IZIP: Elektronická zdravotní knížka pro iPhone

Společnost IZIP ve spolupráci se Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR na App Store představila Mobilní zdravotní knížku pro iOS zařízení. Aplikace nabízí přehled záznamů o veškerých zdravotních informacích vás, nebo vašich blízkých. O této užitečné aplikaci si povíme v dnešní recenzi.

Společnost IZIP ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR představila na App Store mobilní verzi služby Elektronické zdravotní knížky pro iOS zařízení. Aplikace nabízí přehled záznamů o vašich aktuálních zdravotních informacích, nebo vašich blízkých. O této užitečné aplikaci si povíme v dnešní recenzi.

Po stažení aplikace máte dva možné způsoby přihlášení. Pokud vlastníte Elektronickou zdravotní knížku, zadejte do přihlašovacího formuláře své identifikační číslo klienta a osobní heslo. V případě, že Elektronickou zdravotní knížku nemáte a jste klientem Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), můžete se zaregistrovat online zde. Dobrá zpráva je, že aplikace i registrace do Elektronické zdravotní knížky je zdarma.

Graficky přehlednou hlavní obrazovku tvoří 6 dobře čitelných ikon, která značí jednotlivé funkce aplikace. První jsou Zdravotní záznamy, což jsou hlavní informace o provedených zdravotních vyšetřeních, které váš lékař provedl. Důležité je upozornit, že lékař musí spolupracovat s IZIP, což platí také pro druhou položku Zdraví, které zobrazuje informace o posledním očkování proti tetanu, ostatních očkováních, alergiích, rizikových faktorech, krevní skupině a chronických onemocněních. Pokud váš lékař IZIP nepoužívá, tyto dva přehledy nebudou obsahovat data. Počet lékařů je zatím bohužel poměrně nízký, protože účast v programu IZIP je pro klienty i lékaře zcela dobrovolná, nicméně volně dostupné funkce pro všechny klienty v této aplikaci samozřejmě najdete.

Na druhém řádku zleva najdete ikonu Léky, která obsahuje užitečný přehled všech léků a to včetně příbalového letáku, což může být pro mnohé zajímavá funkce. V ikoně Lékaři najdete seznam lékařů, kteří vám zapisují do Elektronické zdravotní knížky.

Ve spodním řádku nejdou informace ti, kteří mají rádi ekonomický přehled o svém pojištění. Pod ikonou Stav pojištění naleznete přehled o platnosti vašeho pojištění, stavu účtu a druhu pojištění. Ve Vyúčtování pak najdete kompletní přehled dle let, které obsahují konkrétní cifry.

Pokud jste zaregistrováni v systému IZIP a máte například iPhone, tak je pro vás aplikace velkou výhodou. Velmi oceňuji možnost přidat do aplikace i další účty registrované v systému Elektronické zdravotní knížky, což jistě využije řada rodičů. Vývojáři mysleli také na bezpečnost vašich dat. Vstup do účtu vždy probíhá pomocí přihlašovacích údajů. V případě, že zadáte 3x neplatný pokud aplikace se na 24 hodin zablokuje. Aplikace navíc informuje mailem každý neplatný pokus o přihlášení.

Celkový dojem z aplikace je velmi pozitivní. Pokud sníte o možnosti mít neustále dostupná data o svém zdravotním stavu ve vašem telefonu, máte nyní dokonalou příležitost. Navíc zdarma!

IZIP – Elektronická zdravotní knížka – Zdarma – App Store link

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fc4DLs2n0Sk[/youtube]

Stáhněte si video prezentaci aplikace IZIP (41,9 MB)

156 comments
  1. Aplikace snad dobrá, ale uniká mě smysl EZK……K čemu to je dobré, když to doktoři ignorují a o výpis lékařských úkonů musíte žádat pojišťovnu ???

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Depict: malujte, hádejte, vyhrávejte a bavte se

Následující článek

Angry Birds Space: nová verze je lepší, než si myslíte

Související články

Skater Nation: recenze skejťácké hry od Gameloft

Gameloft nabízí v App Store opravdu kvalitní tituly ať už jde o střílečky, sportovní hry nebo jiná témata. Skater Nation je sice také od Gameloftu, nicméně má i nepříjemné vlastnosti, které poměrně znepříjemňují hraní. Ať už ovšem jezdíte v reálu nebo ne, Skater Nation vás může zaujmout.

FIFA World Cup: nový fotbal od EA na AppStore

Electronic Arts na AppStore umístilo novou hru ze série FIFA, která se u příležitosti nadcházejícího světového šampionátu v Jižní Africe snaží zaujmout vylepšeným ovládáním a grafikou. Koukněte se na video z hraní a první postřehy znového fotbalu pro iPhone a iPod Touch.