IZIP: Elektronická zdravotní knížka pro iPhone

Společnost IZIP ve spolupráci se Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR na App Store představila Mobilní zdravotní knížku pro iOS zařízení. Aplikace nabízí přehled záznamů o veškerých zdravotních informacích vás, nebo vašich blízkých. O této užitečné aplikaci si povíme v dnešní recenzi.

Společnost IZIP ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR představila na App Store mobilní verzi služby Elektronické zdravotní knížky pro iOS zařízení. Aplikace nabízí přehled záznamů o vašich aktuálních zdravotních informacích, nebo vašich blízkých. O této užitečné aplikaci si povíme v dnešní recenzi.

Po stažení aplikace máte dva možné způsoby přihlášení. Pokud vlastníte Elektronickou zdravotní knížku, zadejte do přihlašovacího formuláře své identifikační číslo klienta a osobní heslo. V případě, že Elektronickou zdravotní knížku nemáte a jste klientem Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), můžete se zaregistrovat online zde. Dobrá zpráva je, že aplikace i registrace do Elektronické zdravotní knížky je zdarma.

Graficky přehlednou hlavní obrazovku tvoří 6 dobře čitelných ikon, která značí jednotlivé funkce aplikace. První jsou Zdravotní záznamy, což jsou hlavní informace o provedených zdravotních vyšetřeních, které váš lékař provedl. Důležité je upozornit, že lékař musí spolupracovat s IZIP, což platí také pro druhou položku Zdraví, které zobrazuje informace o posledním očkování proti tetanu, ostatních očkováních, alergiích, rizikových faktorech, krevní skupině a chronických onemocněních. Pokud váš lékař IZIP nepoužívá, tyto dva přehledy nebudou obsahovat data. Počet lékařů je zatím bohužel poměrně nízký, protože účast v programu IZIP je pro klienty i lékaře zcela dobrovolná, nicméně volně dostupné funkce pro všechny klienty v této aplikaci samozřejmě najdete.

Na druhém řádku zleva najdete ikonu Léky, která obsahuje užitečný přehled všech léků a to včetně příbalového letáku, což může být pro mnohé zajímavá funkce. V ikoně Lékaři najdete seznam lékařů, kteří vám zapisují do Elektronické zdravotní knížky.

Ve spodním řádku nejdou informace ti, kteří mají rádi ekonomický přehled o svém pojištění. Pod ikonou Stav pojištění naleznete přehled o platnosti vašeho pojištění, stavu účtu a druhu pojištění. Ve Vyúčtování pak najdete kompletní přehled dle let, které obsahují konkrétní cifry.

Pokud jste zaregistrováni v systému IZIP a máte například iPhone, tak je pro vás aplikace velkou výhodou. Velmi oceňuji možnost přidat do aplikace i další účty registrované v systému Elektronické zdravotní knížky, což jistě využije řada rodičů. Vývojáři mysleli také na bezpečnost vašich dat. Vstup do účtu vždy probíhá pomocí přihlašovacích údajů. V případě, že zadáte 3x neplatný pokud aplikace se na 24 hodin zablokuje. Aplikace navíc informuje mailem každý neplatný pokus o přihlášení.

Celkový dojem z aplikace je velmi pozitivní. Pokud sníte o možnosti mít neustále dostupná data o svém zdravotním stavu ve vašem telefonu, máte nyní dokonalou příležitost. Navíc zdarma!

IZIP – Elektronická zdravotní knížka – Zdarma – App Store link

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fc4DLs2n0Sk[/youtube]

Stáhněte si video prezentaci aplikace IZIP (41,9 MB)

156 comments
  1. Aplikace snad dobrá, ale uniká mě smysl EZK……K čemu to je dobré, když to doktoři ignorují a o výpis lékařských úkonů musíte žádat pojišťovnu ???

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Depict: malujte, hádejte, vyhrávejte a bavte se

Následující článek

Angry Birds Space: nová verze je lepší, než si myslíte

Související články

Filmové aplikace pro iPhone: část první (videorecenze)

Určitě hodně z vás natočilo už nějaký ten filmek na svém iPhonu. Ať už to byl film z dovolené, pokus o remake nějakého dobrého filmu od známých režisérů, nebo prostě video zachycující všední den okolo vás. A proto jsem začal s tímto "projektem" několika recenzí, který má za cíl odhait všechny dobré aplikace, které při filmařině budete moci využít. Dnes začnu doopravdy povedenou aplikací s názvem 8mm Vintage Camera.