

Na začátku si v aplikaci nastavíte, jestli chcete používat míle, nebo kilometry. Pak vás Checkmark upozorní, že nastavení můžete měnit přímo v iOS Nastavení. Při prvním použítí Checkmark provází funkcemi pomocí bublinek, ve kterých je potřebné info. Aplikace je rozdělena do dvou základních částí. První jsou geolokační připomínky “Where” a druhá část jsou klasické připomínky podle nastaveného času “When”. Všeobecně je design aplikace krásný, je vidět, že si na tom vývojáři dali záležet. Jemné stíny, nevýstřední prvky spolu s šedou barvou obohacenou o zelenou a nerušící pozadí. Checkmark je příkladem krásné aplikace.

Důležité je zvolit si místa, ve kterých budete chtít být upozorněni. To uděláte v základním menu, které je jednoduché a přehledné. Jedná se o dlaždici ikon s místy spolu se zvolenými ikonami a názvy. Pokud na nich podržíte prst, rozklepou se jako ikony v iOS a můžete je přesouvat jinam a mazat. Při přidání místa máte na výběr ze tří možností. Přidání z mapy, přidání současné polohy a přidání polohy z kontaktů. Nejlepší na tom je, že si při vytváření můžete bod místa ještě doupravit tažení bodu jako v aplikaci map a současně nastavit rozsah místa v rozmezí 30, 50, 100, 250 a 500 metrů. To je asi největší tahák Checkmarku, Reminders v iOS totiž umožňují přidat polohu zatím pouze z kontaktů. Checkmark používá mapové podklady od Google.

Pro přidání geolokační připomínky zvolíte některou z dříve uložených lokací a kliknete na malé plus. Z většiny aplikací se na vás touhle dobou vyhrne množství nastavení a posuvníku, ne však v Checkmarku. Název připomínky spolu s poznámkou doplňují přepínače na upozornění při příchodu a odchodu. Vedle nich už je jen poslední ikona zpoždění upozornění. Pokud chcete být upozorněni ihned na místě, necháte ikonku být, pokud chcete několika minutové zpoždění, máte na výběr z několika intervalů po 5, 10, 15, 30 a 60 minutách. Nemusíte ani rolovat v seznamu, stačí tapat na ikonku a časovač se bude přičítat.

Po dvou dnech testování musím všeobecně geolokační notifikace pochválit. Vše funguje spolehlivě. Baterie je sice vytížena více a je to znát, ale při normální přesnosti Checkmarku to není nic strašného.

Při přidávání klasických připomínek je vše stále minimalistické. Při vytvoření a splnění několika připomínek můžete přepínat (stejně jako u geolokačních připomínek) mezi stávajícími a splněnými.

A to je zřejmě vše, co může Checkmark nabídnout. Bohužel tu jsou i ty špatné stránky, ty největší celkem 3. Aplikace totiž nepodporuje iCloud. Proč proboha? No zjevně kvůli dalšímu problému – Checkmark je bohužel pouze pro iPhone a nikdo neví, jestli bude někdy i iPad aplikace. To samé platí i o Mac klientu, který je snad ještě více nepravděpodobnější. Reminders v iOS mají v těchto třech věcech výhodu, mají iCloud a aplikaci pro iPad i Mac.

Pokud však lpíte na geolokačních připomínkách, nevadí vám absence jiných aplikací a iCloud synchronizace, bude Checkmark velmi dobrý pomocník.

Checkmark – 2,39 € – App Store Link

Zajímavé je i video představující aplikaci, nezapomeňte na něj kouknout:

[vimeo]http://vimeo.com/44479512[/vimeo]

173 comments
  1. Tak jsem neodolal a appku zakoupil. Nastavil jsem Accuracy na Best, zadal aktualni misto kde jsem, obchodak pri silnici cestou domu a domov. Vse s okolim 500m (at pripomene vcas). U katualniho mista pripominku po opusteni mista, u obchodaku pri prichodu na misto a doma to same.
    Odpoledne jsem v aktualnim miste sedl do auta a cekal kdy se objevi upozorneni s telefonem na sedacce spolujezdce. Nic. Projizdim autem kolem obchodaku cca 55 km/h a dokonce stojim primo pred nim na semaforech – Nic. Prijedu domu a svete div se, po cca 15 minutach co jsem dorazil do bytu se ukazalo upozorneni. Upozornuji, ze kazde misto bylo z rozsahem 500 metru a v kazdem tom miste byl GPS signal v poradku.
    Druhy den jsem zkusil to same s nastavenim mistni samosky a okruhem 250m pri prichodu a domovem  s nastavenim 250 metru pri odchodu. Az po prichodu do samosky si vsimnu, ze na aplikaci jsou 2 upozorneni. Zadny zvuk men na nic neupozornil, nebo byl tak tichy, ze nebyl na sedadle spolujezdce slyset.

    Jeste o vikendu budu testovat, ale jestli to bude porad to same, tak mazu.

    Myslenka pekna, ale par veci tomu chybi, jako moznost vyberu zvukoveho upozorneni a hlasitost. Asi i lepsi presnost a rychlost u upozorneni v miste by se hodila. Takhle na upozorneni abych si to nemusel drzet v hlave a divat se kazdou chvilku na mobil to neni.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

První ukázky: Real Racing 3 již tento rok

Následující článek

Sun: krásná web aplikace na počasí

Související články