Train Conductor 2: příjemná vlaková oddychovka

Recenze hry Train Conductor 2: USA, ve které máte za úkol uhlídat rozjeté vlaky, aby se dostaly na správnou kolej.

Ne každý se chce při hraní her zapotit a nepřiměřeně namáhat svůj mozek, který bývá často vyčerpán jinými činnostmi, a tak přicházejí na scénu hry jako Train Conductor 2: USA – jednoduché, zajímavé a, co je hlavní, s originálním nápadem. Pojďme se na tuto hru podívat blíže.

Už název napovídá, že se bude celá hra točit kolem vlaků. Vašim úkolem totiž bude zařídit, aby se vlaky dostaly na správnou kolej. V každém levelu, kterých je ve hře bohužel pouze pět, což považuji za jednu z největších nevýhod, máte několik souběžných kolejí, po kterých z obou stran přijíždějí vlaky. Bohužel ale jedou po špatné koleji a potřebují se dostat na jinou, po které ale může jet vlak jiný. Stačí tedy vzít svůj prst a jistým způsobem “nakreslit” novou kolej, aby po ní vlak mohl přejet.

Může se to zdát na první pohled jednoduché, ale pokud se například najednou sjede více vlaků, které chtějí odjet po stejné koleji, nastává problém, který musíte rychle a bez zaváhání vyřešit. Pokud se vám to nepovede a vlaky se srazí, level pro vás končí – na druhou stranu pokud nestihnete vlak “překolejit”, ve většině levelů se vám pouze odečtou body a můžete pokračovat ve hře.

Levely, které jsou umístěny do jednotlivých amerických měst, jsou pěkně propracované, a tak se vám nestane, že by byly stejné. V jednom levelu budete řídit nadzemní dráhu, v druhém metro a v dalším se zase budete snažit přepravit vlaky přes Grand Canyon. Každý level má nějaké svoje specifikum, které vám ale nebudu prozrazovat, abyste se mohli na něco těšit. Hra obsahuje i dva “duchařské” levely.

Chcete-li se dostat do dalšího levelu, musíte buďto dokončit předchozí level s určitým počtem “doručených” vlaků, nebo dosáhnout celkového počtu doručených vlaků. Ať tak či tak, je to velice jednoduché a nebudete s tím mít žádný problém (což je na druhou stranu docela škoda), a hru tak dohrajete během několika desítek minut. Pěkné je, že se můžete později snažit překonat svůj rekord v daném levelu a díky updatu na verzi 2, který před pár dny vyšel, můžete soupeřit s lidmi z celého světa. K dispozici je i možnost propojit hru s Facebookem a dělit se o herní úspěchy se svými přáteli na této sociální síti. A pokud vlastníte i iPad, jistě vás potěší, že TC2 je vyvíjen pro iPhone i iPad v jednom.

Train Conductor 2: USA (0,79€) je hrou, která na jednu stranu nadchne, ale na druhou stranu velice zklame – a to především délkou, která je až nesmyslně krátká. Je jasné, že nápad má obrovský potenciál, který autoři nevyužili skoro vůbec (nový obsah nepřišel ani v updatu, takže to vypadá, že asi nepřijde nikdy). Grafika a hudba jsou na druhou stranu zpracované velice pěkně. Pokud si tedy chcete zahrát něco jednoduchého a máte jako já rádi vlaky, hru si určitě stáhněte. Moje hodnocení: 65%. Hra byla recenzovaná ve verzi 2.

Train Conductor 2: USA – 0,79€ – AppStore link

3 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Magic Trackpad: Apple představil revoluční novinku. Nahradí myš?

Následující článek

Apple události: legální Jailbreak, neviditelný obal a Obama

Související články
Číst více

Představení 5 kvalitních objektivů pro iPhone

Milovníci focení velmi dobře vědí, že když chtějí vytvořit pěknou fotografii, tak jim k tomu nestačí pouze kvalitní CCD čip, ale také dobrá optika. Majitelé iPhonů mají nyní možnost investovat do objektivů pro jejich telefony. My si ukážeme pět objektivů, které v dané cenové kategorii patří k těm nejlepším na trhu.

České SMS: Posílejte SMS zdarma bez omezení!

Aplikace České SMS je pravděpodobně to, o čem sní všichni zastánci SMSek. Posílání zpráv zdarma z internetu přímo z vašeho iPhonu vám za 0.79€ ušetří spoustu peněz. Telefonní číslo můžete zadat manuálně, nebo vybrat z kontaktů, můžete si dokonce nastavit oblíbené kontakty. Přítomnost historie zpráv je jedním z vymožeností, které tuto aplikaci předčí před konkurencí.

Pocket God: mini svět ve vašich rukou

Pocket God patří bezesporu mezi nejznámější aplikace v AppStore. Také by se tato hra dala popsat jako nejlépe utracených 79 centů stejně jako utracených nejhůře. Hra totiž prakticky nenabízí "nic" ale oproti tomu je zábava královská. V čem spočívá to kouzlo?