Depict: malujte, hádejte, vyhrávejte a bavte se

Nemusíte být zrovna umělecky nadaní, abyste si užili zábavu s malováním. Díky Depictu se stane malování zábavným a ještě si přitom zasoutěžíte.

Nemusíte být zrovna umělecky nadaní, abyste si užili zábavu s malováním. Díky Depictu se stane malování zábavným a ještě si přitom zasoutěžíte.

Depict je hlavně online hra, pokud chcete hrát sami, jde to také, ale po chvíli je to o ničem, kouzlo spočívá právě v multiplayeru. A o čem tedy Depict je? Jde o velmi jednoduchou hru, ve které se po jednotlivých kolech střídáte s maximálně 4 soupeři a buď malujete, nebo hádáte. Pokud hádáte, jeden ze soupeřů kreslí na svém iOS zařízení obrázek, který mu byl hrou vybrán a vy ze 4 až 6 možností vybíráte tu správnou. Máte na to 30 vteřin a o body soupeříte s ostatními hráči, první správná odpověď je za 4 body, druhá za 3 a tak dále.

V každém kole kreslí každý hráč jeden obrázek. Pokud je řada na vás, kreslíte jednu z několika možností, kterou vám hra vybrala. Vidíte i ostatní možnosti a musíte udělat všechno pro to, aby ostatní uhádli váš výtvor. Body se soupeřům rozdávají tak, jak jsme si řekli a pro vás se za každou správnou odpověď započítává dvojnásobek každého uhádnutí. Tím pádem zde můžete získat nejvíce bodů a je jen na vás, jak co nakreslíte, aby to ostatní poznali. A kreslení je jednoduché. Máte na výběr z celé palety barev a prstem prostě kreslíte. Pokud chcete změnit pozadí, stačí dvakrát poklepat na barvu. Pomocí gumy můžete samozřejmě gumovat.

Při hraní máte možnost chatovat s ostatními hráči, stačí v dolní části obrazovky vysunout tapnutím okno chatu. Každý soupeřem namalovaný obrázek můžete ohodnotit jako skladby v iTunes jednou až pěti hvězdičkami. Hvězdu pro hodnocení najdete vedle avatarů vlevo. Pokud by se vám zdál obrázek příliž urážlivý nebo nějak nevhodný, můžete ho pomocí píšťalky (vedle tlačítka pauzy) nahlásit.

Depict je provázaný s Game Centerem i OpenFeint službou, takže je spíše vyjímkou, že by nebylo s kým hrát. Můžete hrát s náhodnými soupeři přidělenými hrou, nebo pokud vaši přátele také vlastní Depict, můžete si udělat soukromou hru, kde pozvete pomocí Game Center koho budete chtít. Hra není nijak časově náročná, jedno kolo trvá tak 3 minuty a je slušné ho s ohledem na ostatní dohrát.

Hra obsahuje jednoduchý editor avatarů, kde si můžete nakreslit vlastní obrázek, který se zobrazuje při hře v horní části, kde si i můžete přidávat lidi z Depictu jako kamarády pro pozdější hraní. Já jsem si nakreslil jednoduché a nepovedené nakousnuté jablko a hodně lidí mi psalo do chatu “Apple! :D”, takže naštestí poznali, co jsem chtěl mít jako avatar :).

V dnešních dnech je hodně populární hra Draw Something. Je velice podobná Depictu, ovšem Depict se mi líbí více. V Depictu nemusíte vymýšlet písmena pro slova, ale hádáte z výběru slov. Také můžete chatovat s hráči a nemusíte si nakupovat barvy pomocí mincí.

Největší nevýhodou Depictu je absence multitaskingu. Naštestí hra startuje poměrně rychle i na starších zařízeních, takže to není až takový problém. Druhou a poslední nevýhodu vidím v absenci českého jazyka. Aby hra mohla být “celosvětová”, je pouze v angličtině, takže vše je omezeno jen vaší slovní zásobou. Na druhou stranu si nemyslím, že byste ani jako začátečníci neznali pár podstatných jmen, nějaké ty názvy a také několik sloves. Už podle screenů vidíte jednoduchá slova. A že chybí hudba? To není ani nedostatek, protože by vás akorát rušila. Navíc si můžete kdykoliv pustit hudbu z iPodu a o zvukové efekty ze hry nepřijdete.

Dále musím Depict jen a jen chválit. Jednoduché menu bez zbytečných nastavení, úžasně zábavný a přitom jednoduchý herní koncept, který hned tak neomrzí, pěkné grafické pojetí a cena na úrovni jednoho piva za iOS univerzální hru. Pokud netrpíte na nedostatek internetového připojení ve vašem okolí, rozhodně Depict doporučuji!

App Store Link – Depict – 0,79€

8 comments
  1. Pokud muzu doporucit, tak podobna aplikace a dle meho lepsi,je draw something 🙂

  2. Predpar dny byla na akci hra Charadium II a musim rict, za ani tato ani DS tomu nesaha ani po kolena 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

3 miliony prodaných iPadů, české ceny a první problémy

Následující článek

IZIP: Elektronická zdravotní knížka pro iPhone

Související články