iPad 3: AMOLED displej v novém iPadu?

Není to tak dlouho, co jsme Vám přinesli zprávu ohledně úspěchu Samsungu ve výrobě displeje 10,1″ s rozlišením 2560 x 1600. Spolu s ní jsme se ale dnes dočkali zprávy, že nový iPad by mohl být i průkopník (co se týče Apple produktů) i v použití displeje – podle posledních informací bude totiž iPad 3 obsahovat AMOLED displej.

Není to tak dlouho, co jsme Vám přinesli zprávu o úspěchu Samsungu ve výrobě displeje 10,1″ s rozlišením 2560 x 1600. Spolu s ní jsme se ale dnes dočkali zprávy, že nový iPad by mohl být i průkopník (co se týče Apple produktů) i v použití displeje – podle posledních informací bude totiž iPad 3 obsahovat AMOLED displej.

Apple se prozatím bránil trendu a nasazoval do svých zařízení “staré a obyčejné” LCD displeje. I přes to, že AMOLED dnes zejména u mobilních telefonů není ničím zajímavým, je otázkou, proč Apple do svých telefonů či tabletů tento typ ještě nezařadil. Dostávalo se nám ale odpovědi, že klasický LCD displej nabízí zatím lepší zobrazení barev. To se ale již nejspíše změnilo a Tim Cook (COO a dříve dočasný CEO Apple) prokázal zájem o tuto technologii. Výhody AMOLED mimo jiné hlavně tkví v mnohem menší náročnosti na energii, se kterou by jsme se především u iPadu mohli dočkat neskutečného navýšení možné provozní doby bez nabíjení.

Otázkou ale stále zůstává, kdy se nového iPadu 3 dočkáme. Není to dlouho, co probíhaly spekulace říkající, že iPad 3 bude uveden již na podzim tohoto roku, ale to by se zbývajícím podzimním line-upem (nové iPody a nejspíše i nový iPhone) působilo opravdu komicky a jak známe Apple, tak tohoto se nejspíše nedočkáme. Proto se nový iPad 3 objeví až někdy příští rok, nejspíše na přelomu zimy a jara.

Pokud se tedy u iPadu 3 dočkáme AMOLED retina displeje, bude se jednat o opravdu unikátní skvost po obrazové stránce a spolu s tím i výdrží na baterii. Na závěr se Vás ptáme – věříte tomu, že se Apple nakonec pro AMOLED rozhodne?

7 comments
  1. Pokud vím, tak problém AMOLEDu byl/je v neschopnosti (přílišné náročnosti) výroby displeje s většími fyzickými rozměry. Proto taky zatím v žádném tabletu není a existují jen malé displeje v telefonech.
    A mimochodem, například SAMOLED v Samsungu Galaxy S není žádný zázrak – má viditelnou černou mřížku mezi pixely, která opticky zmenšuje jeho rozlišení. Buďme rádi za IPS…

  2. S AMOLEDem mám dobré zkušenosti, tedy jen na malých zařízeních… Ale u iPadu 3 bych radši uvítal IPS stejně jako Martin…

  3. Na neskutecne prodlouzeni pracovni doby muzete urcite zapomenout. AMOLED ma sice mensi spotrebu energie, ale jen v pripadech kdy zobrazuje prevazne cernou barvu. Jinak je na tom podobne nebo i hur nez LCD. A SAMOLED ma spotrebu jeste vyssi nez obycejny AMOLED. 

  4. Jako fotograf mohu konstatovat, že amoled je baravně naprosto někde jinde, než barevně nejvěrnější technologie IPS. Na iOS ukazuji klientům fotky a jsem moc rád, že barvy jsou stejné jako doma. Pokud to budou tlačit jen do iOS Dev. (doufám, že nikdy nebudou), tak ještě “budiž”, ale pokud to strčí jen na jediný iMac nebo MacBook Pro, smažou jednu z opravdu velkých důvodů pro koupi Apple kreativci, které si je Apple se svým mainstreamovatěním, doufám, ještě stále vědom.

Komentáře jsou uzavřené.

Předchozí článek

Legendary Wars: osvoboďte svou zemi v této taktické řežbě

Následující článek

Mac OS X Lion: dříve, než jsme čekali?

Související články