Cut the Buttons: stříhejte knoflíky v zábavné hře

V této hře máte jednoduchý úkol. Nůžkami stříhat knoflíky. Zní to nudně? Čtěte dál, dozvíte se, že hra je velice originální a určitě stojí za pozornost.

V této hře máte jednoduchý úkol. Nůžkami stříhat knoflíky. Zní to nudně? Čtěte dál, dozvíte se, že hra je velice originální a ve verzi pro iPhone dočasně zdarma. A jelikož her s originálním nápadem je jako šafránu, Cut the Buttons určitě stojí za pozornost.

První věc, která vás napadne, je, že hra se v mnohém inspirovala populární hrou Fruit Ninja. Uvítá vás pěkně zpracované menu, ve kterém se můžete pohybovat jak stříháním navigačních knoflíků, tak i ťukáním prstem. Vše je doprovázeno příjemnou hudbou a reálnými zvuky.

Cut the Buttons - menu

Princip hry

Podobně jako ovoce ve hře Fruit Ninja vám před očima létají kusy látky s několika přišitými knoflíky a vaším úkolem je knoflíky ustřihnout. K tomu máte k dispozici nůžky, které se, stejně jako opravdové nůžky, ovládají dvěma prsty. Zpočátku s nimi možná budete trochu zápasit, ale po čase získáte potřebnou jistotu a stříhání vám půjde jako ve skutečnosti. Pokud vám nebude vyhovovat „držení“ nůžek pravou rukou, můžete přepnout na ruku levou.

Za každý knoflík dostáváte bod. Pokud ustřihnete několik knoflíků naráz, přičtou se vám bonusové body. Stejně tak dostanete bonusové body v případě, že se vám podaří naplnit knoflíky kelímek až po okraj. Ten se pak vysype a můžete ho plnit dál.

Aby všechno nebylo tak růžové, čekají na vás nástrahy v podobě knoflíků, které nejsou přišité, ale přišroubené. Pokud se je pokusíte odstřihnout, na čepelích nůžek se udělá vrub a odečte se vám několik bodů.

Nejlépe hru osvětlí oficiální trailer (HD verze).

Hra nabízí dva módy

Classic

Hra začíná se dvěma knoflíky na každém kusu látky a jejich počet se postupně zvyšuje. Musíte se snažit ustřihnout pokud možno všechny, protože po třech zapomenutých knoflících hra končí.

Cut the Buttons - Classic

Arcade

Kusy látky jsou plné knoflíků (přišitých i přišroubených) a hra je omezena na 1, 3 nebo 5 minut podle toho, kolik si nastavíte jezdcem zipu při výběru herního módu.

Cut the Buttons - Arcade

Samozřejmostí je integrace Game Center, takže můžete porovnávat svoje výsledky s přáteli.

Verze HD pro iPad oproti verzi pro iPhone nabízí navíc hru pro 2 hráče, kde každý má svoje vlastní nůžky a hráči hrají proti sobě.

Cut the Buttons - iPad

Zhodnocení

Cut the Buttons si určitě zaslouží vaši pozornost. O to víc, když je nyní dočasně zdarma. Je originální, ovládání si osvojíte poměrně rychle, pěkně vypadá, a pokud budete navíc s přáteli soutěžit o nejlepší skóre, nějaký ten pátek vás určitě bude bavit.

Silné stránky

  • originální nápad
  • dobrá hratelnost
  • krásné grafické zpracování

Nedostatky

  • zatím pouze dva herní módy
  • zvlášť pro iPhone a pro iPad

Hru jsem recenzoval ve verzi 1.1.1 pro iPhone a dostává ode mě 80 %.

Cut the Buttons pro iPhone (0,79 € dočasně zdarma)

Cut the Buttons HD pro iPad (1,59 € 0,79 €)

108 comments
  1. Není, mně celkem bývá ale občas mne fakt naštve když třeba nejaky knoflík neustrihnu jen kvůli chybám hratelnosti 🙁 já tomu dávám hodnoceni 4/5 hvězdiček

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Drop the Chicken: pomozte kuřátku zpět na bidýlko

Následující článek

TIP: Zjistěte vše o původu svého iPhone

Související články