Budoucí Apple Pencil může fungovat na iPhonu a nikdy nebude potřeba nabíjet

Apple hledá technologii, která by zcela odstranila potřebu nabíjet budoucí Apple Pencil bez odstranění funkcí, a zda to pomůže při použití na iPhone. Nejprve vás Apple přiměl k nabíjení vložit jej do iPadu a poté jej magneticky připevnit k boku iPadu. V poslední době se přešlo na skrytý konektor USB-C. Teď se chce toho všeho zbavit.

Co ukazuje nový patent?

Toto je ústřední bod nově odhalené patentové přihlášky nazvané “Photo-Sensing Enabled Display for Stylus Detection.” Jsou tu ale i další prvky a celá věc je příkladem toho, jak vylepšit jedno zařízení, někdy musíte vyměnit jiné.

Takže způsob, jakým může tato budoucí Apple Pencil uniknout nutnosti nabíjení, je ten, že nebude spotřebovávat žádnou energii. A způsob, jakým bude stále schopen fungovat, je obrazovka, na kterou píšete a kreslíte, to, co zvládne veškerou práci, namísto kooperativního úsilí, které nyní existuje. Patentová přihláška se týká „systému optického stylusu“, který používá především obrazovku „k určení jednoho nebo více cílů nebo dotykových poloh, těžiště, vzdálenosti visení, úhlu naklonění, azimutu a v některých případech orientace a rotace stylusu.”

Apple konkrétně popisuje pasivní stylus, což znamená, že jde v podstatě o němou hůl, která nepotřebuje žádné napájení. Místo toho odráží světlo zpět na iPad nebo zařízení, kterým se používá, a iPad provádí veškeré snímání opticky. Říká, že takový stylus “včetně difrakčního (vzorovaného) reflektoru může také odrážet světlo vyzařované z optického snímacího systému.”

Vzhledem k „konzistentnímu vzoru odraženého světla…“ Apple navrhuje, že různé „úhly naklonění a rotace stylusu mohou generovat různé vzory odraženého světla“. Následně lze vypočítat polohu tužky a vzdálenost visení, případně také rotaci.

Patentová přihláška pak pokračuje podrobnostmi o problémech, kde taková detekce není možná, nebo ve skutečnosti, kdy by mohla být přesnější než současné systémy. Je to také opravdu podrobné — patentová přihláška má 70 stran, včetně 30 stran kreseb.

Patentové přihlášky se zabývají tím, jak lze něčeho dosáhnout, nikoli proč nebo co by se pak dalo s návrhem udělat. V tomto případě je obzvláště zřejmý problém, který je ignorován. Pokud budoucí Apple Pencil nemá baterii a nespotřebovává žádnou energii, jak je podrobně popsáno v tomto patentu, nemůže mít žádné funkce, které Apple dříve navrhl, jako jsou dotykové ovládání.

Právě nyní druhá generace Apple Pencil nabízí například možnost dvojitého klepnutí. Můžete klepnout, klepnout poblíž špičky tužky, abyste získali aplikaci pro iPad, kterou používáte, a přepnete na jiný nástroj. Podobně bylo hlášeno, že Apple Pencil 3 by mohl obsahovat gesto zmáčknutí nebo možná ještě více.

Lze si představit, že Apple Pencil bez baterie by mohl efektivně napodobit všechny tyto možnosti. Dvojité poklepání na tužku ji například nevyhnutelně rozhýbe a tento pohyb může být docela výrazný.

Přesto skutečně všechny vyžadují snímání a zpracování na tužce a procesor a senzory potřebují napájení na zařízení. Takže to, co by zde mohl Apple navrhnout, je spíše základní Apple Pencil základní úrovně než budoucí náhrada zařízení.

Pak v tom, co je možná jen fantazijnější nápad, výkresy pro patentovou přihlášku ukazují mnohem větší využití Apple Pencil. Nákresy ukazují tužku používanou na iPhone, což může být odkaz na dříve uváděný levný model.

Ale nákresy pak také ukazují Apple Pencil používanou na obrazovce MacBooku Pro a dokonce i Apple Watch. Patentová přihláška byla podána v roce 2023, ale obsahuje také kresbu Apple Pencil pro iPod, z nichž poslední byly ukončeny rok předtím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Předchozí článek

Povlak na čočce fotoaparátu iPhone 16 Pro by mohl snížit odlesky objektivu

Následující článek

Apple zkoumá vlastní rozhraní pro maximální využití skládacího iPhonu nebo iPadu

Související články
Číst více

Helikoptéra ovládaná iPhonem

Hry na iPhonu jsou skvělé, je možné je hrát do omrzení, ovšem stále to není ono, stále je to jen jako. Opravdový prožitek může změnit skvělá hračka, kterou je RC helikoptéra na ovládání skrze iPhony, iPody a iPady.