Pocket God – Journey To Uranus: zahrajte si na boha

Pokud se někteří z vás ještě nepotkali se hrou Pocket God, tak teď je ten pravý čas se k fanouškům přidat. A proč byste ji měli vlastně hrát?

Pokud se někteří z vás ještě nepotkali s fenoménem Pocket God, tak teď je ten pravý čas se k fanouškům přidat se hrou Pocket God: Journey To Uranus. Ta je vydána jako univerzální aplikace, takže ať už máte iPhone, iPod nebo iPad, všichni si ji můžete užít. A proč byste ji měli vlastně hrát? 

Originální hra Pocket God už byla v App Storu nějakou chvíli (recenzi původní verze si můžete přečíst zde a Episode 23: Bait Master najdete zde), ale pouze ve verzi pro iPhone. Proto se vývojáři z Bolt Creative rozhodli vydat hru z vesmíru Pocket God speciálně upravenou pouze pro iPad nazvanou Pocket God: Journey To Uranus. Chvíli to trvalo, ale poté, co byla vydána epizoda 4, se hra vrátila tam, kde začala – na iPhone.

Jako v původní hře Pocket God všechno začíná poměrně nevinně. Je vám dána role boha nikdy nekončícího zástupu obětních pygmíků na tropickém ostrově. Vy sami řídíte jejich osud pouze několika švihnutími vašich prstů. Můžete například zatáhnout Slunce, abyste přivolali noc, nebo jednoduše potáhněte mraky, abyste vytvořili bouři. Z rozbouřených mraků pak není problém zase jednoduchým švihnutím přivolat blesk. A třeba rovnou na vaše nebohé pygmíky. Můžete je také hodit do rozbouřené sopky a začít minihru, kde se snažíte strefit s co největším počtem vašich loajalních posluhovačů do sopky než vám vyprší čas.

Zní to dobře? Zábava ale teprve začíná, protože nejste omezeni jen jedním ostrovem. Stačí přetáhnout jednoho z pygmíků do Vesmíru a hodit ho na nějakou planetu, kde se nachází další minihry, které jsou inspirovány klasickými hry z automatů. Nebudu vám je zde všechny popisovat, protože objevování toho, co vše můžete dělat, je částí kouzla Pocket God.

Zvuky a grafika se ke hře hodí perfektně. Pocket God se nesnaží o jakoukoli realističnost, místo toho na vás čeká až roztomilá animovaná grafika. Jakmile poprvé uvidíte chudáky pygmíky, kteří v záchvatu strachu a paniky řvou, zatímco je nutíte procházet strašlivými, ale přesto vtipně vypadajícimi úmrtími, budete vědět, že to lépe vypadat nemohlo.

Pocket God: Journey to Uranus je tedy skvělým přídavkem do této série. Ať už jde o technickou stránku nebo nápad, obojí je zvládnuto perfektně. Při vydání se mohlo zdát, že hra poskytuje málo obsahu. V tom ale tkví krása Pocket God. Hru již rozšířily nové epizody, ta poslední například přidala Zombie planetu. Nový obsah je stále vydáván. Epizody vám tedy herní dobu jistě prodlouží a to zcela zdarma. Pokud jste fandové originální hry, tak neváhejte. Jestli jste hru nikdy nehráli, lepší úvod do série byste si přát nemohli.

Pocket God – 0,79 € – AppStore link (iPhone i iPad)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 5: vydání je velice blízko, potvrzuje několik zdrojů

Následující článek

Jetpack Joyride: další pecka od tvůrců hry Fruit Ninja

Související články

Duke Nukem 3D: dokonalý port PC verze

Již jsem s kamarádem Dukem strávil nějaký ten čas a tak vám můžu říct jaký je. Jestli je pořád takový tvrďák a střílí mimozemšťany a přitom ještě perlí originálními hláškami. It's time to kick ass and chew bubble gum... and I'm all outta gum!