Nikon Z fc

Nový retro fotoaparát Nikon Z fc lze bezdrátově připojit k iPhonu

Pokud plánujete pořízení nového fotoaparátu, jedním z nejžhavějších produktů, které se chystají na trh, je 20MP bezzrcadlovka od Nikonu, která potěší skvostným retro vzhledem a mnoha skvělými funkcemi. Novinka se jmenuje Nikon Z fc a je jako stvořená pro každého majitele iPhonu, protože se s ním může bezdrátově spojit a automaticky importovat pořízené fotografie nebo videa.

Nikon Z fc

Nový výkonný kompaktní fotoaparát

Fotoaparát Nikon Z fc je vyroben podle historických modelů Nikon. Najdete zde dotykové ovládání a mnoho moderních prvků. Lehký rám je z hořčíkové slitiny a fotoaparát má také odolnost proti povětrnostním vlivům. Jelikož je styl jednm z hlavních taháků, výrobce nabídne fotoaparát hned v několika barevných provedeních. Barvy zahrnují černou, šedou, pískovou, hnědou, bílou, růžovou a zelenomodrou – z nichž některé jsou limitované edice.

Nikon Z fc

Fyzické hmatové ovládací prvky na Z fc

K dispozici jsou fyzické ovládací prvky pro rychlost závěrky, ISO a kompenzaci expozice ve formě vyrytých hliníkových ciferníků. Kolem zadní části fotoaparátu je displej s různým úhlem, který se může otáčet kolem boku pro snadné sledování z přední strany.

Nikon Z fc

Další parametry

Displej s různým úhlem je také skvělý pro snadné pořizování záběrů s velmi nízkým úhlem. Nikon Z fc má 20,9 megapixelový snímač CMOS, který je schopen pořizovat 4K UHD video. K dispozici jsou také režimy videa Slo-mo a Timelapse. K dispozici je 209bodový hybridní systém automatického zaostřování a kontinuální AF s detekcí očí pro lidi i zvířata. Vše je poháněno procesorem Nikon EXPEED 6.

Nikon Z fc

Citlivost ISO se pohybuje mezi 100 a 51 200, ale může se rozšířit na ekvivalent ISO 204 800. Je napájen baterií EN-EL25, která může ve fotoaparátu přijímat energii přes USB-C. Fotoaparát lze používat, když je zapojen do sítě, což je užitečné pro studiové snímky nebo živé přenosy pomocí softwaru Nikon Webcam pro Mac nebo PC.

Připojení Nikon Z fc

Na levé straně jsou tři porty, včetně mini-HDMI, USB-C a mikrofonního vstupu. Média se ukládají na kartu UHS-I SD, SDXC nebo SDHC. Fotoaparát Z fc podporuje aplikaci SnapBridge společnosti Nikon, která dokáže bezdrátově a automaticky importovat fotografie a videa z fotoaparátu do vašeho iPhone přes Wi-Fi nebo Bluetooth.

Nové objektivy společnosti Nikon

V rámci partnerství se společností Z fc společnost Nikon rovněž oznámila dostupnost dvou nových objektivů a debutovala také u třetího. Představili stylizovanou verzi dříve ohlášeného 16–50 mm f / 3,5–6,3 objektivu, což je kompaktní objektiv formátu DX, který je vhodný pro ultraširoké selfie, krajiny a portréty. Je to dosud nejmenší objektiv Z. K dispozici je také ultrakompaktní objektiv 28 mm f / 2,8, který je opět ideální pro portrétní fotografii. Také odpovídá stylovému modelu Z fc.

Společnost Nikon ohlásila vývoj výkonného 7,8násobného teleobjektivu, i když není k dispozici při uvedení na trh. Fotoaparát Z DX 18–140 mm f / 2,5–6,3 VR bude skvělým objektivem se zoomem pro bezzrcadlovky, až budete připraveni.

Tato novinka bude na trhu dostupná již nyní v červenci a ceny se budou pohybovat kolem 1000 dolarů, ale za takový skvost je to odpovídající cena.

Předchozí článek
sledování zásilky česká pošta

Jak na sledování zásilky od České Pošty?

Následující článek

Největším zákazníkem Googlu je Apple. Využívá jejich cloudové úložiště.

Související články

Flight Control: dosud nepřekonaná klasika s letadly

Flight Control je herním etalonem pro mnoho dalších her na App Store. Přinesla zajímavý koncept a ještě lepší zpracování, a tak není divu, že se ji spousta tvůrců her snaží napodobit. Originál je však jen jeden. Přečtěte si recenzi jedné z nejúspěšnějších her na AppStore vůbec.

Mac OS X Lion: zkušenosti s novým operačním systémem

Není to příliš dlouhá doba, co Apple představil bližší informace k novému operačnímu systému určeného pro Macy - Mac OS X 10.7 Lion. Tyto informace jste se mohli dočíst i u nás - tedy zatím pouze ty, které vyzdvihoval sám Apple. Pojďme se ale podívat na novinky, které Apple tolik nepříblížil nebo také na novinky, o kterých zas tolik slyšet není a přesto jsou při používání docela zásadní.