My Artists: přehrávání hudby jinak a možná i lépe než iPod

Chcete nahradit základní aplikaci iPod za něco jiného, jednoduššího a s napojením na last.fm, Wikipedii i YouTube? My Artists vše má a využívá toho (téměř) naplno.

Chcete nahradit základní aplikaci iPod za něco jiného, jednoduššího a s napojením na last.fm, Wikipedii i YouTube? My Artists vše má a využívá toho (téměř) naplno.

Hudbu můžete procházet pouze podle interpretů. Všechny skladby, alba nebo žánry si neprohlédnete.

Základní obrazovka aplikace vám dá na výběr mezi jednotlivými interprety, ke kterým doplňuje obrázky z last.fm s možností jejich prohledávání, nic víc však nečekejte. Po zvolení jednoho z nich se objeví zvětšená fotka z náhledu, pod níž je seznam všech alb od vybraného interpreta, která máte v iPhonu. Pod ním je ovšem také výpis dalších alb, která vám ve sbírce chybí. Můžete tak rychle a jednoduše zjistit, co si ještě sehnat. Bohužel zde občas najdete i alba, která ve sbírce již máte, což je pravděpodobně způsobeno špatným otagováním hudby či duplikáty v databázi.

Po spuštění hudby rovněž My Artists nabízí něco navíc. Po tapnutí na obrázek interpreta se zobrazí informace z (anglické) Wikipedie, možná se tak dozvíte věci, na které jste dosud nenarazili.

Další funkcí, kterou My Artists nabízí, je Explore. Opět zobrazí informace o interpretu z Wikipedie přeformátované pro displej iPhonu, avšak nabízí také možnost zobrazení videí z YouTube, jejichž filtrace je opravdu skvělá a najdete pouze videa dané skupiny či zpěváka. Poslední funkcí je zde Discover. Další geniální funkce, která nabídne podobné interprety, přičemž se opět velmi dobře trefuje do vkusu a díky této funkci jsem již objevil nejednu skupinu.

Oproti aplikaci iPod je zde velká fotka interpreta a jen v rohu obal alba.

Co ovšem aplikace prozatím neumožňuje, je nastavení opakování alba/písně či zapnutí náhodného přehrávání (shuffle). Pokud ještě jste schopni tolerovat tento nedostatek, pak berte v úvahu i to, že není možný posun v písničce pomocí časové osy, ani přidržením tlačítka pro další píseň. Moc jsem tyto funkce nevyužíval, takže mi jejich absence nevadí, nepochybuji ale o tom, že někomu mohou chybět. Jediná věc, kterou bych však v My Artists rád viděl, je možnost scrobblovat přehrávanou hudbu na last.fm, tato funkce by však také měla přijít co nevidět stejně jako ovládání opakování a náhodného přehrávání.

My Artists je jednoduchá náhrada pro ty, kteří nepoužívají většinu funkcí v aplikaci iPod. Jedná se o velmi osekanou verzi přehrávače, která sice nemá spoustu základních funkcí, za to ale překvapí v jiných ohledech. Chcete-li nahradit iPod za něco jednoduššího, zkuste My Artists. Doplňuje k hudbě zajímavá data a možná vám i něco zajímavého doporučí. Má však i své stinné stránky, které pro vás mohou úplně znemožnit používání aplikace. Pokud vám zmíněné nedostatky nevadí, My Artists najdete na App Store za dočasně sníženou cenu 1,59€. Můžete také zdarma zkusit My Artists Lite, která načte pouze polovinu interpretů.

3 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Real Racing 2: nejoblíbenější závodní hra se dočká pokračování

Následující článek

iSETOS: nový Apple Premium Reseller s potenciálem konkurovat

Související články