Grand Central Terminal: Apple otevítá největší Store na světě

Apple v pátek otevírá svůj 361. a zároveň největší Apple Store na světě. Podívejte se, jak jablečný obchod uprostřed známé železniční stanice Grand Central Terminal vypadá.

Tento pátek má Apple v plánu otevřít svůj 361. Apple Store na světě uprostřed vlakové stanice Grand Central Terminal, která se nachází na newyorkském Manhattanu a je považována za největší vlakové nádraží na světě podle počtu nástupišť, kterých zde naleznete celkem 44 – spolu s 67 tratěmi. Shodou náhod má být také GCT Apple Store tím největším na světě.

Podle fotek a níže přiloženého videa je jasné, že se jedná o architektonický skvost. Právě kvůli tomu Apple neprováděl v místě žádné velké konstrukční změny, pouze prostor vybavil svým typickým jednoduchým nábytkem, který do něj báječně zapadne.

O potenciální zákazníky, kterých přes Grand Central Terminal údajně projde až neuvěřitelných 750 tisíc denně (milion denně v průběhu svátků), se má starat 315 zaměstnanců, kteří zajišťují běžné služby jako Genius Bar nebo Personal Setup. GCT Store bude specifický také tím, že poskytne tzv. “Express Workshops”, což jsou patnáctiminutové workshopy zaměřené na práci s jablečnými zařízeními, které jsou uzpůsobeny cestujícím lidem, kteří mají třeba dvacet minut času při čekání na vlak.

Jak můžete vidět ve videu, část obchodu se nachází přímo v hlavní hale nádraží, ovšem k tomuto prostoru jsou připojeny další místnosti – tím se tento obchod stává největším, co se plochy týče.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9vGBSRgPtBQ[/youtube]

Líbí se vám nový Apple Store? Co byste dali za to, abychom mohli jeden takový mít i v ČR? 🙂

4 comments
  1. Doufám, že v Česku Apple Store nebude, není zde žádné vhodné místo. Co se týče exkluzivity, nejlepším místem by byly Karlovy Vary.

  2. Ledy se hýbou ale i v ČR. Na Masaryčce v Praze je zastavárna kde se nějaký ten iPod určitě taky najde.

  3. No, přijde mi to dost úchylný. Megalimanie na n-tou. Na tom nádraží bych si představil možná galerii, určitě né obchod výpočetní technikou. Co se týká Apple storu: jestli tu nějaký kdy bude, tak snad bude mít lepší osazenstvo než stávající iObchody plný zoufalců. A to kde bude je naprosto fuk.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Lil' Birds: netradiční hra s ptáky v hlavní roli

Následující článek

iTunes - 12 dní Vánoc: Apple rozdává dárky

Související články