Drop the Chicken: pomozte kuřátku zpět na bidýlko

Pokud jste fanouškem hry Cut the Rope, je velká pravděpodobnost, že se vám zalíbí i Drop the Chicken. Vaším úkolem je dostat kuře bezpečně zpět do bidýlka, zvládnete to?

Pokud jste fanouškem hry Cut the Rope, je velká pravděpodobnost, že se vám zalíbí i Drop the Chicken. Vaším úkolem je dostat kuře bezpečně zpět do bidýlka, zvládnete to?

Jedná se o zábavnou logickou hru, ve které je hlavním hrdinou roztomilé kuřátko jménem Chuck. Za pomoci různých předmětů a jejich důmyslným umístěním musíte dostat kuře z horní části obrazovky až do bidýlka. Zpočátku se může zdát, že je vše jednoduché, ovšem nenechte se zmást. Jednotlivé levely postupně nabírají na zajímavosti, ale i na obtížnosti. U odpočinkových a zábavných puzzle her je občas na obtíž časový limit, ten naštestí v Drop the Chicken nenajdete. Kuře můžete dostat do bidýlka klidně po hodině snažení a body budete mít stejně. Jak se tedy body započítavají? Kuře dostanete do bidýlka jen za pomoci speciálních předmětů. Hra obsahuje ventilátory, balónky, myší díry, odrazové gumičky, dopravníky, pružiny a “kuřecí magnety”. Nezáleží na tom, jak je všechny poskládáte, ale musíte sebrat všechny poletující zelené broučky a s předměty přitom pohnout co nejméně. Jakmile máte předměty uspořádané a myslíte si, že si kuře pomocí nich už cestu najde, zatáhnete za páčku v pravém horním rohu a kuře spustíte. Při letu kuřátka už s předměty pohybovat nemůžete.

Aby to po chvíli nebylo moc jednoduché, objevují se zde i nástrahy. Kromě toho, že vám kuřátko Chuck spadne mimo bidýlko, můžete si level zkazit i spadnutím na bombu a nebo rotující pilu. Při tvoření hry v levelu si můžete všimnout i pěkných animací kuřátka, které si třeba čte noviny, skáče, nebo se nudí a usne.

Hra obsahuje zatím (verze 1.27) 5 světů, z nichž každý má 15 levelů a jeden bonusový. Dostanete se od kurníku, přes farmu, až k továrně. Další světy se vám odemykají na základně nasbíraných hvězdiček z jednotlivých levelů. A nebojte se o rychlé dohrání, levely jsou těžší a těžší.

Hra v nastavení obsahuje dokonce i možnosti nastavení výkonnu hry a tím i čerpání baterie ve třech krocích “Více baterie”, “Normal” a “Lepší grafika”. Po dohrání všech levelů si v nastavení můžete vygenerovat certifikát s dohráním hry, který vám prakticky k ničemu nebude, ale prostě tam je. Při hře vás doprovází jemná a příjemná hudba, kterou doprovází zvuky kuřátka, skákání apod.

Jedinou věc, co mohu hře vytknout, je nepodpora Game Center uvnitř hry. Musíte opustit aplikaci a na žebříčky s úspěchy se musíte podívat přímo v Game Center aplikaci. Ale pěkná grafika ve stabilní hře, postupné zvyšování obtížnosti, roztomilé kuře i okolní prostředí, zábavné animace při hraní spolu s hudbou a cena 0,79€ dělají z hry opravdu skvělý titul, který mohu jen doporučit.

Drop the Chicken -0,79€ – AppStore Link

6 comments
  1. ono to hnízdo je totiz na bidýlku… měli tam napsat hnízdýlko 😛 😀

    1. Hnízdo je na prkně, ne na bidýlku! Bidýlko musí být kulatina.

    2. to by znělo fakt skvěle 😀 a vzhledem k tomu jsem zvolil tenhle název, prišel mi nejlepší 😉

      1. Drop the Chicken: pomozte kuřátku zpět na bidýlkovsDrop the Chicken: pomozte kuřátku zpět do hnízdaNevidim rozdíl

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

AppTips #2: aktuální tipy na iOS aplikace a hry zdarma

Následující článek

Cut the Buttons: stříhejte knoflíky v zábavné hře

Související články