Angry Birds Space: nová verze je lepší, než si myslíte

Dnes vyšel nový, dlouho očekáváný díl populárních Angry Birds s podtitulem Space. Možná si tak jako já říkáte, co ještě můžou z takového fenoménu jako Angry Birds vývojáři z Rovia dostat? Odpověď je zarážející a jednoslovná – opravdu hodně!

Dnes vyšel nový, dlouho očekáváný díl populárních Angry Birds s podtitulem Space. Možná si tak jako já říkáte, co ještě můžou z takového fenoménu jako Angry Birds vývojáři z Rovia dostat? Odpověď je zarážející a jednoslovná – opravdu hodně!

Dnešní ráno jsem měl o programu rozhodnuto. Koupit nové Angry Birds s přídomkem Space a dát celé této sérii ještě jednu šanci. Bohužel, klasičtí Angry Birds už mě nebaví, protože koncept byl stejný. Natáhnout, zamířit a zneškodnit všechny zelené prasátka… nuda, nuda a ještě jednou nuda. Nový díl ovšem dal naštvaným ptákům zase nový náboj, ne jen nové pozadí herní plochy a upravenou grafiku.

Angry Birds Space v nové verzi nabízí dvě kampaně, které obsahují třicet unikátních levelů. Ze země jsme se přemístili do tajemného vesmíru plného planet, asteroidů a družic. Narazíte zde samozřejmě také na speciální zlaté vejce. Po jejich sebrání se vám otevře dalších několik úrovní. Potvrdit mohu s jistotou 4, ty jsem objevil, určitě jich ale bude více. A ještě jedna sada je v Angry Birds Space tzv. “Danger Zone”. Ta měla dle původních zpráv být dostupná pouze pro “androidí” telefon Samsung Galaxy Note, ovšem tyto levely jsou i ve verzi pro iPad, kterou jsem testoval, takže dalších třicet bonusových kol.

Jak možná už díky našim předchozím zprávám víte, na nových Angry Birds Space pracovalo studio Rovio spolu s americkou NASA. Společně se snažili upravit gravitační zákony ve hře co možná nejreálněji. Jde pravděpodobně pouze o marketingovou pohádku, ale podle mého názoru je gravitace hlavní důvod, proč mě naštvaní ptáci zase tak chytli. Prasátka si buď visí v bublině volně ve vesmíru, nebo jsou kolem různých překážek a ty jsou přitahovány k malým planetkám. Může se vám klidně stát, že kolem planetky jsou prasátka kolem dokola a vy je zneškodníte jedním svým opeřencem díky gravitaci. Budete muset využít i gravitačních polí kolem planet, abyste svého ptáka zrychlili, či naopak zpomalili. Možná si na chování vesmírných opeřenců budete muset chvíli zvykat, ale věřím, že to bude jenom prvotní záležitost a pak už budete vědět intuitivně co a jak, přesně jako u ostatních Angry Birds.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lxI1L1RiSJQ&feature=player_embedded[/youtube]

Angry Birds Space vnášejí do stereotypního prostředí této populární hry nový náboj a musím uznat, že se to finům z Rovio opět povedlo. Za zmínku také stojí, že do arsenalu přibili další naštvaní ptáci. Jaké jsou jejich speciality vám ale prozrazovat nebudu, abych vás neochudil o překvapení.

Ceny jsou pořád stejné jako u předchozích dílu za iPhone a iPod touch verzi zaplatí necelých 20 Korun. Za verzi HD pro iPad kolem 60 Kč. Přeji hodně úspěchu ve vesmíru.

Angry Birds – 0,79€ – App Store Link

Angry Birds HD – 2,39€ – App Store Link

14 comments
  1. Ach ten AppleStore……pre Android vysli v GoogePlay 3 kampane a to este aj celkom zadarmo!!!

    1. Když to člověka baví hodiny a hodiny rád tu 20ku věnuju a z toho Apple těch 30% taky… nebýt Apple Store, kdo ví, zda by se Angry Birds setkali s takovým úspěchem 🙂 20 Kč můžu dát třeba za zmrzlinu nebo hamburger… tohle je pro mě mnohem lepší investice 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

IZIP: Elektronická zdravotní knížka pro iPhone

Následující článek

MotoHeroz: zaskákejte si s terénním autem v parádní hře

Související články
Číst více

Vítejte na novém iPhoneTips.cz

Příspěvek, který právě čtete, se mi nepíše snadno, přesto jsem se na jeho publikování těšil již několik měsíců. Proč? Určitě již tušíte odpověď – magazín iPhoneTips.cz se vrací po více jak roce opět k životu a navíc v zcela novém designu a s chutí dělat magazín pro fanoušky Apple ještě lépe.

App Store: Meta 10 miliard stažení překonána!

Včerejším dnem byla překonána magická hranice 10 miliard stáhnutí z App Store. Když se podíváme do historie, přesněji do roku 2008, kdy App Store startovalo spolu se startem iPhone 3G, nikdo určitě nečekal, že se po 3 letech dočkáme tak vysokého čísla. Přes milníky v podobě 3 miliard (leden 2010), dále 5 miliard stáhnutí (léto 2010) je toto číslo i překvapující vůči době, kdy bylo zbylých 5 miliard překonáno. Jedná se totiž o přibližně půl roku, což je i přes velký úspěch iPadu či iPhone 4, řekněme, šokující.