Internet za poslední týden #2 – Nové produkty Applu

Je neděle a po týdnu se zase scházíme u nového dílu seriálu Internet za poslední týden. Dnes si zejména představíme nové produkty Applu, kterými jsou myš, klávesnice a trackpad.

 

Magic Mouse 2

Tento týden byl pro Apple poměrně důležitý, ačkoliv se tomu tak na první pohled nezdá. Představil totiž řadu nových produktů a jednou z nich je také Magic Mouse 2. Příjemně překvapí její lehkost, tenkost a větší přesnost. Apple také zanevřel na klasické tužkové baterie a vsadil na nabíjení pomocí jeho Lightning konektoru, kteý je umístěny nešikovně na spodní straně myši, takže nemůžete myš nabíjet a zároveň používat. Zamrzí také cena, která se v ČR vyšplhala na 2.400 Kč.

Magic Trackpad 2

Apple mezi nás přivítal taky druhou generaci Magického Trackpadu, který obohatil o známou funkci 3D Touch na rozpoznání síly dotyku. Je také o 30% větší než její předchůdce. Pod skleněným povrchem najdete 4 senzory, které umožňují trackpad zmáčknout kdekoliv a jak již bylo zmíněno, umí rozpoznat sílu tlaku. Cena je opět poměrně neuspokojivá. V České Republice si tento produkt koupíte za necelé 4.000 Kč.

Magic-2015-Accessories
Nové příslušenství.

Magic Keyboard

Posledním příslušenstvím je nová Magic Keyboard, jejíž cena se zastavila těsně pod 3.000 Kč. Klávesnice je dostupná pouze bez numerické části, což může nemálo uživatelů odradit. Co je ale příjemné, že klávesy jsou tvořeny mechanikou “butterfly” neboli motýl, která je použita u nového MacBooku s 12 palcovým displejem.

Nové iMacy

Představeny byly také 2 nové iMacy. Ten první má displej velikosti 21.5 placů a rozlišení 4K, zatímco ten větší má 5K panel o velikosti obrovských 27 palců. Uvnitř těchto produktů se nachází Intel Core 5 a grafika Intel Iris PRO. Pokud byste chtěli menší, ale nejvybavenější iMac, dostali byste 1TB vnitřní úložiště a již zmíněný Intel Core 5 s taktem 3,1GH. Z vaší peněženky by zmizelo 46.990 Kč. Nejvybavenější verze většího bratra vás bude stát 69.990 Kč. Oproti menšímu typu je zde procesor s taktem 3,3 GH, 8GB paměti RAM, grafika od AMD Radeon a 2TB úložiště.

Předchozí článek

Funkce 3D Touch můžete získat i na starší iPhone.

Následující článek

iPhone. S Androidem. HTC Vám to skoro umožní.

Související články