iSvátek: na dárek už nezapomenete

Na iPhoneTips se snažíme podpořit české vývojáře a jejich produkty, proto jsem pro vás dnes napsal několik postřehů z aplikace iSvátek, díky které už nikdy nezapomenete na svou rodinu a kamarády.

IMG_0079

Česká aplikace iSvátek od vývojářů ULikeIt má za úkol usnadnit život. Určitě se každému z nás již stalo, že zapoměl na svátek, narozeniny, nebo třeba výročí. Právě pro tyto chronické “zapomínače” je určená aplikace iSvátek. Zní to nadějně, co říkáte?

Aby aplikace byla úspěšná a hojně používaná, tak musí fungovat rychle, spolehlivě a na pozadí. Naštěstí vše tato aplikace zvládá a dokonce také něco navíc. Myslím, že hlavní devizou iSvátku je synchronizace s vaším seznamem kontaktů. Díky technologii “iRecognition” aplikace dokáže rozlišit jména ve vašem telefoním seznamu a přiřadit je k příslušným svátkům. Aplikace Vás pak bude upozorňovat na blížící se svátky Vámi vybraných kontaktů. iRecognition je navíc poměrně vyspělá technologie, která dokáže “rozpoznat” jméno. Chcete příklad? Pokud např. v seznamu máte jméno Gabča, tak iSvátek jméno “přeloží” jako Gabriela a ke kontaktu doplní datum svátku. Chytré, co říkáte? Samozřejmě databáze zdrobnělin a zkomolenin jmen není 100%. Určitě narazíte na kontakt, který iSvátek nerozpozná, na druhou stranu k těmto kontaktům můžete svátek přidat “manuálně”, takže bych v tom problém neviděl.

IMG_0081 IMG_0084

Jak si můžete všimnout na obrázku, aplikace je opravdu přehledná. Nejvic mě potěšilo, že jsou svátky a narozeniny přehledně zobrazené hned po startu aplikace. Když už píši o narozeninách, samozřejmě aplikace dokáže upozornit nejen na svátky, ale také na narozeniny. Stačí u vašich kontaktů doplnit datum narození a aplikace vás upozorní.

V aplikaci najdete také seznam jmenin od 1. ledna až po 31. prosince. Ten se zobrazí po kliknutí na kategorii Svátky.

IMG_0089 IMG_0085

Velice důležité je samotné upozornění na svátky, či narozeniny. Aplikace funguje spolehlivě a notifikace, kterou vám iSvátek bude zobrazovat, můžete různě nastavovat. Na obrázku si můžete všimnout nastavení doby upozornění.

Co říci závěrem? iSvátek je výborně zvládnutá aplikace, která vám určitě může být k užitku. Chválím přehlednost, rychlý start aplikace a automatické “tahání” dat z telefoního seznamu. Na žádné chyby jsem po 5 dnech používání nenarazil a určitě ji mohu doporučit. Ať každý sám zváží, zda mu za 2,39€ (AppStore) aplikace poslouží, či nikoliv.

Tato aplikace má také své internetové stránky www.iSvatek.cz, na kterých budou vývojáři publikovat novinky.

100 comments

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Stoneloops!: návyková oddechová hra

Následující článek

Apple.cz: teď tu vládne Apple Europe

Související články