Lil’ Birds: netradiční hra s ptáky v hlavní roli

V dnešní hře si zahrajeme na chovatale a šlechtitele ptáků. Máte dostatečné nervy na to, aby se vám podařilo získat všech 5000 druhů, co tato hra nabízí?

Nehledejte v nadpisu článku žádnou záludnost. V dnešní hře, která nese název Lil’ Birds, si zahrajete na chovatele a především také šlechtitele různobarevných ptáků. Budete třeba nakupovat, vyměňovat, vyhledávat a samozřejmě také pářit dohromady, abyste získali všech 5000 různých druhů, které tato hra nabízí. Máte na to odvahu?

Hned na začátek raději upozorním, že se jedná o hru typu FarmVille či nedávno recenzovaného Virtual City: Playground, ovšem ne ve všech ohledech, což je jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl tuto hru vyzkoušet a napsat o ní článek. V Lil’ Birds například nenajdete žádnou energii, u které byste byli nuceni čekat, až se dobije, abyste mohli dále hrát – potřeba dokupovat si herní měnu je také podstatně nižší než u ostatních her, ovšem co budete opravdu potřebovat a bez čeho se neobejdete (jak se zmíním dále), je nějaký kamarád, který bude hru hrát s vámi.

Ale teď už ke hře samotné – jak už jsem psal na začátku, budeme chovat ptáky. K dispozici máte vlastní strom s budkou, který má určitou kapacitu, a je nutné ho proto vylepšovat, a na kterém se usazují vaši ptáci. Zpočátku budete začínat pouze s prvním typem ptáků, tzv. “bellied”, kteří jsou specifičtí tím, že mají odlišně zbarvené břicho, ale později se propracujete i k dalším, vzhledově mnohem zajímavějším druhům.

Každý pták je vždycky charakterizován jak svým druhem, tak také dvěma barvami. Barev je ve hře neuvěřitelných 24 odstínů, takže pokud si to dáte na druhou a vynásobíte počtem druhů, který dosahuje čísla 10, ihned vám bude jasné, že získat všechny druhy nebude jen tak snadné.

Nové druhy budete získávat především pářením, ovšem často půjde o docela zdlouhavou činnost – spářením dvou ptáků totiž můžete získat až 24 různých druhů, takže bude chtít i kapku štěstí, abyste trefili toho správného. Naštěstí máte k dispozici několik hnízd, kam můžete vajíčka umístit, a vylíhnutí jednoho ptáka trvá v řádu minut.

Celou hrou vás provází jak hromada achievementů, tak i zajímavé úkoly. Tu máte za úkol přejmenovat několik ptáků, tu zase deset jich prodat nebo vyšlechtit určitý specifický typ. Úkoly jsou určitě velice důležité, neboť bez nich by hra docela ztrácela smysl. Já sám jsem se bohužel zasekl na úkolu, který po mně požaduje, abych obdaroval souseda, což se dělá dost špatně vzhledem k tomu, že žádného nemám.

Co vás na hře ihned upoutá, je její grafika. Je sice velice jednoduchá, ale jednoduchá v tom správném smyslu. Odstíny barev ptáků jsou navíc tak syté a dobře vybrané, že z nich budete mít doslova radost.

I když je hra poměrně nová a nedočkala se proto prozatím žádného updatu, troufám si tvrdit, že bude jednou z těch více aktualizovaných. Již nyní screenshoty na App Store upoutávají na zimní tématiku, se kterou budou souviset sezónní úkoly a podobné věci. Docela se tak těším na to, co hra v budoucnu nabídne, protože prostor má opravdu velký.

V tomto konkrétním případě vám doporučuji, abyste se nenechali odradit typem hry, protože i když zde máte základní měnu a speciální měnu, kterou si můžete kupovat, není to vůbec nutné a hru lze v pohodě hrát i bez toho. Navíc zde není žádní energie, která by vás ve hraní omezovala. Hlavním tahounem je jednak samotný námět, který jsem ještě u žádné jiné hry neviděl, a jednak také grafika, která vás bude díky své barevnosti vyloženě těšit. Určitě se vyplatí hru vyzkoušet, zvlášť, když je zdarma. Moje hodnocení: 75%. Hru jsem hrál ve verzi 1.0.

Lil’ Birds – free – App Store link (iPhone/iPad)

179 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

EA Daily Deals: využijte vánoční akce a získejte hry se slevou

Následující článek

Grand Central Terminal: Apple otevítá největší Store na světě

Související články