Minigore: lego survival střílečka

Jedna z nejočekávanějších her je právě venku! Minigore jsem charakterizoval jako lego survival střílečku. Hlavní postavou je sympatický lego panáček (přítelkyně ho charakterizovala jako dřevorubce :). Vaším úkolem bude ubránit se ohromnému zástupu příšer.

Jedna z nejočekávanějších her je právě venku! Minigore bych charakterizoval jako lego střílečku, ve které jde opravdu o přežití. Hlavní postavou je sympatický lego panáček (přítelkyně ho charakterizovala jako dřevorubce 🙂 a vaším úkolem bude ubránit se ohromnému zástupu příšer.

Základní menu v minigore
Základní menu v Minigore

Moje první dojmy z hraní jsou opravdu kladné. Hra je velice zábavná a ovládání je naprosto jednoduché a rychle si na něj zvyknete. K dispozici máte dva kloboučky na ovládání. Levým chodíte a pravým střílíte. Těm, kteří hrají FPS střílečky na iPhonu, tento koncept nebude cízí. Díky tomuto ovládání není problém jít jednou stranou a střílet na druhou.

Ovládání v Minigore je vám připoměno před každou hrou.
Ovládání v Minigore je vám připoměno před každou hrou.

Ze začátku hra není obtížná, ale postupně se zástup příšer zvětšuje. Vaši nepřátelé se rozdělují na 3 “stupně”. Druhý stupeň se po rozstřílení rozdělí na několik prvních apod. Některé příšerky hoří a jsou rychlejší. Autoři hry tak chtěli porušit stereotypnost nepřátel, což se jim povedlo. Ve hře máte k dispozici 2 “životy”. Při prvním kousnutí se vám na chvilku zrychlí pohyb, abyste měli čas utéct do bezpečí.

Počátky jsou jednoduché.
Počátky jsou jednoduché.

Některé příšery zanechávají po zabití hořlavé sudy, které vybuchují a usnadňují tak zabíjení nepřátel. Některé zase zanechávají znaménka plus. Pokud nasbíráte tři “pluska”, tak se ocitnete v zuřivosti, ve které nestřílíte, ale útočíte na příšery jako býk. Příjemné zpestření. Grafika i hudba jsou “sympatické” a hru příjemně doplňují. Navíc hlavní hrdina “perlí” s drsňáckými hláškami, což vás také pobaví.

Důležité je, že hra bude vycházet “po epizodách” podobně jako Pocket God, což vám zaručí jistou “znovuhratelnost”. Hru můžete stahovat z App Store a iTunes za 0,79€. Rozhodně doporučuji!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WKbL01x55sc[/youtube]

169 comments
  1. Bohuzel obsahuje jednu mapu (v lete a v zime) jinak vynikajici hra! Po novem updatu mate 3 zivoty a muzete si vybraz optiznost.. Dale jsou zde nove vybuchujici prisery a hra je stara 2 roky 🙂

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

iPhone 3GS: oficiální prodejní ceny u T-Mobile

Následující článek

iPhone 3GS: ceny u Vodafone jsou nejnižší

Související články

Jelly Invaders: zachraňte planetu před invazí želé

Invaze může mít mnoho podob - v reálném světě ji nejčastěji provádí vojáci, zatímco ve hrách především zombie a jiné zmutované existence. Právě kvůli jisté monotónnosti, do které vývojáři her upadli, se každý hráč zaraduje, jakmile může střílet, ničit a zabíjet něco jiného než zaběhnuté typy nepřátel - v dnešní hře Jelly Invaders tomu tak bude, protože budeme zabíjet něco velice neobvyklého - želé.