Worms: legendární hra nyní pro iPhone

Znáte Worms? Nejspíš kýváte že ano. Team 17 vám připravil hru, která svůj věhlas na PC již má. Jak dopadla verze pro iPhone? Přináším několik postřehů a obrázků ze hry, které jsem posbíral za poslední den.Technická stránka hry je opravdu dobrá. Grafika je dle mého opravdu pěkná. Jsem rád, že nevznikl nějaký 3D blud. Ostatně posoudit můžete sami z okolních obrázků.

worms-zoom

Na herní obrazovku se vešel ukazatel větru, celkový čas a čas kola. V dolní části je po levé straně výběr zbraní (obrázek níže) a v pravém dolním rohu tlačítko pro “výstřel”. Střelba se provádí stylem podrž/pusť. Míření je udělané nejlíp jak šlo. Prstem určujete kam má směřovat zaměřovač.

worms-weapons

Výběr zbraní je jednoduchý – stačí kliknout na ikonu. Další zbraně průběhem hry odemykáte. Celkem si projdete 50 levelů, což je slušná délka. Samozřejmě největší zbraní Wormsů byl vždy multiplayer. Ve verzi, která je aktuálně na App store, je možnost hrát pouze na jednou iPhonu nebo iPodu. Team 17 již ale připravuje multiplayer, který bude schopný spojit se s (ne)přítelem přes WiFi nebo 3G. Tím hra samozřejmě získá uplně nový rozměr.

worms-shoot

Abych jen nechválil, Worms má i své mouchy. Jsou tím především velké hardwarové nároky. 60Mb hra je poměrně hodně náročná na paměť a následkem toho je dlouhým start hry nebo nepříliš plynulý pohyb ve hře samotné.

Pokud se ptáte na můj verdikt po jednom dni, tak doporučuji. Za 3,99€ je to výborný kup už teď, natož po vydání updatu s multiplayerem. O novinkách ve hře Worms vás budu informovat, stay in touch! 🙂

Aktualizace

Worms nyní seženete na AppStore za přátelských 0,79€ na iPhone a také v HD verzi pro iPad.

Pokud jste skuteční fanoušci válečných červů, doporučujeme naší recenzi Worms 2 Armageddon, které jsou ale o něco dražší.

1 comments
  1. Nevíte jestli tyhle Worms fungujou i na iPhone4 resp. iOS 4 ?? Díky

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

LockBox: manažer hesel pro iPhone zdarma

Následující článek

App Store: 1,5 miliardy downloadů za rok

Související články