Novinky před WWDC: iCloud zdarma, Mac OS X Lion levně

Jak jste se u nás mohli nedávno dočíst, tak Apple v úterý vydal tiskovou zprávu, kde informuje o keynote 6. června, při které budou uvedeny jak nové operační systémy iOS či Mac OS X Lion, tak i čistě nová služba, pojmenovaná iCloud.

Jak jste se u nás mohli nedávno dočíst, Apple v úterý vydal tiskovou zprávu o nadcházející WWDC 6.6., při které budou uvedeny operační systémy iOS 5 a Mac OS X Lion, tak i nová služba pojmenovaná iCloud.

Pokud se mluvilo o iCloud, většina lidí si představovala hlavně streamování hudby. Je pravda, že iCloud by měl obsahovat i tuto vychytávku, ale mělo by jich být samozřejmě mnohem více. V širším slova smyslu by měl být i iCloud jakýmsi nástupcem MobileMe, alespoň podle posledních zpráv. iCloud bude existovat jak ve “free”, tak i ve zpoplatněné verzi, se kterou budete např. moci právě streamovat hudbu. To, že bude například tato služba zpoplatněna, je logické, Apple si nemůže dovolit nabízet streamování veškeré vačí hudby zdarma, bylo by to bezpochyby cenově náročné na provoz.

Podle posledních spekulací by se ale iCloud zdarma dočkali jen ti lidé, kteří si koupí nový Mac OS X Lion. To by mimojiné souviselo s nedávnou zprávou, kde se píše o brzkém uvedení tohoto operačního systému mimo širokou veřejnost. Je to logické – pokud by chtěl Apple dávat k Lionu iCloud zdarma, pak bychom se měli dočkat uvedení ve stejný den. iCloud bude tedy, podle posledních informací, kromě iOS také hodně provázaný s Mac OS X.

Další zajímavou zprávou je ale cena nového Mac OS X Lion. Ten by měl být znovu, co se týče ceny, velmi agresivní a je dokonce možné, že se dočkáme znovu jako u Snow Leopardu cenovky pouze $29 (v přepočtu cca 500 Kč či 20 €). Cena by se měla pohybovat v rozmezí od $29 do $129. Apple se také nejspíše bude snažit prosadit nákup pomocí jeho obchodu s aplikacemi Mac App Store, kde by se Lion mohl objevit levněji než v klasických obchodech. Spekulace hovoří o tom, že by se mohlo jednat i o velký rozdíl, což je vidět i u Aperture 3, kde je verze z Mac App Store o více jak 50% levnější, než ta krabicová.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Windows 8: Microsoft odhalil plány, Apple má o čem přemýšlet

Následující článek

Siege Hero: více než povedený vyzyvatel Angry Birds

Související články

Microsoft KIN: po 48 dnech prodeje končí, nebyl o něj zájem!

Pamatujete na mou provokativní recenzi Microsoft Kin: nejhorší dotykový telefon je tu? Předvídal jsem v ní, že KIN nemá šanci na úspěch, protože jeho špatná konstrukce osazená chabým operačním systémem nebude nikomu vyhovovat. Má slova se potvrdila a KIN byl opravdu nejhorší dotykový telefon, protože po 48 dnech Microsoft stáhl KIN z prodeje. Přístroj zkrátka nikoho neoslovil!