Stoneloops!: návyková oddechová hra

Většina z vás asi dobře zná velmi pěknou hru na pc jménem Luxor. Ale o té dnes mluvit nechci, dnes budu mluvit o podobné hře s mnohem lepším ovládáním a o něco lepší grafikou. Jmenuje se StoneLoops! of Jurassica. Více se dozvíte v dnešní recenzi.

Začneme od začátku. Už menu nám říká, v jakých prostředích se postupně ve hře budeme nacházet. Začínáme vlevo dole a postupně tak, jak jedou kuličky, přecházíme z prostředí do prostředí.

stoneLoops_menu

Uprostřed obrazovky máme na výběr dva styly hry. První je klasický jako v luxoru a druhý je trochu zvláštní. Jmenuje se Grab’n’shoot a jak už název napovídá musíte v něm nejdříve kuličku z pohybujícího se hada sebrat a poté jí přemístit (vystřelit) na správné místo.  Ale o podstatě hry až později, teď se podívejme na grafické provedení a možnosti. Graficky je hra pěkně vydařená od efektů při použití bonusů, až po “trať”, na které kuličky jezdí. Ale co bych vám to tu dlouze popisoval. Podívejte se a posuďte sami.

stoneLoops_gameplay01

stoneLoops_bonus

Uznejte, grafika je pěkná a bohatá. Co se týká bonusů, máte zde na výběr šípy, ohnivé vybuchující koule, blesk, mnohobarevnou kuličku, boost (přiblíží konec hry), barevný mrak, pteranodon (sežere cca. 15 uliček od konce hada), meteory (začnou padat z nebe meteory a ničit kuličky) a nakonec dobře známé vrácení celého hada o kousek zpět. Snad jsem nic nevynechal 🙂

A jak že se to tedy hraje? Řekl, bych že programátoři se s tím poprali více než bravůrně. Vozíkem (ze kterého vystřelujete kuličky) pohybujete pomocí prstu. Když chcete kuličku vystřelit, zkrátka prst jen pustíte. Jednoduché že? Navíc je zde možné si i prohodit kuličku za další následující a to tak, že se dotknete dvěma prsty zároveň. Možná že tento dvoj-dotyk může působit neohrabaně, ale opak je pravdou. Když posouváte vozík po obrazovce prostě se jen jakýmkoli volným prstem na té samé ruce dotknete obrazovky a je to.

stoneLoops_tutorial

Na závěr bych ještě měl říci o co tedy ve hře jde. Jde o to nedopustit, aby se had dostal až na konec dráhy k lebce. Zabráníte tomu tím, že budeme střílet stejné barvy kuliček k sobě. Když tam budeme mít alespoň tři, kuličky zmizí. Za úspěch ve hře získáváte body.

stoneLoops_trofeje

Možná by vás ještě mohla zajímat délka celé hry. Jsou zde tedy 2 herní módy, 75 kol pro každý mód, 15 bonusových levelů v každém módu, 24 trofejí k odemknutí a 5  domů k postavení (tyto domy postupně stavíte a rozšiřujete spolu s postupem ve hře). Je to tedy velice obsáhlá hra a hlavně neomrzí. Seženete ji aktuálně za 0,79€ (AppStore)

5 comments
  1. Skoda hra uz nejde stahnout protoze uz neni na storu

  2. Skoda hra uz nejde stahnout protoze uz neni na storu

  3. Zkus “Tumblebugs” je sice dražší, ale taky zábavnější a propracovanější.

  4. Zkus “Tumblebugs” je sice dražší, ale taky zábavnější a propracovanější.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Zlaté stránky: nejužitečnější free aplikace

Následující článek

iSvátek: na dárek už nezapomenete

Související články