Siege Hero: více než povedený vyzyvatel Angry Birds

Recenze hry Siege Hero, která si oprávněně dělá zálusk na trůn Angry Birds. Nebudeme však zabíjet prasata, ale rytíře, samuraje či vikingy.

Angry Birds, hra, která pohlitila miliony lidí, má dle mého názoru již to nejlepší za sebou, a tak je načase poohlédnout se po nějaké nové hře podobného typu, která by přinesla svěží vítr do tohoto “segmentu” herního trhu – tedy ničení různorodých staveb osídlených nepřátelskými tvory. Z říše prasat a ptáků se tak přesuneme do historie a na mušku si vezmeme samuraje, rytíře či vikingy. A už dopředu předesílám: je opravdu na co se těšit!

Siege Hero, který je dostupný jak pro iPhone, tak i v HD verzi pro iPad, je v App Store poměrně žhavou novinkou, a tak trpí ještě jistými neduhy – mezi ně patří především prozatím velice nízký počet levelů, kterých je v současné době k dispozici pouze 63 (plus nějaké ty bonusové). Dohrajete je sice za hodinu (pokud se ale budete snažit o zlaté korunky v každém levelu, tak vám to zabere času podstatně více), ovšem to vůbec nevadí, protože co nevidět bude k dispozici update s novým obsahem – a nemusím zdůrazňovat, že není nic příjemnějšího, než se ráno vzbudit a zjistit, že se má oblíbená hra dočkala hromady nového obsahu.

Hra samotná je typicky rozdělena do levelových “balíčků”, které odpovídají jednotlivým dobám v historii – a ty jsou dále děleny do tří částí. První (a prozatím jediný) balíček se týká “doby pevností”, kde budete bojovat proti vikingům, samurajům a rytířům. Každý tento oddíl vypadá trošku jinak než předchozí, a tak hra jen tak neupadne do monotónnosti. Co vás ale bude pravděpodobně nejvíce zajímat, jsou zbraně, kterými budete nebohé vojáky ničit. Předem bych ale měl určitě zmínit, že na rozdíl Angry Birds, kde pevnosti ničíte střílením ptáků “ze strany”, tak v této hře tak činíte přímo zepředu. Jednoduše se tak rozhodnete, do kterého místa pevnosti zbraní udeříte, takže můžete mířit o poznání přesněji.

Zbraní je ve hře několik: začínáte s obyčejným kamenem, který dobře rozbije dřevěná prkna, ale už o něco hůř kamenné kvádry – na ty bude určitě lepší bomba, které se postupem času dočkáte. Dále budete moci dřevo také zapalovat či házet po vojácích dehet. Některé zbraně mají také jakýsi “vylepšený mód”, takže budete moci hodit například tři kameny či bomby naráz. Zbraně jsou ve hře seřazeny podobně jako v Angry Birds, a tak budete muset dodržovat pořadí, v jakém jsou vám nabízeny.

Co se týče bodového hodnocení, tak se hra chová také stejně – body dostáváte jak za zabíjení vojáků, tak za ničení pevnosti a samozřejmě také za to, když nevyplácáte všechny zbraně. Zlatých korun lze dosáhnout prakticky jen tímto způsobem. Zajímavým zpestřením jsou civilisté, kteří se občas do pevnosti připletou – budete si tak muset dávat pozor, abyste je nezničili spolu s vojáky. Pokud se vám to povede, budete taktéž bodobě ohodnoceni. Grafika hry je opravdu nádherná – jak jsem zmínil, téma se mění s každým oddílem levelů. Pěkné také je, že v některých levelech například prší a podobně. Stěžovat si nemůžu ani na hudební soundtrack.

Siege Hero je hrou, která sice staví na stylu a úspěchu jiných, ale přidává do něj své prvky, čímž činí tento žánr ještě zajímavějším. Hře nemám prakticky cokoliv vytknout, snad jen již zmíněný malý počet levelů. Prozatím dávám 85%. Hru jsem recenzoval ve verzi 1.0.22. Siege Hero – 0,79€ – App Store link (iPhone) Siege Hero HD – 2,39€ – App Store link (iPad)

7 comments
  1. Velmi podobne angry birds az na fakt, ze je to omnoho jednoduchsie prejst ako AB.. Za 2 hodiny full zlate korunky? tesim sa na update 😀

  2. Ahoj lidi. Tuto hru sice nehraji, ale byl bych rád kdyby jste si mě přidali do game centra 🙂 jsem EMTHSI, díky budu se těšit.

  3. Koukal jsem jak puk, kdyz jsem zjistil ze se drzim v prvni dvacitce svetoveho zebricku. Dekuju vam za tuhle hru.

    Ps: (nick RIpplEr)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Novinky před WWDC: iCloud zdarma, Mac OS X Lion levně

Následující článek

iOS 5: nejdůležitější novinky, které Apple zítra (snad) představí

Související články