Czech Pharmacies: nejbližší lékárny ve vaší kapse

Zkušenosti s aplikací Czech Pharmacies, díky které jednoduše a rychle zjistíte, kde se ve vašem okolí nachází nejbližší lékárna – a nejen to.

Nevím jak vám, ale mně osobně se poměrně často stává, že se octnu někde, kde to neznám (a nemusím být nutně zrovna v jiném městě), a potřebuji něco honem rychle vyřídit. Můj iPhone už mi umí pomoci například s bankomaty, MHD nebo třeba restauracemi McDonald’s, ale nyní díky němu úplně zdarma najdu i nejbližší lékárnu (a nejen to).

Czech Pharmacies, česky jednoduše Lékárny, za jejímž vývojem stojí samozřejmě čeští vývojáři, nabídne pouze pár základních, ale zato nadmíru užitečných funkcí. Předně jde o velice uitečné zobrazení všech lékáren na mapě, takže se můžete přímo v aplikaci podívat, kudy se k to zvolené vydat. Druhým užitečným přehledem je prostý seznam nejbližších lékáren podle vzdálenosti.

Oba tyto přehledy lze jednoduše filtrovat pomocí vyhledávání, kde si můžete zvolit jak text, podle kterého chcete vyhledávat (což pravděpodobně nebude tak časté), tak také maximální vzdálenost od vaší aktuální polohy. Je možné také filtrovat podle některých důležitých parametrů, kterými jsou například to, zda má daná lékárna rozšířenou otevírací dobu nebo zda má otevřeno nonstop, anebo třeba to, nabízí-li své produkty i přes e-shop.

V detailu každé lékárny, který můžete rozkliknout jak ze seznamu, tak i z mapy, naleznete kromě adresy i všemožné kontakty – od telefonu, přes e-mail a web až po jméno šéfa dané pobočky. Nebude chybět ani zobrazení výše popsaných parametrů.

Co se týče uživatelského rozhraní a celkové funkčnosti aplikace, tak zde si budu muset trošku postěžovat. Aplikace na mém iPhonu 3GS neběží vždy úplně plynule (a to dle mého názoru nepotřebuje ke svému běhu zrovna moc velký výkon) a uživatelské prostředí je takové podivné. Ne, že by se to nedalo používat, to určitě ne, ale dokázal bych si představit mnohem lepší vzhled.

Je ale pravdou, že to, co má aplikace dělat, tedy vyhledávat lékárny, dělá velice dobře – a budete-li v situaci, kdy bude třeba co nejrychleji najít lékárnu, určitě vám nebude vadit, že má aplikace nepěkné UI. Czech Pharmacies nabídne seznam až 2400 lékáren, takže bych se opravdu nebál, že byste tu svou nenašli. Reklamy v aplikaci samozřejmě otravují, ale je to daň za to, že je aplikace zdarma, takže se s tím dá žít. Jediný návrh, kterých bych měl ohledně obsahu aplikace, je obsažení konkrétní otevírací doby dané lékárny – je sice hezké, že aplikace uvádí delší otevírací dobu, ovšem to není příliš konkrétní. Otevírací doba se také může lišit lékárnu od lékárny. (od vývojáře máme informaci, že otvírací doba jednotlivých lékáren bude obsažena v další verzi aplikace – pozn. redakce)

Jinak jsem ale s aplikací velice spokojen a už nyní si vysloužila trvalé místo v mém iPhonu. Těším se, jakým směrem se bude vývoj Czech Pharmacies ubírat.

Czech Pharmacies – free – App Store link (iPhone)

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Artree: odpočiňte si a nakreslete krásný strom

Následující článek

Major Mayhem: střílečka, která procvičí vaši přesnost a pohotovost

Související články