Nikon Z fc

Nový retro fotoaparát Nikon Z fc lze bezdrátově připojit k iPhonu

Pokud plánujete pořízení nového fotoaparátu, jedním z nejžhavějších produktů, které se chystají na trh, je 20MP bezzrcadlovka od Nikonu, která potěší skvostným retro vzhledem a mnoha skvělými funkcemi. Novinka se jmenuje Nikon Z fc a je jako stvořená pro každého majitele iPhonu, protože se s ním může bezdrátově spojit a automaticky importovat pořízené fotografie nebo videa.

Nikon Z fc

Nový výkonný kompaktní fotoaparát

Fotoaparát Nikon Z fc je vyroben podle historických modelů Nikon. Najdete zde dotykové ovládání a mnoho moderních prvků. Lehký rám je z hořčíkové slitiny a fotoaparát má také odolnost proti povětrnostním vlivům. Jelikož je styl jednm z hlavních taháků, výrobce nabídne fotoaparát hned v několika barevných provedeních. Barvy zahrnují černou, šedou, pískovou, hnědou, bílou, růžovou a zelenomodrou – z nichž některé jsou limitované edice.

Nikon Z fc

Fyzické hmatové ovládací prvky na Z fc

K dispozici jsou fyzické ovládací prvky pro rychlost závěrky, ISO a kompenzaci expozice ve formě vyrytých hliníkových ciferníků. Kolem zadní části fotoaparátu je displej s různým úhlem, který se může otáčet kolem boku pro snadné sledování z přední strany.

Nikon Z fc

Další parametry

Displej s různým úhlem je také skvělý pro snadné pořizování záběrů s velmi nízkým úhlem. Nikon Z fc má 20,9 megapixelový snímač CMOS, který je schopen pořizovat 4K UHD video. K dispozici jsou také režimy videa Slo-mo a Timelapse. K dispozici je 209bodový hybridní systém automatického zaostřování a kontinuální AF s detekcí očí pro lidi i zvířata. Vše je poháněno procesorem Nikon EXPEED 6.

Nikon Z fc

Citlivost ISO se pohybuje mezi 100 a 51 200, ale může se rozšířit na ekvivalent ISO 204 800. Je napájen baterií EN-EL25, která může ve fotoaparátu přijímat energii přes USB-C. Fotoaparát lze používat, když je zapojen do sítě, což je užitečné pro studiové snímky nebo živé přenosy pomocí softwaru Nikon Webcam pro Mac nebo PC.

Připojení Nikon Z fc

Na levé straně jsou tři porty, včetně mini-HDMI, USB-C a mikrofonního vstupu. Média se ukládají na kartu UHS-I SD, SDXC nebo SDHC. Fotoaparát Z fc podporuje aplikaci SnapBridge společnosti Nikon, která dokáže bezdrátově a automaticky importovat fotografie a videa z fotoaparátu do vašeho iPhone přes Wi-Fi nebo Bluetooth.

Nové objektivy společnosti Nikon

V rámci partnerství se společností Z fc společnost Nikon rovněž oznámila dostupnost dvou nových objektivů a debutovala také u třetího. Představili stylizovanou verzi dříve ohlášeného 16–50 mm f / 3,5–6,3 objektivu, což je kompaktní objektiv formátu DX, který je vhodný pro ultraširoké selfie, krajiny a portréty. Je to dosud nejmenší objektiv Z. K dispozici je také ultrakompaktní objektiv 28 mm f / 2,8, který je opět ideální pro portrétní fotografii. Také odpovídá stylovému modelu Z fc.

Společnost Nikon ohlásila vývoj výkonného 7,8násobného teleobjektivu, i když není k dispozici při uvedení na trh. Fotoaparát Z DX 18–140 mm f / 2,5–6,3 VR bude skvělým objektivem se zoomem pro bezzrcadlovky, až budete připraveni.

Tato novinka bude na trhu dostupná již nyní v červenci a ceny se budou pohybovat kolem 1000 dolarů, ale za takový skvost je to odpovídající cena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek
sledování zásilky česká pošta

Jak na sledování zásilky od České Pošty?

Následující článek

Největším zákazníkem Googlu je Apple. Využívá jejich cloudové úložiště.

Související články