Angry Birds Space: nová verze je lepší, než si myslíte

Dnes vyšel nový, dlouho očekáváný díl populárních Angry Birds s podtitulem Space. Možná si tak jako já říkáte, co ještě můžou z takového fenoménu jako Angry Birds vývojáři z Rovia dostat? Odpověď je zarážející a jednoslovná – opravdu hodně!

Dnes vyšel nový, dlouho očekáváný díl populárních Angry Birds s podtitulem Space. Možná si tak jako já říkáte, co ještě můžou z takového fenoménu jako Angry Birds vývojáři z Rovia dostat? Odpověď je zarážející a jednoslovná – opravdu hodně!

Dnešní ráno jsem měl o programu rozhodnuto. Koupit nové Angry Birds s přídomkem Space a dát celé této sérii ještě jednu šanci. Bohužel, klasičtí Angry Birds už mě nebaví, protože koncept byl stejný. Natáhnout, zamířit a zneškodnit všechny zelené prasátka… nuda, nuda a ještě jednou nuda. Nový díl ovšem dal naštvaným ptákům zase nový náboj, ne jen nové pozadí herní plochy a upravenou grafiku.

Angry Birds Space v nové verzi nabízí dvě kampaně, které obsahují třicet unikátních levelů. Ze země jsme se přemístili do tajemného vesmíru plného planet, asteroidů a družic. Narazíte zde samozřejmě také na speciální zlaté vejce. Po jejich sebrání se vám otevře dalších několik úrovní. Potvrdit mohu s jistotou 4, ty jsem objevil, určitě jich ale bude více. A ještě jedna sada je v Angry Birds Space tzv. “Danger Zone”. Ta měla dle původních zpráv být dostupná pouze pro “androidí” telefon Samsung Galaxy Note, ovšem tyto levely jsou i ve verzi pro iPad, kterou jsem testoval, takže dalších třicet bonusových kol.

Jak možná už díky našim předchozím zprávám víte, na nových Angry Birds Space pracovalo studio Rovio spolu s americkou NASA. Společně se snažili upravit gravitační zákony ve hře co možná nejreálněji. Jde pravděpodobně pouze o marketingovou pohádku, ale podle mého názoru je gravitace hlavní důvod, proč mě naštvaní ptáci zase tak chytli. Prasátka si buď visí v bublině volně ve vesmíru, nebo jsou kolem různých překážek a ty jsou přitahovány k malým planetkám. Může se vám klidně stát, že kolem planetky jsou prasátka kolem dokola a vy je zneškodníte jedním svým opeřencem díky gravitaci. Budete muset využít i gravitačních polí kolem planet, abyste svého ptáka zrychlili, či naopak zpomalili. Možná si na chování vesmírných opeřenců budete muset chvíli zvykat, ale věřím, že to bude jenom prvotní záležitost a pak už budete vědět intuitivně co a jak, přesně jako u ostatních Angry Birds.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lxI1L1RiSJQ&feature=player_embedded[/youtube]

Angry Birds Space vnášejí do stereotypního prostředí této populární hry nový náboj a musím uznat, že se to finům z Rovio opět povedlo. Za zmínku také stojí, že do arsenalu přibili další naštvaní ptáci. Jaké jsou jejich speciality vám ale prozrazovat nebudu, abych vás neochudil o překvapení.

Ceny jsou pořád stejné jako u předchozích dílu za iPhone a iPod touch verzi zaplatí necelých 20 Korun. Za verzi HD pro iPad kolem 60 Kč. Přeji hodně úspěchu ve vesmíru.

Angry Birds – 0,79€ – App Store Link

Angry Birds HD – 2,39€ – App Store Link

14 comments
  1. Ach ten AppleStore……pre Android vysli v GoogePlay 3 kampane a to este aj celkom zadarmo!!!

    1. Když to člověka baví hodiny a hodiny rád tu 20ku věnuju a z toho Apple těch 30% taky… nebýt Apple Store, kdo ví, zda by se Angry Birds setkali s takovým úspěchem 🙂 20 Kč můžu dát třeba za zmrzlinu nebo hamburger… tohle je pro mě mnohem lepší investice 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

IZIP: Elektronická zdravotní knížka pro iPhone

Následující článek

MotoHeroz: zaskákejte si s terénním autem v parádní hře

Související články

Magic Trackpad: Apple představil revoluční novinku. Nahradí myš?

Apple včera poměrně v tichosti aktualizoval jejich store, který obohatil o několik novinek. Dočkali jsme se inovovaných iMaců, výkonem přeplněných Maců Pro, nového 27" LED Cinema displeje, nabíječky AA baterií přímo od Apple a unikátního Magic Trackpadu. Právě Magic Trackpad je určitě nejzajímavější, proto jí věnujeme tento článek.