Bowtie: ovládání hudby z počítače na iPhone

Bowtie je přesný protiklad aplikace Remote, která byla na tomto webu již dříve recenzována. Na rozdíl od Remote vám totiž Bowtie umožňuje z počítače ovládat přehrávání hudby na iPhonu. Celá aplikace je velice efektní a i přes nízkou cenu jsou k dispozici dvě verze desktopové aplikace – pro Mac a Windows.
Bowtie je přesný protiklad aplikace Remote, která byla na tomto webu již dříve recenzována. Na rozdíl od Remote vám totiž Bowtie umožňuje z počítače ovládat přehrávání hudby na iPhonu. Celá aplikace je velice efektní a i přes nízkou cenu jsou k dispozici dvě verze desktopové aplikace – pro Mac a Windows.
Spojení aplikace na iPhonu a počítači probíhá na lokální wifi síti a je velice snadné. Stačí na počítači spustit aplikaci a na iPhonu se připojit k tomu správnému počítači v síti. Přístroje se při příštím spojení najdou automaticky.
Bohužel je ale Mac verze „ovladače“ funkčně daleko dále, než její Windows varianta. Bowtie pro Mac obsahuje takové funkce jako jsou klávesové zkratky, témata či scrobbler na last.fm. V porovnání s tím je Bowtie pro Windows opravdu na nic, obsahuje pouze tři tlačítka (přechod na další nebo předchozí písničku a play/pause) a to je prakticky vše. Dokonce ani ty klávesové zkratky verze pro Billův systém nezvládá. Windows verze je zkrátka ubohá.
Náhled na iPhone/iPod a Windows rozhraní aplikace Bowtie.
Občas se stává, že musíte nejdříve zapnout iPod a spustit vybranou hudbu, jelikož Bowtie neumí procházet vaše playlisty. Naštěstí vás na to ale aplikace upozorní, a tak nebudete muset hledat chybu. S tím souvisí i další omezení – při přehrávání se nemůžete přesouvat mezi jednotlivými sekcemi (tím myslím album, interpret, žánr, …). Zvolíte-li si tedy například jedno album a budete chtít přepnout na písničku z jiného, tak se musíte zvednout a dojít k iPhonu, kde vypnete Bowtie, spustíte iPod, vyberete požadovanou písničku a znovu zapnete Bowtie. Hodně nepraktické, že?
Jako obrovskou chybu také vidím nemožnost ovládat hlasitost přímo z aplikace, což se opět týká pouze Windows varianty. Osobně mi to takový problém nedělá, protože mám k docku dálkové ovládání, ale i tak není zrovna pohodlné ovládat hlasitost ovladačem a písničky přepínat přes Bowtie.
Za cenu 0,79€ je těžké posoudit, jestli je aplikace dobrá či ne. Uživatelům Windows bych tuto aplikaci nedoporučil, jelikož toho desktopový klient umí opravdu málo, respektive skoro nic. Naopak uživatelé Mac OS X ji nepochybně ocení. Bowtie umí ve verzi pro tuto platformu opravdu skvělé věci.

Jaký operační systém používáte?

Výsledky ankety

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 3G: recenzia po roku a pol užívania

Následující článek

Gameloft: jarní výprodej nejlepších her za 0,79€

Související články

Galcon Labs: perfektně zpracovaná strategie na iPhone!

Říká se, že méně je někdy více. Je lepší mít hru, ve které můžete dělat tolik věcí, že se v tom dokonce ztratíte, nebo hru, která je sice jednoduchá a je v ní pouze pár prvků, ale zato se s ní sžijete během pár sekund? Se hrami jako Galcon Labs se ukazuje, že to druhé je pravděpodobně pravdou.