Guitar Rock Tour 2: pokračování rockem našlapané hry

Stejně tak jako v minulém díle této hry se stanete kytaristou nebo bubeníkem rockové skupiny. Tentokrát ale nezačínáte jako rockové nuly, které začínají v garáži, ale jako pořádná rocková skupina.

GRT2_iPhone_screen (1)-noscale

Hned na začátku hry vás uvítá hezky zpracované video, které mi připomíná Guitar Hero. Velkou a pěknou změnou prošlo celé hlavní menu, které vypadá mnohem lépe.V úvodní nabídce najdete Quick mód, kde si můžete zahrát písničky, které “odemknete” v Career módu. Hra obsahuje také multiplayer přes wi-fi a nově se zde také dají dokupovat písně.

01screen

Nejzajímavější je určitě Career mode, tak se na něj podívejme trošku blíže. Na začátku se musíte podepsat, funguje to jednoduše, načmáráte si do příslušného pole svůj nick a pak se s ním po celou hru prezentujete. Hra obsahuje 3 obtížnosti. Ten kdo hrál hry tipu Tap tap nebo předešlé GRT, může hned začít na hard. Po zvolení obtížnosti si vyberete svou herní postavu. Můžu říci, že oproti minulému dílu je z koho vybírat, každý si určitě najde tu svou. Jakmile si vyberete postavu, přesunete se na zeměkouli, kde se vám postupně otevírají herní místa. Postupně to lidově řečeno rozbalíte například v Los Angeles, New Yorku nebo Miami. V každé lokalitě zahrajete některé z osmnácti písní od známých interpretů jako jsou například Kiss, Judas Priest, Blue Oyster Cult atd. Vyberete si nástroj, na který chcete hrát a můžete začít.

guitar-rock-tour

Graficky je hra na mnohem lepší úrovni než předchozí verze. Kamera efektivně zabírá vaši skupinu ze všech úhlů a k tomu ještě přídává různé efekty. Na herní obrazovce jsou čtyři struny, na kterých se objevují akordy, které máte hrát. Při každé špatně zahraném nebo vynechaném akordu se vám přeruší váš hudební part. Hra je tím velice důvěryhodná a mockrát se mi stalo, že jsem se dostal při hraní na kytaru do takové extáze, že jsem měl chuť hodit iPhonem o zem tak, jak to kytaristé dokážou udělat se svou kytarou. 🙂 Když se přesáhne limit nezahraných not, tak vaše show skončí. Na bicí je hra téměř stejná, až na to, že akordy se zobrazují jen dva a hraje se dotykem na dva bubny nebo na činel, když se zobrazí akordy současně.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=L5IWprha-6Q[/youtube]

Tato hra určitě stojí za koupi a pro rockové fanoušky je to určitě jasná volba. Dokonalejší simulátor hraní na hudební nástroje v AppStore zatím není. Hra může být vaše za 3,99€.

2 comments
  1. Ahoj,

    píšete, že se dají stahovat další písně. Můžete mi, prosím, tedy poradit jak se dají kupovat ty další písně? I když mám zapnutou wi-fi žádná taková možnost tam není a to ani v AppStore. Např. u PGA Tour to funguje bez problému…
    Jinak hra je to skvělá, to je pravda.

  2. Ahoj,

    píšete, že se dají stahovat další písně. Můžete mi, prosím, tedy poradit jak se dají kupovat ty další písně? I když mám zapnutou wi-fi žádná taková možnost tam není a to ani v AppStore. Např. u PGA Tour to funguje bez problému…
    Jinak hra je to skvělá, to je pravda.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhoneTips: jak se líbí nový design?

Následující článek

iPhone 3GS: nejlepší smartphone roku

Související články

Trainyard: logická hra pro milovníky vlaků a kolejí

Občas se stane, že různá nádraží jsou postavena tak nešikovně, že nějak smysluplně je propojit kolejemi může být velmi těžký oříšek. O to spíš, pokud ještě po kolejích jezdí vlaky různých barev, které musíte spojovat, kombinovat, přebarvovat a já nevím co ještě. To se však na normální železnici stát nemůže, a tak je tu od toho hra Trainyard - pokud máte rádi logické hry a vše kolem železnice, je pro vás tato hra jako stvořená.