Magic Trackpad: Apple představil revoluční novinku. Nahradí myš?

Apple včera poměrně v tichosti aktualizoval jejich store, který obohatil o několik novinek. Dočkali jsme se inovovaných iMaců, výkonem přeplněných Maců Pro, nového 27″ LED Cinema displeje, nabíječky AA baterií přímo od Apple a unikátního Magic Trackpadu. Právě Magic Trackpad je určitě nejzajímavější, proto jí věnujeme tento článek.

Apple včera poměrně v tichosti aktualizoval jejich store, který obohatil o několik novinek. Dočkali jsme se inovovaných iMaců, výkonem přeplněných Maců Pro, nového 27″ LED Cinema displeje, nabíječky AA baterií přímo od Apple a unikátního Magic Trackpadu.  Právě Magic Trackpad je určitě nejzajímavější, proto jí věnujeme tento článek.

Apple Magic Trackpad

Apple je a bude průkopník nových technologií, což potvrdil již několikrát. Naposledy včera odpoledne, kdy na svém Apple Store představil Magic Trackpad. O co se vlastně jedná?

Magic Trackpad není nic jiného než zvětšený touchpad, který známe z Macbooků. Plocha o velikosti 12 x 12 cm je ve své podstatě multi-dotykový ovladač, který reaguje na gesta prstů a je to fyzicky také 1 tlačítko (celou plochu je možné stisknout). S Macem trackpad komunikuje pomocí Bluetooth a napájí ho 2 tužkové AA baterie.

Apple Magic Trackpad

Největší síla Trackpadu je určitě v gestech, které znáte třeba z iPhone. Majitelé iMaců doposud nemohli tyto gesta využívat, protože klasická klávesnice pochopitelně touchpad, který je v Macbooku, neobsahuje. Pro uživatele iMaců je toto rozšíření rozhodně zajímavé, protože z vlastní zkušenosti vím, že gesta jsou opravdu hodně návykové.

Apple Magic Trackpad + iMac

V titulku článku jsem položil otázku zda Magic Trackpad nahradí myš. Odpověď je jednoduchá – nenahradí! Pohyb prstů po touchpadu nemůže nahradit citlivost myši a její pohodlné držení, které využijí nejen hráči her, ale také architekti, grafici, animátoři a mnoho dalších lidí. Myš je po klávesnici pořád  základní periferií, kterou jen tak něco nenahradí.

Apple Magic Trackpad software

Na druhou stranu je tu ale obrovský přínos pro lidi, kteří na iMacu především prohlíží internet. Multi-dotyková gesta 3 i 4 prsty, která se dají na Trackpadu nakonfigurovat v samotném Mac OS (po nainstalování aktualizace), jsou zkrátka velice návyková a opravdu dokáží značně zrychlit práci. Ve spojení s Magic Mouse (recenze) by se mohlo jednat o opravdu zajímavé “combo” periferií.

Magic Trackpad se začal prodávat za cenu $69, což je v přepočtu 1.330 Kč. Stejnou cenu má také Magic Mouse, proto se dá předpokládat, že cena Magic Trackpad bude v ČR podobná té, za kterou seženete Magic Mouse (okolo 2.000 Kč).

APPLE Magic Trackpad lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple Magic Mouse lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Líbí se vám Magic Trackpad?

Výsledky ankety

7 comments
    1. většinou si lidé kupují myši k notebookům a ne touchpad k počítači …. takže je to trochu nesmyselné 😀

  1. nevím, jestli ta novinka je zrovna revoluční, nicméně jsem ho zkoušel v apple store, a přišel mi dobrý, na serfování na internetu bych si ho určitě pořídil… ale já jsem spokojený uživatel jiných UNIXových systémů, především linuxu a bohužel jsem nenašel obchod, kde by mi dal záruku vrácení peněz, když to nebude fungovat… takže zůstanu u své staré dobré myši.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone: srovnání rychlosti všech generací vedle sebe (Video)

Následující článek

Train Conductor 2: příjemná vlaková oddychovka

Související články